.

Kauza rodiny Michalákových nezná konce. Má česká matka nárok na vrácení svých dětí do péče?

Novinky

Kauza rodiny Michalákových nezná konce. Má česká matka nárok na vrácení svých dětí do péče?

Případ rodiny Michalákových, kterým norský Úřad na ochranu dětí odebral dva chlapce, je vám jistě dobře znám. Oběma stranám se stále nedaří nalézt shodu, a tak jsme svědky neustálých vleklých jednání. Jak kauzu odebrání dětí rodině Michalákových vnímáte vy?

kid

Eva Michaláková, česká matka, které byly norskými úřady před více než třemi lety odebráni dva chlapci za údajné neadekvátní fyzické tresty, neustále usiluje o jejich zpětné svěření do své péče. Ambasáda ovšem tvrdí, že úřady by děti rozhodně neodebraly jen kvůli „maličkostem“, a jejich fyzické tresty ze strany matky byly tudíž závažné. Matka sice přiznala, že syny fyzicky trestala, ale nikoliv nepřiměřeně. V Norsku ovšem na rozdíl od Česka tělesné trestání dětí úplně zakazuje zákon. Každý z bratrů teď žije v jiné pěstounské rodině. Matka loni v polovině prosince požádala o svěření synů do péče. České ministerstvo zahraničí pak 22. prosince předalo norskému velvyslanectví diplomatickou nótu ve prospěch chlapců. Stát v ní nabízí záruku, že v Česku na hochy a jejich rodinu dohlédne.

Více o případu si přečtěte zde:

Jak vnímáte celou kauzu vy? Má česká matka nárok na navrácení svých synů do péče, nebo se norské úřady chovají v této situaci adekvátně?

   
21.01.2015 - Redakční novinky - autor: Veronika Pavlíková

Komentáře:

 1. [11] Leni2 [*]

  Otec jaksi nevystupuje a na začátku ve školce mluvili

  podězření o zneužívání chlapce.

  Ale kým to neřekli.

  Snad to dobře dopadne dobře a všichni se vrátí do Česka.

  superkarma: 3 22.01.2015, 00:06:36
 2. [10] Radi1 [*]

  Nejdříve by měli znovu vyslechnout tu učitelku ve školce -

  kde se to spustilo.

  A nějak mně tu chybí otec chlapců.

  Utekl ?

  superkarma: 4 21.01.2015, 23:56:13
 3. avatar
  [9] Eliana [*]

  To je těžké posuzovat, tady jsme zvyklé dětem jednu šoupnout na zadek a na západ od nás je to zločin...takže z pohledu západu a severu jsme tyrani a u nás to tak máme, že lepší než dvacetiminutové vysvětlování, že se do kočičky nekope, protože ji to bolí, mamka plácne po prdelce a je to.

  superkarma: 1 21.01.2015, 15:27:06
 4. avatar
  [8] datura [*]

  Obávám se, že tady to nevyřešíte Sml23 teď ve zprávách řekli, že mají proti matce důkazy, ale nelze je v zájmu dětí zveřejnit, tak kdoví, co jim mamča dělala a nějak mi ušlo, jak se do toho Norska dostali a proč se k tomu všemu odmítl vyjádřit otec dětí ?? Je to všechno nějak prapodivné. .

  superkarma: 1 21.01.2015, 14:49:53
 5. [7] cilani [*]

  Eliana — #5 v tom případě by měli děti vrátit do česka a ne je tam převychovávat a navádět proti matce a odcizovat jednoho od druhého..

  superkarma: 0 21.01.2015, 14:06:44
 6. [6] cilani [*]

  matku soudit nemohu, nevím jak je trestala, ale považuji za trestuhodné ty děti rozdělit. Pokud totiž matku milují a norské úrady přehánějí, tak zažily hrozný šok a tím, že jim vezmou toho jediného, kdo jim ještě zbyl - tedy sourozence, jsou to (jak to říct slušně) blbci.

  Po odebrání mohou děti ovlivňovat v neprospěch rodičů a pak klidně hlásat, že k nim děti nechtějí.. Stát není instituce, které bych bezmezně věřila, takže jsem zaujatá..

  superkarma: 1 21.01.2015, 14:05:21
 7. avatar
  [5] Eliana [*]

  rodičům soud nic neprokázal, přesto byli děti odebrány a rozděleny..dále mají české pasy ač narozeni tam, po čtyřech letech, kdy se to táhne a jsou izolování od svých rodičů pod masírkou, že máma je pro ně špatná a odloučeni od rodného jazyka je to průser ať to dopadne tak či tak... ač Nory mám ráda, příliš nechápu jejich smýšlení..sami se jdou koupat nazí s dětmi do moře, nemají přilišná tabu co se přirozených věcí a těla týká, ale stačí jedna smyšlenka na kterou se upnou a je to v háji..byť je to dánský film, ale kdo jste viděl film Lov (v originále JAG) ten vysvětluje mnohéSml22

  1. na komentář reaguje cilani — #7
  superkarma: 0 21.01.2015, 14:00:07
 8. [4] vintage [*]

  v norsku jsem kdysi chvilku žila, takže retrospektivně vnímám některé tenkrát pro mě poněkud "jiné", či "neobvyklé" rysy (v myšlení a chování tamních obyvatel, se kterými jsem přišla do styku) jako genetickou mutaci národa, který se snažil uzavřít sám do sebe a doplatil na to. dost laicky řečeno a samozřejmě to neplatí pro všechny nory - abych nebyla nařčena z neobjektivity. protože v rámci postupné degenerace vlastní názor a zkušenost je tady vždy neobjektivní. to čeká každou komunitu, která se snaží uzavírat sama do sebe (aniž to ovšem ve svém vlastním přesvědčení vnímá). Sml24

  superkarma: 0 21.01.2015, 13:42:54
 9. avatar
  [3] v.poho [*]

  lalica — #2Četla jsem i o jiných rodinách, kterým v Norsku odebrali neoprávněně dítě, nedávno byl v Reflexu rozhovor s klukem, který byl v dětství takhle odebrán a ve prospěch Barnevernetu to tedy nehovořilo, stejně jako v jeho prospěch nehovoří to, že nekomunikuje a to, že sourozence rozdělí.

  Michalákovy neznám, jací rodiče jsou, posoudit nemohu, ale děti mají českou národnost, takže by měly být vráceny přinejmenším sem a tady se to může dořešit normálně přes naši socku.

  superkarma: 0 21.01.2015, 13:37:56
 10. avatar
  [2] lalica [*]

  Těžko soudit, mně spíše zaráží, že se mluvilo o sexuálním zneužívání. Asi nešlo jen o nějaký pohlavek. Norové se přesně nevýjádřili oč šlo, takže nemůžeme soudit, na čí straně je pravda.

  1. na komentář reaguje v.poho — #3
  superkarma: 1 21.01.2015, 13:29:47
 11. avatar
  [1] gerda [*]

  Tak konečně už i tady?? Pozdě, ale přece.Sml24

  superkarma: 1 21.01.2015, 13:19:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme