.

Každý vztah může mít smysl, pokud pro něj uděláme maximum

Vztahy

Každý vztah může mít smysl, pokud pro něj uděláme maximum

Před rokem jsme se vás ptali (ZDE), zda si myslíte, že má šanci vztah Richarda a Sylvie, dvou lidí, kteří žijí celý život ve dvou městech vzdálených 100 km a jejichž osobní situace a životní styl se výrazně liší.

pár

Poprosila jsem kolegyni Danu Haklovou, aby článek napsala, protože se jednalo o mého bratra a akci mé privátní seznamky. Navíc byl vztah poměrně čerstvý a nebyla jsem si jista, zda by protagonisté kývli na „reality show“. Takže jsme detaily totožnosti lehce zfabulovaly a byly jsme zvědavé na názor vás, čtenářek. Z diskuse vyplynulo jednoznačně, že perspektivu většina z vás vztahu nedávala.

Dnes se podívejme, jak to všechno dopadlo. A že budete koukat - vztah totiž smysl měl, má a doufám, že mít bude. Začneme tím, že uvedeme na pravou míru vše, co jsme pozměnili, včetně jmen.

Zde realita:
On
, 45 let, od narození Pražák, samostatný byt v rodinném domě, zaměstnán na jednom místě 25 let, rozvedený, dvě dospělé děti. Znamení: Kozoroh.

Ona, 40 let, fixovaná na svou práci a přátele v Liberci, svobodná a bezdětná. Znamení: Váhy.

Petr a Jitka (to jsou jejich skutečná jména) se rok každý týden navštěvovali - hezky na střídačku. V zimě on jezdil do Liberce a užíval si lyžování a v létě ona na jeho chatu kousek od Prahy. Jitka přijala Petrův životní styl - akce v rámci klubu veteránů (bratr vlastní pár starých autíček), a dokonce jí nevadilo ani spát pod stanem při různých srazech v zahraničí či jezdit na motorce. Našla si vztah k jeho dětem a on na oplátku k jejímu kocourovi. Budoucnost zatím příliš neřešili, prostě jim spolu bylo dobře.

Na společnou dovolenou do Chorvatska po půl roce známosti však už nejeli ani na motorce ani pýchou mého bratra: nádherným červeným chryslerem ze 70. let minulého století, nýbrž „obyčejným“ prostorným autem ze století našeho. Proč? Důvod najdete na fotkách. Omlouvám se za sníženou kvalitu snímků - přece jen jsem fotila až po večeři a po pár deci vínka, než jsem našla odvahu oba přemluvit k odtajnění:

pár

Zkrátka a dobře, na začátku března se stanu takovou „babičkotetičkou“ a spolu se mnou „na dálku“ moje blízká kamarádka z Turnova, která se na seznámení, a tedy budoucí narození holčičky, podílela stejným dílem. Obě se moc těšíme. Jitčini rodiče bydlí totiž až v Prešově, navíc už také nejsou nejmladší, a moje 80letá matka se nestarala ani o vnoučata před 30 lety - i když třeba překvapí. Každopádně si novou ženu svého staršího syna velmi oblíbila.

Jistě, rodičovství plánované nebylo - prostě to tak přišlo a oni oba se zařídili podle situace. Oba se museli něčeho ze svého zaběhnutého života vzdát. Ale tak už to v životě bývá, přesně dle úsloví: Nikdy neříkej nikdy. Navíc oba jsou nejen vzhledem, jak můžete posoudit, ale i duchem o mnoho let mladší, a tedy i flexibilnější.

Moje stará a velmi moudrá tetička jednou řekla, že lidé, kteří jsou si souzeni, jsou si fyzicky podobní, prostě spolu tak nějak „ladí“. A jak vidíte, tohle Petr a Jitka také splňují.

par

Jitka se již před Vánoci přestěhovala do Prahy do bratrova bytu v rodinném sídle, a i kdyby se jí zastesklo po kamarádkách, není problém je přece navštívit. Těhotenství snáší přímo vzorově, a dokonce neměla ani „rizikáč“.

Na začátku příštího týdne se k nim ještě jednou vrátíme v rámci tématu, které se týká dilema, které možná některé z vás řešily, nebo řešit někdy budou. Zajímá nás váš názor a jsem zvědavá, jak naší dvojici poradíte.

   
21.01.2013 - Ona s ním - autor: Zuzana Anai Hainallová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] LudPa [*]

  nelámat přes koleno

  superkarma: 0 14.03.2013, 16:53:19
 2. [7] rendac [*]

  jak krásně to dopadlo, tak jen tak dál, držím palečky

  superkarma: 0 23.02.2013, 18:49:48
 3. [6] myskulle [*]

  Ja som svojho priateľa spoznala na zoznamke http://www.europska-zoznamka.sk/ na a delí nás stovky km. Ale napriek tomu sme spolu už pár rokov a snažíme sa navštevovať aspoň raz mesačne. Navyše dnes už máme aj iné spôsoby komunikácie a Skype a podobne, takže v tomto smere je to jednoduchšie.

  superkarma: 0 29.01.2013, 11:50:58
 4. [5] magic11 [*]

  fakt bych jim hádala minimálně o 10 let méně, ale zajímalo by mě pokračování, jak to s nimi bude třeba za 3 roky. Já být chlapem v této pozici, který dítě už nechtěl, tak "neplánované" těhotenství beru jako podvod na sobě a minimálně nějaký pocit křivdy bych na sobě cítila. A přece jen - v tomto věku (i když na to fakt nevypadá) začít skákat kolem malé prdelky úplně od začátku - co si budeme povídat - dá to zabrat - už se to může také zajíst. Ale fandím jim.Sml67

  superkarma: 0 23.01.2013, 13:43:13
 5. avatar
  [4] peetrax [*]

  Ani jeden z nich nevypadá na uvedený věk. Ať jim to klape!

  superkarma: 0 21.01.2013, 14:06:05
 6. [3] Trefa [*]

  Trefa:krasni mladi lide.nasli k sobe lasku a ted cekaji rodinu.neni to krasne?a v Praze se ji bude urcite libit.preju jim hodne stesti.a zdrave miminko.

  superkarma: 0 21.01.2013, 13:34:50
 7. [2] zzandaa [*]

  Teda, tak ten věk bych jim opravdu nehádala. Možná tak o deset let míň. Oboum.

  superkarma: 0 21.01.2013, 10:26:24
 8. avatar
  [1] lenig [*]

  moc krásný páreček a opravdu spolu krásně ladí!!! Držím palečky, aby vztah vydržel, miminko se narodilo zdravé a ti dva se vzali a byli spolu šťastni až do konce světa Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 21.01.2013, 07:08:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme