Bulvár

Každé ráno vrbou proti své vůli

Milá ženo-in!

Rozhodla jsem se napsat svůj příběh o cestování do práce, aby se případně kdokoliv mohl vyvarovat toho, co se stalo mně.


Dojížděla jsem do práce autobusem do jiného města vzdáleného jen 15 minut jízdy. Byl to školní autobus a jezdilo nás i pár, co jsme už pracovali.

V zimě se často stávalo, že měl autobus zpoždění, a tak jsme všichni přešlapovali na zastávce. A co čert nechtěl, jedna žena, které byla už chvíle dlouhá, mě oslovila, že si se mnou bude povídat. Byla skoro o 20 let starší než já, rozvedená s pubertální dcerou.

No, od té doby si se mnou chtěla povídat každý den ráno cestou do práce, kdy já chtěla jen tupě zírat z okna a poslouchat maximálně problémy dospívajících školáků. Té ženě vůbec nevadilo, že celou dobu koukám z okna a dávám najevo svůj nezájem, i přesto do mě hustila své problémy a stěžovala si, jak jsou chlapi příšerní, a to všechno každý den pořád dokola.

Došlo to tak daleko, že mi i držela místo vedle sebe, protože autobus býval dost plný a já chodila na poslední chvíli. O mně ta žena nevěděla v podstatě vůbec nic. Já o ní úplně všechno, a to zcela nedobrovolně. Kolikrát jsem dělala, že jsem si jí v autobusu nevšimla a sedla jsem si hned zkraje, ale po vystoupení z autobusu za mnou běžela a ještě se mnou zašla do krámu koupit si k snídani rohlík. Jindy tam ale vůbec nechodila!

Byla jsem zoufalá, každé ráno naprosto zkažené. Naštěstí se naše firma nakonec přestěhovala do našeho města, a tím mé cestování skončilo. Nedovedu si představit jezdit stále ještě tím autobusem do práce. Asi jsem jí měla něco říct, ale nějak jsem na to nenašla odvahu. Asi bych to bývala nakonec udělala, ale nejsem si jistá, že by to pomohlo.

Přeju všem příjemné a ničím nerušené ranní cestování za prací.

Beana


Beano, obdivuji Vaši trpělivost! I když... možná bych na tom byla stejně. Pořád bych si říkala, že nejspíš ta paní doma nemá nikoho, s kým by si popovídala. Ale čeho je moc, toho je příliš :-)! A jak se znám, po ránu jsem občas nepříjemná i na svého přítele, a tak bych možná časem vypěnila...

Doufám, že Vaše cesty do práce jsou příjemné. Anebo ne? Stalo se Vám něco, co Vás zarazilo a zkazilo Vám náladu? Nebo naopak rozesmálo? Napište nám o tom!

redakce@zena-in.cz 

   
04.11.2005 - Společnost - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [10] femme [*]

  al.do: spíš to večerní a pozdně noční

  superkarma: 0 05.11.2005, 20:21:22
 2. avatar
  [8] femme [*]

  al.do: tzv. vyslýchačů, spíš teda vyslýchaček, máme plnej barák

  superkarma: 0 05.11.2005, 19:23:32
 3. avatar
  [7] femme [*]

  kemy:

  superkarma: 0 05.11.2005, 19:22:27
 4. avatar
  [5] kemy [*]

  ježiši
  femme:

  superkarma: 0 05.11.2005, 15:45:36
 5. avatar
  [4] femme [*]

  na jednoho podobnýho "spolulítače" jsem narazila letos, když jsem letěla ze Skotska byla jsem přilepená na okýnku, bo miluju pohled na mraky a krajinu z letadla a on na mě pořád dotíral a dotíral chtěl se bavit, aby prý zapomněl na to, jak se bojí lítat nejdřív mě děsně štval, ale než jsme dosedli na Ruzyni, tak jsme si potykali a od té doby se scházíme a máme si pořád co říct, hlavně o tom, jak už se teď bojí toho, až ho zase jeho zaměstnavatel pošle někam letadlem

  superkarma: 0 04.11.2005, 22:01:45
 6. avatar
  [3] Kelly [*]

  Já tohle přímo nesnáším, také si nechci s nikým povídat ...
  Tady je přece jednoduchá pomoc, tak změním linku, je-li to možné, nebo jedu o jeden autobus dříve nebo později.

  superkarma: 0 04.11.2005, 14:04:11
 7. avatar
  [2] Mishaak [*]

  Jo, jo, tak tohle znám cestou do práce i z práce a nebyla to žena, ale muž... a můžu říct, že jsem moooc ráda, že již bydlím a pracuji úplně jinde než dříve.

  superkarma: 0 04.11.2005, 11:00:29
 8. avatar
  [1] Maldová [*]

  Mě se po cestě do práce nic moc nestává. Možná proto, že většinou jezdím autem. Ale musím obdivovat Beanu, že to tak tiše vydržela. Nechápu, jak se můžou lidi svěřovat cizím lidem se svými problémy. Už se mi párkrát stalo, že se chtěl někdo cizí svěřit, ale mě to naprosto odpudilo

  superkarma: 0 04.11.2005, 10:26:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme