Vánoce už v podstatě klepou na dveře a nákup dárků je v plném proudu. Ne každý má ovšem v peněžence dost peněz, aby mohl potěšit všechny své blízké. Podle průzkumu společnosti PROFI CREDIT si kvůli Vánocům vezme půjčku téměř 10 % Čechů. Lidé si letos navíc půjčují víc než vloni.

PROFI CREDIT

Většina lidí, celých 85 %, si půjčí víc než 5 000 korun. „Průměrná půjčka, kterou si lidé u nás v posledním kvartálu roku berou je aktuálně přes 32 tisíc korun, a to před sebou máme ještě prosinec. Vloni to přitom bylo o celých 6 tisíc méně,“ říká výkonný ředitel PROFI CREDIT Rudolf Cejnar. Lidé si sice půjčují stále větší sumy, ale závazky se jim podle Cejnara daří splácet rychleji než v minulosti.

Ženy si půjčují peníze častěji než muži

Nejčastějšími klientkami PROFI CREDITu jsou ženy, které tvoří 55 % všech klientů. Půjčky jsou oblíbené především u maminek na rodičovské dovolené. Hitem mezi půjčkami je pak zaměstnanecký úvěr, v rámci něhož si lidé můžou půjčit 10 000 až 166 000 korun. „Tento produkt je určen právě pro rodiče na rodičovské dovolené, zaměstnance a důchodce. Vychází vstříc těm, kteří potřebují finance rychle, a banka jim je poskytnout nechce. My jim pošleme peníze na účet do 24 hodin od schválení žádosti,“ vysvětluje marketingový ředitel PROFI CREDIT Ondřej Šmakal.

Zaměstnanecký úvěr dostanou klienti bez poplatku, s minimem dokladů a je jen na nich, jak dlouhou chtějí splácet. Délka splácení je od jednoho roku do čtyř let. Podmínkou pro získání úvěru je pravidelný měsíční příjem a trvalý pobyt v České Republice.

Úroky si můžete spočítat sami

Kolik nakonec za půjčku zaplatíte, si můžete velice snadno spočítat na přehledné kalkulačce, kterou najdete na www.proficredit.cz. Klienti mohou peníze použít na cokoliv a každý kdo řádně splácí, má automatický nárok na poskytnutí další půjčky. A to ještě v průběhu splácení. Samozřejmostí je i odklad splátek, pokud se klient dostane do tíživé situace.

20 000 korun na dárky pro vás!

Ještě dvakrát můžete se společností PROFI CREDIT soutěžit o 20 000 korun. Podmínkou je zažádat si do 16. prosince 2012 o půjčku na cokoliv a každý týden můžete vyhrát peníze na nákup ve velkém stylu. Stačí jen zavolat na bezplatnou linku 800 800 180 a pak se registrovat na webu www.stylovapujcka.cz.  „Získáte hned dvakrát, nejdřív půjčku a pak peníze,“ upřesňuje princip soutěže Ondřej Šmakal a dodává: „Věřím, že za 20 000 korun si naši klienti udělají na Vánoce opravdu velkou radost.“

PROFI CREDIT

 

Reklama