píše čtenářka s nickem malinke-kote. Má totiž problematickou pleť, která je smíšená. Okolo očí suchá, ale jinak spíš mastná se sklonem k akné. Jak se o takovou pleť stará, už se dočtete v jejím příspěvku

Přeji všem pěkný den, jak vlastně začíná můj den? Vstanu a opláchnu si obličej studenou vodou a začnu pečovat o svojí pleť. Každé ráno používám několik krémů. Mám totiž hodně problémovou pleť. nejen že mám každý den mastné čelo, ale také kolem očí mám suchou pokožku. Strašně se mi to loupe, takže já osobně se o svůj obličej starat musím každý den. Také mám na čele hodně pupinků, ale těmi trpím už od mala, takže nevěřím, že se toho jen tak zbavím. Jaké krémy tedy používám?

První, který vezmu do ruky je Astrid - čisticí pleťové mléko na suchou a citlivou pleť. Abych pravdu řekla, tak mi opravdu pomáhá a docela se mi suchá pokožka u očí zlepšila. Potom používám pleťovou vodu Akne min. obsahuje hlívu ústřičnou, kvasnice, chmel, také to obsahuje beta-glukan a další věci. Sice to smrdí, ale opravdu to vypaluje akné. Večer k této vodě používám ještě plěťový krém stejného tipu. Jsou to vlastně výrobky „sušené pivovarské kvasnice“. Také jsem jednou vyzkoušela vzorkový krém od Avonu Anew aqua youth, což je hydratační denní krém SPF 15 UVA/UVB a opravdu musím říct, že je skvělý hned po prvním použití.

Většinou se mi pupinky objevují na lopatkách a tam se snažím to zlikvidovat vymáčknutím. Také ale trpím, že se mi bojevují v nose nebo pod nosem a to je potom opravdová bolest při smrkání a doteku. To se nesnažím likvidovat nijak jenom prostě používat přípravky na akné. To ani odstranit jiným způsobem nejde, protože to opravdu bolí. Čekám až bude opravdu dost zralý na to, abych tu bolest překonala a zkusila ho vymáčknout, ale když to nejde, nechám ho napokoji.

Už několikrát se mi stalo, že jsem měla otlačené rýhy od polštáře na tváři, ale já to nějak neřešila nikdy. Prostě jsem si opláchla obličej a ono to naštěstí pokaždé zmizelo než jsem někam odešla.

Co se týká líčení tak dříve jsem se líčila každý den. Teď už nato dlabu a nelíčím se. Není ani proč. Většinou sedím celé dny doma a nebo si zajdu s přítelem odpoledne na procházku či zahradu. Tam být namalovaná nepotřebuji. Příteli se spíše líbím nenamalovaná, tak proč bych se měla malovat. Semtam, když se mi chce nebo když teď chodím ptát se na práci a na pohovor, tak se nalíčím, ale jinak není potřeba.

A zda jsem spokojená se stavem své pleti, tak asi všichni víte, že odpovím NE. Chtěla bych normální bezproblémovou pleť. Ať mám klidně na čele akné, ale ta suchá pokožka mně docela vadí a nevím, jak se toho zbavit úplně, aby se to už nevracelo. Co dělám vlastně pro to, aby byla lepší? To jsem se zmiňovala hned na začátku, kde jsem popisovala, jaké krémy každé ráno či večer používám.

Naštěstí ale žádnou alergii netrpím a také nechodím ani nikam na kosmetiku. Já dokážu o sebe pečovat sama a k tomu nepotřebuji odborníky. Je pravda, že by mi třeba možná i nějací odborníci poradili jak na suchou pleť, ale nemyslím si , že bych se toho zbavila nadobro. Mám své zkušenosti, kdy trpím také s lupy. Jo na kožní mi předepsala drahý a účinný šampon, který smrděl po dehtu. Tím si ale člověk nemůže mít hlavu pořád. Když jsem vypotřebovala namíchanou lahvičku z lékárny, tak se mi to stejně vrátilo zpátky a nic mi na to nepomáhá. Takže nevěřím tomu, že mně osobně něco pomůže na suchou a mastnou pleť.

Užijte si dnešní den i když asi krásně nebude. Bouřky se ráno kolem nás prohnaly, takže se alespoň snad trochu ochladí :-)

malinke-kote

Milá malinké-kote, váš příspěvek vyznívá skepticky, ale myslím, že váš problém je celkem běžný a má řešení. Chce to jen trpělivost

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in?

  • Jak začíná váš den a co říkáte prvnímu pohledu do zrcadla?
  • Jste většinou spokojená, nebo se spíš zděsíte?
  • Myjete si obličej studenou vodou, nebo teplou? Jaký používáte krém?
  • Co děláte v případě, když objevíte nějaký pupínek? Jak a čím ho likvidujete?
  • Stává se vám, že míváte na tváři otlačené rýhy od polštáře, opuchlá víčka a pytlíky pod očima? Co s nimi? Máte nějaký recept?
  • Líčíte se každý den? Jakou dekorativní kosmetiku používáte?
  • Jste spokojená se stavem své pleti? Co děláte proto, aby byl lepší?
  • Trpíte nějakou alergií, která se projevuje na vaší pleti?
  • Chodíte na kosmetiku, nebo o sebe pečujete sama?

Napište nám na dnešní téma.

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama