Ano, ano. Je to tak, jak se píše v titulku. Nevím, kdo si toho všiml jako první, ale skutečně platí, že sebehubenější žena v sobě skrývá baculku, nebo rovnou „tlusťošku“. Sleduji ženy už docela dlouho, ale potkat takovou, která je sama se sebou spokojená, se mi nedaří příliš často.

Žena totiž vždycky ví, že jí to docela sluší, ale k tomu, aby to bylo ideální, by potřebovala shodit. Je jedno kolik. Některá by potřebovala 30 kilo, jiná 2-3. Zajímavé ale je, že tu platí nepřímá úměra! Čím je ta „nadváha“ menší, tím se jí ženy více znepokojují.

Hlava mi jde kolikrát kolem, když slyším, jak se jí ty poslední dvě kila ne a nedaří zhubnout! Prostě nejdou dolů! Přitom mám oči na vrch hlavy, protože to říká holčina, jejíž pas bych už teď obejmul jednou rukou. Odnaučil jsem se už ale říkat, že nemusí nic shazovat, protože už takhle mi přijde podvyživená. To je pak oheň na střeše a já poslouchám, jak a kde se nevejde do kalhot. Když následuje i praktická ukázka, je to všechno, jen ne obtloustlé.

(Mezi námi se sice nevyplácí ani mlčet, protože to je bráno za souhlas a čas od času to může vést k tomu, že já se změním v toho, kdo obviňuje z obéznosti, i když jsem vlastně nic, vůbec nic neřekl.)

Někde jsem se dočetl, že chlap by měl vážit asi tolik, kolik má centimetrů nad metr. U žen je to prý o deset méně. Takže podle tohoto vzorce by žena se 160 cm měla mít půl metráku. To asi není od věci, i když, a to jsem se také dočetl, daleko více záleží na proporcích! Souhlasím s tím.

Jde o to, že je jedno, kolik žena váží a jak je vysoká. Důležité je zachování proporcí „přesýpacích hodin“, což ale bude těžko zachovávat dnešní podvyživený ženský ideál, na kterém už snad ani není kam „nasypat písek“.

Už to nebudu protahovat. Dneska si budeme povídat o tom, jak to letos vidíte. Jste letos tlusté? A přiznáte nám, kolik skutečně vážíte a měříte a kolik byste chtěly zhubnout? Vážně mě to zajímá a určitě nebudu sám...

Cítíte se být tlustá?
Máte pocit nafouklosti?
Hodláte do léta zhubnout?
Máte problém ukázat svoje tělo v plavkách?
Jak jste vysoké a kolik vážíte?
Považujete se za „baculku“?
Co říkáte na současný ženský ideál?
Co uděláte, abyste shodila?

Na tato a související témata nám pište
na adresu
redakce@zena-in.cz! Odměníme vás!

Reklama