Otázka dětství je zvláštní. Někdy mám pocit, že někomu dětství nekončí nikdy a někomu snad nikdy ani nezačne.

Už ve školce můžeme vidět malého mudrlanta, který jde na všechno vědecky, do her ostatních dětí se příliš nezapojuje a všechno musím mít svůj řád. Na druhou stranu je dost dospělých lidí, dalo by se říci, že i starých lidí, kteří berou život s neuvěřitelnou lehkostí a hrají si celý život, ale co je lepší?

Nejsem schopna to posoudit. Myslím, že člověk by se měl umět chovat jako dospělý i jako dítě. Měl by být spolehlivý a měl by být oporou své rodině a přátelům, když je potřeba, ale současně by měl umět si hrát se svými dětmi a nejen s dětmi. Hraní si pomáhá vytvářet pohodu rodinného krbu. Alespoň já si to myslím.

Říkávalo se, že když je Českému národu nejhůř, má nejvíc humoru. Myslím, že je to správné.
Pochopitelně, že pokud prožíváme nějakou životní krizi, asi těžko budeme šaškovat a bavit okolí. V životě je čas na pláč i na smích a ani s jedním se nemá šetřit, ale ani jedno se nemá zneužívat.

V každém z nás je kus dítěte a ti, kdo to dítě v sobě ukrývají před okolím, by ho alespoň občas měli „pustit na světlo" a pak bude na světě krásněji...

Vaše Danulinka


Milá Danulinko, díky za příspěvek.
Máte pravdu, každý z nás v sobě má svoje „vnitřní dítě“, někdy se mu také říká sinisalo. Mělo by být zdravé a veselé, jako každé jiné dítě, mělo by o sobě dávat slyšet a hlavně bychom na něj neměli zapomínat mi. Je mnoho lidí, kteří jej vědomě potlačují, což není dobře. Je to naše součást a bez ní se štěstí nedočkáme.:)

A co vy? Jak je to s vaším vnitřním dítětem? Je zdravé? Nebo už jste o něm dlouho neslyšely?
Napište mi o tom na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama