Čtenářka Snany konstatuje, že se člověk změní ,ať chce, nebo ne, a navrhuje, ať každý, kdo chce, abys se změnil partner, začal u sebe. Díky Snany, potíž vidím v tom, že málokdo ví, co na sobě změnit…

Dobrý den, každý člověk se v průběhu života mění, ať chce nebo nechce. To je známý fakt. Otázkou je zda změna probíhá k lepšímu nebo horšímu. Např. po narození dítěte se nezodpovědný „floutek“ může stát báječným otcem, na druhou stranu vždy spolehlivý muž nezodpovědným „floutkem“. Nikdo dopředu neví jak se pod tíhou události zachová. Někoho odpovědnost nakopne, jiného „zakope“. Nemoc dokáže také hodně změnit, jak samotného nemocného, tak i jeho nejbližší okolí.

Pokud mohu mluvit za sebe. Můj manžel je báječný člověk /sice by mi konečně mohl koupit slibovaný zásnubní prsten a občas donést nějakou maličkost/, po narození dětí se změnil spíše k lepšímu, nebo se vůbec nezměnil a na povrch „vyplavaly“ jeho skutečné vlastnosti? Jsem ráda, že jsem konečně našla muže podle svých představ, sice mi na něm „vadí“ pár maličkosti, ale kdo je nemá, nikdo přeci není dokonalý. Sama jsem plná chyb a doufám, že můj muž je zatím nevidí nebo tajně přehlíží a nevadí mu. Zkusit změnit člověka k obrazu svému je holý nesmysl, pokud se nechce změnit sám, nic s ním nehne. Alkoholik opravdu nepřestane mít i když se budete „stavět na hlavu“. Schovat alkohol také není řešení.

Asi by každý měl začít u sebe, spíš než zaměřovat se na druhé, zkusit udělat něco sám se sebou. Je to těžké, vlastní chyby nevidíme nebo si je nechceme připouštět. Zkusme se alespoň na chvíli vžít do kůže našeho okolí-partnera, dětí, rodičů apod., třeba nám dojde, že svým chováním či jednáním jim můžeme způsobovat větší či menší trápení.

S pozdravem a přáním pěkných dní

Snany


  • Také jste někdy udělala chybu a myslela si, že ho změníte?
  • Co myslíte? Je správné čekat, že se vám partner přizpůsobí? V čem? Proč?
  •  Je naivní holka, která si myslí, že až budou mít miminko, ten její přestane chodit do hospody, na fotbal atd…
  • Sama jste se pro někoho změnila? A bylo vám to k něčemu?
  • Ten váš se nezměnil, či změnil? A k lepšímu, nebo horšímu?
  • Co byste poradila těm všem, co čekají, že jejich miláček si uvědomí, jaký je, a udělá něco se sebou?

Těch podtémat se nabízí dlouhá řada a věřím, že když se zamyslíte, že na něco dalšího určitě přijdete.

Pomozte ostatním radou, otevřete jim oči, nebo dejte naději! Univerzální pravda a  návod na život sice neexistuje, ale příklady mohou mnoha ženám napomoct v rozhodnutí, odejít, nebo setrvat…

Své příspěvky posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás, co přispějete, odměním dnes odpoledne  krásnou květinou!

Reklama