Dobrý den vážená redakce,nevím zda máte tento recept v repertoáru, delší dobu jsem nechodila na internet, ani na Ženu-in, kde jsem už nějaký rok přihlášená  a byla i trochu aktivní.

Na toto cukroví jsem  získala recept od kamarádky a již několik let ho tradičně dělám. S velkým úspěchem rozdávám recepty známým....pokud jej již máte, nic se neděje, pokud ne, skoro by bylo škoda, hlavně pro dětičky ho letos nezkusit. Ty z něho mají opravdu radost!

Ořechoví ježci

Potřebujeme

350 dkg hladké mouky, 200 dkg Hery, 50 dkg cukru krupice, 1 vejce, 1 hrneček vlašských ořechů

Příprava

Vypracujeme těsto, necháme uležet v chladnu. Do kousku těsta dáme půlku ořechu, ukoulíme kuličku a vytvarujeme čumáček. Pečeme 10-15 min při nízké teplotě. Po vychladnutí máčíme prdelky v rozpuštěné čokoládě a obalíme v kokosu. Dozdobíme oči a čumáček - dělám to špejlí. Dáme uležet.

j

Malé děti budou nadšené a rády vám jistě pomohou s výrobou i konzumací.

Hezký den a dobrou chuť přeje

Kaylie

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Moc hezcí. Píšu si. Jestli budete všichni posílat takhle krásné cukroví, najdou mě u trouby ještě v červenci! :-)) Míša

Dnešní téma pro vaše e-maily a příspěvky zní: Pečete vůbec na Vánoce cukroví? Jaké? Anebo si ho objednáte u profesionálů? Máte lepší recept na perníčky než náš Guru ? Máte nějaký jiný originální recept na vánoční cukroví?

Vaše příspěvky zasílejte, jako pokaždé na redakce@zena-in.cz.

Samozřejmě ještě dnes najdeme chcípáka a borce a na konci dne odměníme váš vylosovaný příspěvek. A čím? No přece přepychovou marmeládou na vánoční cukroví!

Reklama