Domácnost

Káva šitá na míru…

 

 

Stejně jako dobře padnoucí kostým, také kvalitní kávu jistě oceníte nejlépe, když je doslova šitá na míru.

 

Káva může mít nepřeberné množství chuťových, konzistenčních i aromatických vlastností, závislých na místě původu kávových zrn, jejich kvalitě, zpracování, dané odrůdě, konkrétní sklizni, způsobu pražení a samozřejmě receptuře, díky které káva získává požadovaný chuťový profil a svoji jedinečnost. Také způsob, jakým si svůj šálek kávy připravíte, hraje velikou roli a jelikož každý jsme jiný a od své kávy očekáváme něco jiného, fantazii se rozhodně meze nekladou a tento poslední krok na cestě za jedinečným kávovým požitkem je jen a jen na vás.

 

Než si však svůj šálek osladíte cukrem, zjemníte smetanou nebo přiostříte likérem, věnujte také dostatečnou pozornost výběru samotné kávy a buďte nároční.  

 

Řada zrnkových káv Tchibo Exclusive přichází se sedmi druhy prvotřídních káv, pražených  dle konkrétních specifik dané sorty, které lze ještě rozlišit do tří okruhů. Jsou to např. kávy jedinečné dle místa jejich původu. Takto můžete ochutnat kávu Guatemala Grande, která je pěstována na vulkanické půdě ve vysokých polohách Guatemaly, nebo kávu Brazil Mild pocházející z nejúrodnějších oblastí Brazílie, kde je země jílovitá a bohatá na minerály.


Mezi okruh káv považovaných za speciality patří např. tradiční káva vídeňských kaváren Vienna Melange, dáváte-li přednost kávě na bázi espressa, vyzkoušejte Espresso Originale, nebo pokud si chcete vychutnat opravdu kvalitní kávu bez kofeinu, v nabídce najdete kolumbijskou kávu Decaf Blend.

 

Mezi kávy označené jako poklady přírody patří káva Pearl Beans z výběžků Kordiller, která je opravdovým pokladem ve světě kávy a i její zrnka připomínají svým tvarem perly. Wild Coffee z Lekempti je plodem divoce rostoucí etiopské kávy, do které člověk pěstitelsky nezasahuje.

 

Celé zrnko garantuje čerstvost, kterou jako jakýsi přírodní trezor uzavírá a chrání. Ideální je kávová zrnka pomlít těsně před spotřebou, tím své kávě zaručíte skutečně čerstvé aroma.

 

Všechny tyto jedinečné druhy káv jsou k dostání exkluzivně pouze v síti obchodů Tchibo, kde Vám odborně vyškolený personál pomůže s výběrem právě té Vaší kávy a na přání vám zakoupenou kávu pomele. Profesionální služba mletí kávy zaručuje zákazníkům vždy ten správný stupeň mletí pro požadovaný způsob přípravy. Jen tak může aroma kávy plně vyniknout. Specializované obchody  

Tchibo najdete na  této adrese                             

   
28.02.2006 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [15] Simoušek [*]

  Ráno piju Ricoré - je to kafe jen napůl, s mlékem a odpoledne většinou Bio mletou - bez kofeinu. Zas takový labužník na kafe nejsem, takže mi obě výše uvedené chutnají. Ale nepohrdnu ani dobrým pressem třeba někde v restauraci,ale dávám si jej výhradně s mlékem. Samotné bych asi nepozřela, nebo hodně oslazené. Ale normálně kafe nesladím, takže ?...

  superkarma: 0 01.03.2006, 09:52:25
 2. avatar
  [12] fialinka [*]

  Možná že výrobce granulí právě chtěl, aby do nich lidi sypali tolik cukru a mléka - taky to dělám a chutná mi...

  superkarma: 0 28.02.2006, 18:35:01
 3. avatar
  [10] svetluszka [*]

  ... ..no, já bych zase nic granulovanýho kávou ani nenazvala... .....

  superkarma: 0 28.02.2006, 15:48:40
 4. avatar
  [7] Vivian [*]

  Jsem náročná . Tchibo nepiju. Jednou jsem to zkusila, ale fakt mi hodně moc nechutnalo

  superkarma: 0 28.02.2006, 13:45:00
 5. avatar
  [6] lilithheta [*]

  Kafe moc nepiju a když si dám jednou za čas (když potřebuju vydržet na chatu), tak mi je šumafuk, co piju ... Všechno to má stejnou pachuť

  superkarma: 0 28.02.2006, 12:02:59
 6. avatar
  [5] Žábina [*]

  já mám ráda zelené Montego

  superkarma: 0 28.02.2006, 11:36:35
 7. avatar
  [4] Juana [*]

  Luciš: Žlutý obaly nekupuju, to jsou ty nejlevnější druhy a fakt je to znát. Mám ráda dobrý kafe, ale bohužel si můžu dovolit pít běžně jenom instantní, tak si kupuju Nescafe Gold, při pití normálního kafe - teda ne turka, toho nikdy, ale většinou presso nebo občas překapávaný - tak to mi bolí žaludek. Jednou za čas to zvládnu, ale jinak můj organismus stávkuje.

  superkarma: 0 28.02.2006, 11:24:13
 8. avatar
  [3] Kocicka [*]

  jsem si koupila tchibo exklusive minulá měsíc normálně používám standard a něco tak hnusného co vonělo jak seno a chutnal oještě hůř jsem dlouho nepila, ted se toho kafe bojím..........a tobyl čerstvě otevřený tetrapak,ale kde to reklamovat ,že?

  superkarma: 0 28.02.2006, 10:14:34
 9. avatar
  [2] Luciš [*]

  Když hledám dobrou kávu, tahle značka je poslední možnost
  A taky mám zkušenost, je to asi náhoda, ale všechny kávy jakékoliv značky ve žlutém obalu

  superkarma: 0 28.02.2006, 09:48:17
 10. avatar
  [1] arjev [*]

  Dobrá kávička,to je pošušňáníčko.Nejlepší lék na stres je kávička a zákuseček.Pozn.Těch stresů nesmí být moc.Trpí klouby

  superkarma: 0 28.02.2006, 09:16:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme