Příběh kamarádky nám poslala čtenářka Slunečnice. Je to trošku smutné, jak u kamarádky funguje nákup dárků. Ale to je soukromá věc každého...

V některých rodinách to tak asi funguje... Je to smutné. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Slunečnice, a přeju krásný den.


Dobrý den,

k dnešnímu tématu mám příběh své kamarádky, já naštěstí takové věci řešit nemusím.

Není to tak dávno, co se mi kamarádka Jana svěřila, jak u nich probíhají Vánoce. A hlavně nákup dárků. Jana má manžela a dvě děti. Základní problém je, že mají každý svůj plat a taky svůj účet, z kterého hradí své výdaje. Oba platí napůl náklady na bydlení, jídlo atd. a to ostatní, co si vydělají, mají „pro sebe“. Manžel vydělává hodně, zatímco Jana nic moc. Takže je jasné, že jí nezbývá moc peněz na nějaké její záliby, oblečení navíc... A na dárky. Vánoce u nich tedy probíhají tak, že manžel nakoupí dětem drahé dárky a Jana jen takové, na které má, manžel o tom prostě nechce diskutovat. Děti jsou u stromečku nadšené, že mají nový telefon, značkové oblečení a podobně, a tatínek je pyšný, že jim to mohl dopřát. A taky se o tom zmiňuje, že jim to koupil on.... Hrozné, že?

Říkala jsem Janě, že já bych tohle nesnesla. Ale co má dělat? Děti jsou malé a ona nemá, kam by šla...

Hezký den,

Slunečnice

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Shodnete se na dárcích?

  • Pokud nemáte děti, tak třeba pro rodiče, sourozence, kamarády…?
  • V čem se neshodnete?
  • Jak to vyřešíte?
  • Kdo většinou ustoupí?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá za odměnu knížku pro děti Vítejte v klubu trapáků (H. N. Kowitt, nakl. MOBA). Pište jako vždy do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je DÁRKY. Předem děkuju!

trapci

Reklama