Rodina

Kde cvičení pomáhá otěhotnět

 

Čtení o lidských příbězích, do kterých zasáhlo několik banálně vyhlížejících cviků paní Ludmily Mojžíšové, vhání mnohdy slzy do očí. Nicméně svérázná rodačka z Užhorodu nijak dojímavě nevystupovala. V době, kdy začala organizovat kurzy pro rehabilitační pracovnice a také pro ženy, jež nemohly otěhotnět, rázně prohlašovala: „Dostanete devět cviků. Ten desátý, který není na obrázku, se dělá ve dvojici s manželem, protože vy chcete dítě a k tomu jsou zapotřebí dva... Za měsíc se přijďte ukázat a budete je mít každá jako mandle (hýždě)." Paní Mojžíšová prý dokázala na svých přednáškách vytvářet bezprostřední atmosféru, kdy se její pacientky rychle zbavovaly ostychu a studu.

 

Tak abych to shrnula, když budete poctivě cvičit, mohu vám slíbit renesanci pohlavního styku, nebolavou menstruaci a po čase snad i těhotenství. A kdyby nic jiného, tak aspoň zpevněnou figuru a návrat sebevědomí, což pro ženskou taky není k zahození," říkávala známá rehabilitační sestra.

 

V jakých případech pomáhá cvičení otěhotnět?

Cvičení dává šanci otěhotnět především ženám s diagnózou funkční ženská sterilita. Co si pod tímto lékařským pojmem představit? V zásadě jde o vadné postavení pánve a jejích jednotlivých částí. Tato porucha vede k asymetrii pánve, to má nevyhnutelně za následek nerovnoměrné napínání a následně i zkracování jednotlivých svalů a vazů.

V takové situaci dochází k dráždění nervů v dané oblasti, což pak logicky přináší chybný přenos informací dodávaných svalům. Důsledkem pak bývá utlačování vejcovodů, svalová křeč vejcovodů a dělohy. To se projevuje špatnou funkcí těchto orgánů nebo až úplnou sterilitou. Výjimkou v těchto případech nejsou ani opakované potraty nebo bolestivá menstruace.

A jelikož i muži mají pánev, tak se ani jim bohužel nevyhýbají obdobné patálie. Přičemž stlačovány nejsou samozřejmě vejcovody, nýbrž chámovody.

Sérii cviků lze dále použít jako podpůrnou v rámci přípravy na otěhotnění. A nejen to, cviky paní Mojžíšové, kterých je 10 a dva navíc (jak sama uvádí), mají i spoustu dalších blahodárných účinků. Pravidelné cvičení by mělo probíhat po dobu alespoň šesti měsíců, i když pro ženy je celoživotní posilování partií v oblasti pánve doslova a do písmene požehnáním v mnoha oblastech života.

 

Při jakých obtížích může ještě metoda paní Mojžíšové pomoci

Vertebrogenní potíže - cviky přinesou značnou úlevu od bolestí např. u vyhřezlých plotének, Bechtěrevovy choroby, u artrotických nárůstků na páteři, u skoliózy apod.

Skolióza u dětí do 15 let - metoda se s úspěchem kombinuje s dalšími cvičeními

Artróza kyčlí, bolesti kostrče - cvičení napomůže k vytvoření dokonalého svalového aparátu, který ulevuje postiženému od bolestí

Bolesti zevních pohlavních orgánů, bolest při pohlavním styku, absence orgasmu

Absence menstruačního krvácení u mladých dívek - dle dostupné literatury je metoda úspěšná u více než 60 % cvičících dívek

Nepravidelná či bolestivá menstruace

Malá či špatně vyvinutá děloha

Obrácená poloha dělohy

Některé typy neprůchodnosti vejcovodů

Zlepšení nálezu patologického spermiogramu

Zácpa

Pomočování u žen

Šetrné provádění v těhotenství s jistými úpravami usnadňuje porod

 

Jednotlivé cviky naleznete například ZDE a ZDE nebo také v publikaci Metoda Ludmily Mojžíšové od Olgy Struskové a Jarmily Novotné, ze které jsem také čerpala. Nicméně začínat je vždy dobré pod vedením zkušeného fyzioterapeuta, ten vás cviky naučí provádět bezchybně. Měl by vás též před začátkem cvičení důkladně vyšetřit, a bude-li potřeba, i napravit. Ideální samozřejmě je, když vás bude odborník sledovat průběžně.

   
29.08.2007 - Těhotenství a porod - autor: Martina Machova

Komentáře:

 1. [15] Flower [*]

  <sml1Určitě na tom něco bude, díky za tip ..

  superkarma: 0 11.12.2007, 16:41:00
 2. avatar
  [13] fialinka [*]

  fialinka: myslíš ten, co se cvičí s partnerem? ? Ten cvičím poctivě...

  superkarma: 0 29.08.2007, 15:03:17
 3. avatar
  [12] ivusa [*]

  Šári: a mohla by jsi být trochu konkrétnější -co se reiky týče a možná i té stravy?? (klidně mi písni vzkazík) Díky

  superkarma: 0 29.08.2007, 14:10:52
 4. avatar
  [9] fialinka [*]

  Smajlinka: jak dlouho se snažíš? půl roku, jsi dobrá, mně se už nechce po 4 měsících...

  superkarma: 0 29.08.2007, 10:07:01
 5. avatar
  [8] fialinka [*]

  Šári: a nějaké problémy vám doktoři zjistili nebo to bylo "bez příčiny"?

  superkarma: 0 29.08.2007, 10:06:28
 6. avatar
  [6] batka [*]

  Smajlinka: vydrž, mě říkala, sestřička, že jedna paní tam otěhotněla po 2 letech. je to sice doba, ale je vidět, že to k něčemu je

  superkarma: 0 29.08.2007, 08:51:09
 7. avatar
  [5] batka [*]

  Suzanne: taky bych nedoporučovala cvičit podle kazety. zkoušela sem to podle knížky a pak sem šla na rehabilitaci k sestře a zjistila sem, že sem cvičila blbě. navíc to napravování je při tom fakt důležitý

  superkarma: 0 29.08.2007, 08:49:56
 8. avatar
  [4] Smajlinka [*]

  Mě právě už taky nebaví, cvičila jsem je půl roku, ted přes prázdniny přestala a nějak se nemůžu dokopat k tomu je opět začít cvičit. A navíc, těhotenství stále v nedohlednu, už to pomalu vzdávám.

  superkarma: 0 29.08.2007, 08:27:22
 9. avatar
  [3] fialinka [*]

  Suzanne: nevím, jaká je kazeta, ale myslím, že by se opravdu mělo cvičit s fyzioterapeutkou, protože ty cviky v reálu vypadají trošku jinak než na kazetě nebo v knížce... ale už mne po 4 měsících fakt nebaví...

  superkarma: 0 29.08.2007, 07:52:28
 10. avatar
  [2] Evikus [*]

  Suzanne: Já věřím tomu že ty cviky jsou účinné, ale je fakt že když to je špatně zpracované tak se podle toho cvičit nedá.

  superkarma: 0 29.08.2007, 06:47:44
 11. avatar
  [1] Suzanne [*]

  Jo, úžasné. Ale koupila jsem si instruktážní videokazetu - disharmonická příšerná hudba, nudný hlas, příšerné zpracování. Cvičila jsem podle toho jednou

  superkarma: 0 29.08.2007, 03:11:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme