Čtenářka Helena má děti, které jsou o prázdninách nejraději doma. A zamýšlí se nad tím, že přístup k nim by měl být individuální. Díky Heleno za Váš příspěvek.

Ještě po letech si vzpomínám jak mi coby dítěti máma na konci školního roku oznámila , který třítýdenní turnus pionýrského tábora budu letos absolvovat. Jezdilo se pravidelně do Žloukovic u Nižbora. Nikdy jsem to neměla ráda . Nejsem moc typ do kolektivu  .

Zbytek léta jsme trávili s babičkou na chalupě a s partičkou místních dětí - bylo to fajn. Občas jsme ještě dali nějaké to Bulharsko - ale to spíš vyjímečně.

Moje děti na tábor nikdy nechtěli . Dcera bývala u babičky a otce v domku za Prahou , pár dní  s bratrancem a sestřenicí . Jinak trávila léto s partičkou svých kamarádů na vsi kde bydlíme .

Sama říkala, že to bylo dobrý, že se nenudila , kousek od nás je řeka , vedle v městečku kino . Asi by i ráda někam do dálek ale nikdy jsem od ní neslyšela výčitku tohoto typu .

Můj syn má taky partičku místních kluků , tábor jsem mu nabízela mnohokrát ale vždy mě prosil aby nemusel . Byl na soustředění se zájmovým kroužkem jak sám říká - přežil jsem to : Dovážela jsem ho na příměstské tábory kde se mu líbilo , ale jinak je rád ve svém prostředí a s kamarády .

Vždycky tady někdo je s kým může trávit čas  a já se snažím letní čas naplnit různými dobrodružnými zážitky ( nemusím , chci , baví mě to taky ) .

Ono je to těžký , děti jsou různý , stejně tak dospělí ,  jeden má rád domácí bezpečí a druhý střídá prostředí s lehkostí . Můj názor je ten, volit podle typu osobnosti , můžete se nudit a strádat na nejkrásnější pláži světa a nejhezčí zážitky prožít za vlastními  humny.

Času je v životě málo a tak by měl být prožit v té nejlepší kvalitě . Dětství nás velmi často formuje pro celý zbytek života a proto si myslím , že by mělo být co nejštastnější .

Aby se to štěstí  s námi táhlo dál 

Helena
Text nebyl redakčně upraven


Co děláte s dětmi o prázdninách?

  • Posíláte je na celé prázdniny pryč?
  • Chcete si je užít doma v klidu?
  • Jak jste to měly v dětství vy?
  • Mají si děti od vás a vy od nich odpočinout?
  • Jaký je pro ně nejlepší prázdninový program?
  • Máte v tomto shodu s manželem, přítelem, s babičkou či dědečkem?

Vše mi posílejte na redakční mail

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás za příspěvek, který mne nejvíce zaujme (neslučujte s tím, že s ním musím nutně souhlasit) odměním. A protože ženě nejen v létě sluší kytice, tak ji jedné z vás ještě dnes pošlu.

Reklama