ceresitVlhkost v našich domovech je vytvářena naší každodenní činností. S vodou se setkáváme na každém kroku. Vodu obsahuje každý živý organismus. Například lidské tělo je složeno z 60-80% vody. Vodu obsahuje i lidský dech, je rozptýlena ve vzduchu, kam se dostává odpařováním z povrchu vodních ploch, z rostlin a živočichů, při vaření, praní atd. Nadměrná vlhkost v našich obydlích ovšem škodí, podporuje růst plísní a roztočů, vytváří prostředí, které vysloveně ohrožují naše zdraví.

Voda se do našich domovů může dostávat různým způsobem. Je-li vlhké venkovní prostředí, například při dešti či mlze, může pronikat vlhkost i do obydlí. Ovšem významnějším zdrojem je naše každodenní činnost. Jeden člověk uvolňuje do prostoru dýcháním a pocením až 300g vody za hodinu. Nejvíce vody se do ovzduší dostává při ceresitsprchování - až 600g vody za hodinu. Dalším významným zdrojem vody je vaření (až 500g za hodinu), sušení prádla (až 400g za hodinu), nebo žehlení (až 200g za hodinu). To ale není vše. Je třeba si uvědomit, že i akvárium s oblíbenými rybičkami odpařuje do prostoru vodu, stejně jako květiny či domácí mazlíčci.

Velké množství vody ve vzduchu ovšem může škodit. Optimální hodnota vzdušné vlhkosti se pohybuje mezi 50 až 60 procenty. Jakmile množství vodních par ve vzduchu toto optimum překročí, působí vysoká vlhkost jako spouštěč růstu plísní a roztočů, kteří mají za následek škody na majetku a hlavně ohrožení našeho zdraví.

Asi nejčastěji doporučovaným řešením těchto potíží je časté a intenzivní větrání. Má to ale své „mouchy“ - únik tepla, do bytu se dostává prach a hluk zvenčí. Zejména teplo je v současné ekonomické situaci velmi důležité a všichni se snažíme uspořit, k čemuž právě větrání nepřispívá. Je tedy patrné, že větrání samotné náš problém s nadměrnou ceresitvzdušnou vlhkostí většinou nevyřeší.

Ideálním doplňkem k častému větrání je regulace vzdušné vlhkosti pomocí nového pohlcovače nadměrné vlhkosti - CERESITU STOP VLHKOSTI.Obsahuje unikátní dvouvrstvé tablety s dvojitým účinkem. Bílá část tablety je tvořena speciálními krystaly efektivně pohlcujícími nadměrnou vzdušnou vlhkost, kterou sráží v tekutinu a shromažďují ji v zásobníku přístroje. Tím dokáže regulovat úroveň vzdušné vlhkosti až na doporučených 50-60 %. Modrá část tablety byla vyrobena patentovanou technologií, která účinně neutralizuje pachy v místnosti až o 70%. (prokázáno vědeckými testy). Nový CERESIT STOP VLHKOSTI účinně napomáhá vytvořit v našich obydlích zdravější prostředí.

Podrobnosti naleznete na stránkách www.stop-vlhkosti.cz.

 

Reklama