Nejen pro úzkou rodinu, ale i pro další příbuzné a kamarádku peče čtenářka Jukl. Nejoblíbenější recept našla ve starém dobrém ÁBíČku...

Kde najdete nejlepší recepty? Ve starých časopisech!


Krásný poslední listopadový den,
posílám krátký příspěvek na téma „Vánoční pečení.“
Peču každoročně, mám už svoje oblíbené druhy cukroví a každým rokem přibývá odběratelů. Ne, nepeču na zakázku, ale pro rodinu a loni už i pro kamarádku mého syna, neb oni doma nepečou, raději si koupí.
Péct začnu tento víkend, už mám nakoupené potřebné ingredience. První peču perníčky a pak následuje linecké, vanilkové rohlíčky a rohlíčky z nutely, vínové cukroví, podvodnice, jojo, plněné ořechy, pracny. Loni jsem zkoušela zázvorky, ale moc se neujaly. Připravuji i některé nepečené, hlavně včelí úly a kokosové kuličky.
Nejraději máme linecké, vínové a jojo. Jojo cukroví už léta peče i moje maminka. Kdysi dávno jsem odebírala časopis ABC a tam byl tento recept. Toto cukroví je opravdu výborné, upečou se různé tvary a pak se slepují ořechovým krémem a vršek ještě můžete ozdobit třeba čokoládou a kouskem mandle. Pochutnáváme si na něm pravidelně každé Vánoce asi už třicet let.

peceni

Koblížky občas udělám, ale vánočku si koupím. Nikdy jsem ji ještě nezkoušela.
Dokud byly děti malé, velmi rády pomáhaly s pečením. Posílám foto staršího syna, jak pomáhal, když byl malý.
Přeji všem krásný ADVENT a ať se vám nic nepřipálí.
Jukl

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 30. 11. 2012: Vánoční pečení

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, kterou čtenářku jsem odměnil slíbeným dárkem, totiž balíčkem Hera máslová příchuť a knížkou Atmosféra Vánoc (iKAR).

HERA

Nová Hera máslová příchuť si snadno najde místo ve vaší kuchyni. Nejen že se skvěle hodí na přípravu krémů a krémových dezertů, ale je vhodná také jako přísada do běžného pečení.

atmosfera vanoc

Reklama