.

Každý čtvrtý prázdninový hovor na Lince bezpečí je kvůli sexu

Novinky

Každý čtvrtý prázdninový hovor na Lince bezpečí je kvůli sexu

Sexuální témata, obavy z otěhotnění a otázky spojené se sexuálním vyzráváním jsou tím nejčastějším, s čím se děti a mladí lidé obrací na konzultanty Linky bezpečí během prázdnin. Otázkám týkajícím se sexuality a sexuálního zrání je v tomto období věnován každý 4. hovor. Nedostatečná sexuální výchova v rodinách a neznalost odpovědí na základní otázky, které jsou se sexualitou spojeny, mohou být pro děti rizikové.

divka

V loňském roce kontaktovali děti a mladí lidé Linku bezpečí nejčastěji právě s otázkami a problémy týkajícími se sexuality a sexuálního zrání. Podle statistik z let 2004 – 2014 bylo na toto téma průměrně vedeno 23 % ze všech přijatých hovorů. V období letních prázdnin, kdy se pravidelně počet hovorů s tímto tématem zvyšuje, je zaznamenán nárůst o 27 %. Otázkám a problémům souvisejícím se sexuálním zráním je tak v letních měsících věnován každý 4. telefonát.

„Hovorům na toto téma necháváme na Lince mnohem větší prostor než dříve, více se jim věnujeme. Uvědomujeme si totiž, že jsme často jediní, komu mohou děti otevřeně, bez obav a s důvěrou položit otázky související se sexualitou,“ uvádí Peter Porubský, vedoucí Linky bezpečí. „Kontinuální, kvalitní a včasná sexuální výchova je prevencí rizikového chování u mladých. Může také snížit riziko, že se dítě stane obětí sexuálního zneužívání,“ Porubský.

   
14.08.2015 - Redakční novinky - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [5] kobližka [*]

  vodilulu — #4 A když před ním zase chodíš nahatý,tak jsi pomalu za úchyla,to si potom vyber...Sml32

  superkarma: 0 16.08.2015, 22:40:41
 2. avatar
  [4] vodilulu [*]

  vse je o rodine - kdyz se rodice stydí pred ditetem byt nahaty tak se pak clovek muze divit, ze dívky nedostanou informace o menzesu atd...

  1. na komentář reaguje kobližka — #5
  superkarma: 0 15.08.2015, 21:05:00
 3. avatar
  [3] kobližka [*]

  Možná je problém téhle generace,že sex je brán jako forma odreagování,výplň volného času,někdy i jako obroublá zábava náctiletých,šikana a vychloubání.Ze sexu se vytratila láska...

  superkarma: 0 14.08.2015, 11:38:49
 4. avatar
  [2] gerda [*]

  Děti to dneska mají o dost složitější. Na jedné straně se na ně ze všech stran valí sex v různých podobách, hvězdy a hvězdičky ze svých ložnic prozrazují všecko, pornografie...a na straně druhé jim rodiče nic pořádně nevysvětlí, tedy v dosti případech. Aspoň že se mají na koho obrátit, když tápou.

  superkarma: 0 14.08.2015, 11:07:06
 5. [1] bobani [*]

  pozitivní je , že Linka bezpečí vůbec existuje . smutné ale je , že dětem se v rodinách málo věnují .

  superkarma: 2 14.08.2015, 10:42:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme