píše na mikulášské téma naše čtenářka s nickem ekleinovka. V očekávání večerní návštěvy čerta a Mikuláše se její děti měnily ve vzorně vychované. Takhle to zřejmě probíhalo v mnoha rodinách, ale jednou se to u ekleinovky trochu vymklo z kontroly a čert skončil na chirurgii

Kráný den a obzvláště vydařený večer všem hříšníkům....i těm, co nehřeší... Je tu vůbec někdo takový :)) :)) Na Mikuláše vzpomínám ráda, s dětmi jsme zažili hodně veselých příhod.

Každoročně 5. 12. býval u nás klid. Kluci se nervali, nehašteřili, uklízeli sami od sebe hračky, prostě se chovali netypicky. V očekávání večerní návštěvy čerta a Mikuláše se děti měnily ve vzorně vychované :))
Mikuláš a čert k nám chodili pravidelně. Miluláš, můj táta v kostýmu jako z pohádky. Čert, děda Pepík vypadal,  jakoby právě opustil brány pekelné. A navíc, měl sepsanou každoročně knihu hříchů naśich výtečníků, do detailů :)

Každého synka si prolustroval zvlášť. Kluci byli celí rudí  z toho, kam na jejich ,, hříchy“ čert chodí . Mikuláš pak vyvažoval tyhle lumpárny Knihou dobrých skutků. Prostě divadlo, jaké jste nezažili. Když čert probíral zlobení u druhého synka, psychicky nevydržel a jal se prchat. K němu se připojil i třetí syn a vzal nohy na ramena také. Chlupatý, zpocený čert a dva výtečníci honíce se kolem piana. To byl pohled k popukání. Najednou  bác a čert se rozplácl jak dlouhý, tak široký na zemi. Zakopl o vlastní ocas. ,,Do prd..., pomozte mi, mám něco s kotníkem“, úpěl čert. Děti se škodolibě šklebily a dostaly pohlavky od Mikuláše, namísto nadílky. Čerta naložil Mikuláš do auta a jeli na pohotovost.

Tam z nich měli pacientii na chirurgii legraci a doktoři se váleli smíchy. Když se čert vrátil s dlahou, číhaly děti za oknem, co se bude dít. I dělo se. Z auta vystoupil napůl děda Jenda a napůl Mikuláš, protože si odstrojil masku, to samé poločert belhající se s francouzskými holemi, děda Pepík.

,,Mamiiiiiiiii, rychle sem, dědové utekli z peklaaaaa „, ječeli a hnali po schodech přivítat oba dva. Dědové přistoupili na jejich hru a posilněni poté několika panáky byli v očích dětí za hrdiny. Líčili jim takové blbiny, jak se hrdinně z pařátů pekla dostali, že v očích détí stoupli oba na ceně .

No a příští rok už přišli zase s Knihou hříchů

Ekleinovka

Milá ekleinovko, to byl moc pěkný mikulášský příběh. A kniha hříchů dobrý nápad, který by stál za okopírování

Text nebyl redakčně upraven

Máte nějaký mikulášský příběh? Něco veselejšího než to, co jste si přečetly v mém tematickém článku? Máte rády Mikuláše? Převlékáte se za mikulášské postavy? Pokud ano, jste nejraději za anděla, čerta, nebo Mikuláše?

Chodí po vašem městě nebo obci Mikuláš? Zvete ho domů? Pořádají se u vás mikulášské „besídky“? Chodíte na ně s dětmi?

Nadělujete dětem dárky a sladkosti do punčochy? Kam ji dáváte? Za okno, nebo máte jiné zvyklosti? Jak se vaše děti těší? Umí mikulášskou básničku?

Napište nám na mikulášské téma. Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama