Píše čtenářka s nickem Malinke kote a tak jí to vyhovuje. Dokonce by pro ni byla katastrofa, kdyby musela nosit sukni nebo šaty. Proč? To se dozvíte z jejího příspěvku, který nám poslala na dnešní téma.

Přeji všem pěkný den, dneska je opravdu zajímavé téma, ale abych pravdu řekla, tak jsem naštěstí uniformu nikde a nikdy nosit nemusela. Za mě se uniformy nosit na škole nemusely a ani v zaměstnání jsem se nesetkala s povinnou uniformou. Můžu si nosit, co chci. Je to alespoň pro mě více pohodlnější. Takže vlastně ani nemůžu popsat žádnou uniformu, ale píšu proto, že bych ráda vyjádřila k tomuto tématu svůj názor.

Nevím, jak pro koho, ale pro mě by to výhodu žádnou nemělo. Já jsem taková, že každý den musím mít úplně jiné oblečení. Ať už je to triko, svetr, kalhoty. Pro mě by byla katastrofa být donucena nosit sukni, nebo šaty, kterou nám nařídí. Tohle oblečení jde mimo mě. Sukni jsem měla na sobě jenom párkrát z donucení. Kvůli zkouškám na škole, na maturitním plese a na svatbě. Jinak mě do toho nikdo nedostane i když mě přítel přemlouvá, ať si nějakou pořídím.

Naštěstí žádná omezení v práci nemám, nevím jak bych to přežila, kdyby nakázali, ať nosíme nějaký oblek, či sukni nebo kalhoty s halenkou. Nesnesla bych to a byla bych neustále nervózní. Neříkám, že se mi uniformy nelíbí ba naopak, je to pěkné. Ale asi by to trvalo dlouho, než bych si na takovou věc zvykla.

Ve škole by bylo dobré nosit uniformy. Tam bych to upřednostnila už z jednoho prostého důvodu. Každý si závidí oblečení a nebo si nadávají, když si koupí něco stejného. Je jasné, že policie, letušky, hasiči a spousta dalších profesí nosí povinou uniformu. Ale v obyčejných kancelářích si nemyslím, že by měla být povinná uniforma, ať si každý nosí to co chce.

V některých fabrikách je také důvod, proč mít stejné oblečení. Znám hodně fabrik, kde pracovníky rozlišují podle barev triček.

V čem bych do práce nešla? Jak už jsem se zmiňovala v žádné sukni ani šatech. K tomu bych si nevzala žádnou halenku. Mám ráda volnost a vzít si na sebe to, co se mi chce. Kalhoty, kraťasy a každý den jiné triko. To jediné nejraději nosím.

Přeji všem zbytek pracovního dne a užijte si víkend.

Malinke-kote

Nechápu, proč jste tak zaujatá proti sukním, když nosíte šortky. V nohách to asi nebude.

A co vy, milé ženy-in? Máte také nějaké neoblíbené oblečení, ve kterém byste nerada chodila? Co byste dělala, kdyby bylo součástí povinného dress code ve vašem zaměstnání? Neříkejete, že byste kvůli tomu podala výpověď?

Nebo snad ano? Napište nám, ještě máte chvíli čas, než uzavřeme dnešní téma.

redakce@zena-in.cz

 

Reklama