Poslední dobou se v médiích objevily zprávy o dvou významných mužích, kteří se neměli chovat zrovna jako gentlemani. Co si o nich myslíte?

Příběh francouzského kandidáta na prezidenta bývalého předsedy Strausse Kahna je veřejně známý. Podle novin to vypadá, že jej newyorská prokuratura zprostí obžaloby a propustí na svobodu. Více ZDE: MF DNES

Vedle toho minulý týden vyšla najevo v České republice kauza doktora Bartáka. Článek, který mne navedl na následující úvahu, je také v MF DNES

Všimli jste si rozdílu v chování české a americké justice?

Pokojská uvedla, že byla znásilněna jedním z nejmocnějších mužů planety. A američtí policajti ho vyvedli z letadla, posadili do vazby a věc začali rychle vyšetřovat. Žádné průtahy, žádné „to je významná osoba se styky“. Prostě padni komu padni. Až si říkám, zda byla taková tvrdost na místě.

V kauze Barták policisté přes rok mají podezření, že týral a  znásilňoval ženy, a pře 14 dny poměrně silné důkazy o tom, že ubližoval osobní asistence v zahraničí, a naše justice ho nechala vycestovat do zahraničí na dovolenou. Žádná vazba, žádné důkladné vyšetřování. Prostě jako by se nic nestalo.

Nechápu to. Jak je to možné? Jak to, že nevyšly žádné organizace demonstrovat před policejní ředitelství? Jak to že nikdo nepíše petice a nejsou liknaví policisté stavěni mimo službu?

Co si o tom myslíte?

Co se mělo a má stát?

Myslím, že tento text se k dnešnímu tématu dne vyloženě hodí.

Já osobně považuji za správnější model americký. A pokud se prokáže, že si to ta žena proti Kahnovi vymyslela, aby se obohatila, měla by jít sedět pěkně na tvrdo. A na dlouho.

A u nás? Pokud se prokáže, že díky liknavosti policistů mohl Barták mučit a  znásilňovat další ženy, by měli konkrétní policisté okamžitě u policie skončit!


Dnes máme téma dne. Proč ženy v dospívání přitahují grázlíci a seriózní ňoumové strouhají mrkev?

Zamyslete se a napište mi:

  • Co vás přitahuje/ přitahovalo na grázlících?
  • Proč seriózní mladí muži nemají u žen úspěch?
  • Chodila jste nebo žila s grázlíkem, nebo si ho dokonce i vzala? Jak to dopadlo?
  • Je má teorie chybná, je to jinak?
  • Napadá vás k tomuto tématu něco jiného?
  • Máte příběh svůj, nebo své kamarádky?

Posílejte mi to na

redakce@zena-in.cz

A já se zkusím zachovat jako gentleman a jednu z vás odměním překvapením. Těšte se!


Grázlovská soutěž – více zde: Pravidla

KARLOVY FARY

Reklama