Vztahy

Každý vztah může mít smysl, pokud pro něj uděláme maximum

Před rokem jsme se vás ptali (ZDE), zda si myslíte, že má šanci vztah Richarda a Sylvie, dvou lidí, kteří žijí celý život ve dvou městech vzdálených 100 km a jejichž osobní situace a životní styl se výrazně liší.

pár

Poprosila jsem kolegyni Danu Haklovou, aby článek napsala, protože se jednalo o mého bratra a akci mé privátní seznamky. Navíc byl vztah poměrně čerstvý a nebyla jsem si jista, zda by protagonisté kývli na „reality show“. Takže jsme detaily totožnosti lehce zfabulovaly a byly jsme zvědavé na názor vás, čtenářek. Z diskuse vyplynulo jednoznačně, že perspektivu většina z vás vztahu nedávala.

Dnes se podívejme, jak to všechno dopadlo. A že budete koukat - vztah totiž smysl měl, má a doufám, že mít bude. Začneme tím, že uvedeme na pravou míru vše, co jsme pozměnili, včetně jmen.

Zde realita:
On
, 45 let, od narození Pražák, samostatný byt v rodinném domě, zaměstnán na jednom místě 25 let, rozvedený, dvě dospělé děti. Znamení: Kozoroh.

Ona, 40 let, fixovaná na svou práci a přátele v Liberci, svobodná a bezdětná. Znamení: Váhy.

Petr a Jitka (to jsou jejich skutečná jména) se rok každý týden navštěvovali - hezky na střídačku. V zimě on jezdil do Liberce a užíval si lyžování a v létě ona na jeho chatu kousek od Prahy. Jitka přijala Petrův životní styl - akce v rámci klubu veteránů (bratr vlastní pár starých autíček), a dokonce jí nevadilo ani spát pod stanem při různých srazech v zahraničí či jezdit na motorce. Našla si vztah k jeho dětem a on na oplátku k jejímu kocourovi. Budoucnost zatím příliš neřešili, prostě jim spolu bylo dobře.

Na společnou dovolenou do Chorvatska po půl roce známosti však už nejeli ani na motorce ani pýchou mého bratra: nádherným červeným chryslerem ze 70. let minulého století, nýbrž „obyčejným“ prostorným autem ze století našeho. Proč? Důvod najdete na fotkách. Omlouvám se za sníženou kvalitu snímků - přece jen jsem fotila až po večeři a po pár deci vínka, než jsem našla odvahu oba přemluvit k odtajnění:

pár

Zkrátka a dobře, na začátku března se stanu takovou „babičkotetičkou“ a spolu se mnou „na dálku“ moje blízká kamarádka z Turnova, která se na seznámení, a tedy budoucí narození holčičky, podílela stejným dílem. Obě se moc těšíme. Jitčini rodiče bydlí totiž až v Prešově, navíc už také nejsou nejmladší, a moje 80letá matka se nestarala ani o vnoučata před 30 lety - i když třeba překvapí. Každopádně si novou ženu svého staršího syna velmi oblíbila.

Jistě, rodičovství plánované nebylo - prostě to tak přišlo a oni oba se zařídili podle situace. Oba se museli něčeho ze svého zaběhnutého života vzdát. Ale tak už to v životě bývá, přesně dle úsloví: Nikdy neříkej nikdy. Navíc oba jsou nejen vzhledem, jak můžete posoudit, ale i duchem o mnoho let mladší, a tedy i flexibilnější.

Moje stará a velmi moudrá tetička jednou řekla, že lidé, kteří jsou si souzeni, jsou si fyzicky podobní, prostě spolu tak nějak „ladí“. A jak vidíte, tohle Petr a Jitka také splňují.

par

Jitka se již před Vánoci přestěhovala do Prahy do bratrova bytu v rodinném sídle, a i kdyby se jí zastesklo po kamarádkách, není problém je přece navštívit. Těhotenství snáší přímo vzorově, a dokonce neměla ani „rizikáč“.

Na začátku příštího týdne se k nim ještě jednou vrátíme v rámci tématu, které se týká dilema, které možná některé z vás řešily, nebo řešit někdy budou. Zajímá nás váš názor a jsem zvědavá, jak naší dvojici poradíte.

   
21.01.2013 - Ona s ním - autor: Zuzana Anai Hainallová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] LudPa [*]

  nelámat přes koleno

  superkarma: 0 14.03.2013, 16:53:19
 2. [7] rendac [*]

  jak krásně to dopadlo, tak jen tak dál, držím palečky

  superkarma: 0 23.02.2013, 18:49:48
 3. [6] myskulle [*]

  Ja som svojho priateľa spoznala na zoznamke http://www.europska-zoznamka.sk/ na a delí nás stovky km. Ale napriek tomu sme spolu už pár rokov a snažíme sa navštevovať aspoň raz mesačne. Navyše dnes už máme aj iné spôsoby komunikácie a Skype a podobne, takže v tomto smere je to jednoduchšie.

  superkarma: 0 29.01.2013, 11:50:58
 4. [5] magic11 [*]

  fakt bych jim hádala minimálně o 10 let méně, ale zajímalo by mě pokračování, jak to s nimi bude třeba za 3 roky. Já být chlapem v této pozici, který dítě už nechtěl, tak "neplánované" těhotenství beru jako podvod na sobě a minimálně nějaký pocit křivdy bych na sobě cítila. A přece jen - v tomto věku (i když na to fakt nevypadá) začít skákat kolem malé prdelky úplně od začátku - co si budeme povídat - dá to zabrat - už se to může také zajíst. Ale fandím jim.Sml67

  superkarma: 0 23.01.2013, 13:43:13
 5. avatar
  [4] peetrax [*]

  Ani jeden z nich nevypadá na uvedený věk. Ať jim to klape!

  superkarma: 0 21.01.2013, 14:06:05
 6. [3] Trefa [*]

  Trefa:krasni mladi lide.nasli k sobe lasku a ted cekaji rodinu.neni to krasne?a v Praze se ji bude urcite libit.preju jim hodne stesti.a zdrave miminko.

  superkarma: 0 21.01.2013, 13:34:50
 7. [2] zzandaa [*]

  Teda, tak ten věk bych jim opravdu nehádala. Možná tak o deset let míň. Oboum.

  superkarma: 0 21.01.2013, 10:26:24
 8. avatar
  [1] lenig [*]

  moc krásný páreček a opravdu spolu krásně ladí!!! Držím palečky, aby vztah vydržel, miminko se narodilo zdravé a ti dva se vzali a byli spolu šťastni až do konce světa Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 21.01.2013, 07:08:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme