Bulvár

Katyň: Smrt polské elity podruhé. Synchronicita nebo vražda?

Je havárie polského letounu s elitou národa na palubě a smrt předních představitelů polského státu včetně prezidentského páru v Rusku, opravdu jen hříčkou zlého osudu?

Zdá se vám to až moc neuvěřitelné? Pak nejste sami. Polovina světa kroutí hlavou a pochybuje…

Letadlo polské vlády spadlo z pouhých 25 metrů! Všude byly stromy, které cestou letoun kosil. Čistou logikou je podivné, že ze 100 pasažérů nehodu nikdo nepřežil...

Synchronicita, nebo vražda?

10. duben 2010 - Po 70 letech se Katyň stává znovu pro Poláky symbolem strašné tragédie. A opět je osud s ďábelsky ironickým úšklebkem připravuje o značnou část inteligence a duchovní elity.

Je možné pokládat Katyňský les za karmické místo, které přináší Polsku jen neštěstí, nebo to něco má mnohem skutečnější tvář?

Je teorie připravené a cílené likvidace polských vládních špiček a politiků opravdu jen konspirační teorií, vzniklou z neochoty lidí uvěřit v takovou náhodu, nebo je to dílo lidské intuice?

Napřed vražda

Je rok 1939 – Polsko je přepadeno Německem. Sovětským svazem je záhy rozděleno podle tajných dohod mezi obě dvě mocnosti. Rusové získávají nové území a 15 000 válečných zajatců. Jde z větší části o důstojníky. Následuje také 10 000 příslušníků polské inteligence.

Uvězněná polská elita trpí v nelidských podmínkách koncentračních táborů.

Časem se Rusům už nechce Poláky v koncentráku krmit slupkami od brambor a rozhodnou se pro nejlevnější variantu.

Úplnou likvidaci.

Podpisem rozhodnutí stvrzuje Josif Stalin. (Ten Stalin, kterého si nedávno Rusové zcela svobodně zvolili za jednu nejvýznamnějších postav svých dějin.)

V katyňském lese, v Charkově a na dalších místech je popraveno celkem 22 000 Poláků a také 300 Čechů. Nutno dodat, že rusko-polské vztahy se nerevitalizovaly díky této události dodnes.

Tím spíš, že Rusko celou událost tajilo s úspěchem 50 let!

Teď synchronita?

Souhra okolností, které byly příčinou pádu prezidentského speciálu, je vskutku osudová. Takové datum s tak špatnými vibracemi aby člověk pohledal, a pak dobře označil.

 • V tu chvíli byla velice špatná viditelnost
 • Na malinkém letišti nefungovala dobře všechna světla na runwayi
 • Byla zhoršená kvalita komunikace s řídící věží
 • Prezidentské letadlo mělo porouchaný výškoměr
 • Pilot neuměl rusky

To je opravdu hodně silný krajíc na to, že se právě chystalo přistát letadlo na palubě s vládou a prezidentem jiné země. To by si nedovolily ani soukromé aerolinky třetí kategorie někde v Ugandě.

A pan Prezident měl piloty diletanty!?

Pan Kaczyński musel být pomalu sebevrah, když si sedl do letadla, které nebylo v pořádku. Ale, přece pár dnů před nehodou bylo letadlo opravováno a kontrolováno u RUSKÝCH TECHNIKŮ v Rusku.

Všechno to mohou být opravdu náhody.


Mnozí ale poukazují na další skutečnosti kolem sporné nehody:

 • Rodiče pilota polského speciálu jsou překvapeni a uvedli pro světová média, že jejich syn mluvil rusky naprosto perfektně! Měl nalétáno 1930 hodin a mluvil plynule několika jazyky, včetně ruštiny.
 • Letadlo podle svědků explodovalo ještě ve vzduchu.
 • Existují záznamy pokusů o telefonní hovory po havárii.
 • Vztahy Varšavy s Moskvou byly nepříjemné a Rusové dokonce ani nepozvali Lecha Kaczyńskiého na oficiální ceremoniál v Katyni.  Kaczyński se proto rozhodl přiletět a uctít památku sám.  
 • Polsko nesouhlasilo se stavbou plynovodu Nordstream.
 • Poláci se chtěli podílet na stavbě protiraketové obrany, která je Rusům trnem v oku i u nás (radar).
 • Podle svědků na místě mlha nebyla
 • Navigační zařízení tohoto typu letadla TU-154 podle odborníků umožňuje přistání i v deseti metrové viditelnosti.
 • Doposud není jasné, jaká data byla s piloty probírána a proč ty změny výšky
 • Letadlo podle svědků měnilo kurz několikrát. Ztrácelo výšku a pak těsně nad zemí vybuchlo.
 • „Díky“ smrti prezidenta a vysokých vládních i vojenských představitelů polského státu se o výstavbě a podmínkách například protiraketové obrany bude muset znovu jednat.
 • Letadlo se zřítilo na ruském území. Pro Poláky bude téměř nemožné zjistit a nashromažďovat všechny informace, které potřebují pro vyšetřování, tak, aby se mohli spolehnout na jejich autenticitu.

Zdroj: coffee-noon.blogspot.com a Daily telegraph

Pravé, nebo levé video?

Několik dnů po havárii prolétlo svět záhadné video, které mělo být natočeno mobilním telefonem bezprostředně po havárii a uveřejněno s polským komentářem a překladem.

Tady je:

Na youtube ho vložil člověk s přezdívkou MrDzikon.

Podle některých zahraničních, našich i polských deníků a serverů byl autor videa krátce nato na ulici bodnut neznámým útočníkem a převezen do nemocnice s těžkým zraněním. Následně měl být udušen přímo v nemocnici.

Tuto informaci se pochopitelně nepodaří spolehlivě ověřit, a proto je třeba k ní přistupovat jako k informaci neověřené.

Prakticky je třeba takto přistupovat i k videonahrávce. Při dnešních možnostech počítačové techniky by nebyl žádný problém něco podobného za chvíli vyrobit. Nebo je video pravé.

Může být stejně dobře propagandou, mající obvinit ruskou stranu, jako skutečně náhodným videem a pak závažným důkazem.

Jenže, co s takovým případným důkazem?

Ať už byla havárie vládního letadla souhrou neuvěřitelných náhod, nebo dobře připravenou, politickou, ale také výrazně psychologicky silnou akcí s drtivým dopadem a efektem, bude prakticky nemožné cokoli potvrdit či vyvrátit.

Nechce se uvěřit ani světu, tím méně samým Polákům.

Pravda je tuhle chvíli ale mrtvá. A s ní polský prezident a prakticky celá polská vládní špička.

Jednou ranou!

   
06.04.2011 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [30] RenataP [*]

  Strýček Fester — #28 bez komentáře Sml67

  superkarma: 0 07.04.2011, 10:14:53
 2. avatar
  [29] lesni malina [*]

  Gloria — #23 Clanek ani diskuze se nezabyva tragickou smrti cestjicich, ale teoriemi, jak k te udalosti doslo. Letecka nestesti (dnes i v Rusku) jsou vysetrovana nezavislymi odborniky. Zvlast vyrobce ledadla si da velmi zalezet na tom, aby se duvod vysetril co nejlepe. Proto mi jak clanek, tak diskuzni prizpevky ktere hledaji "tajemno" tam kde neni pripadaji smesne. Skoro bych rekl, ze places na spatnem hrobe. Sml16Sml16Sml30

  superkarma: 0 07.04.2011, 06:24:53
 3. avatar
  [28] Strýček Fester [*]

  Nevím přesně, jak to bylo v Katyni, ale vím, že jedním z důvodů, proč došlo například k masivnímu vyhlazování menšin za druhé  světové války bylo to, že lidé prostě nevěřili tomu, že je taková hrůza možná.

  Je jednoduché servírovat nám menší zlo, protože lidé mají obecně tendenci nepřijmout horší variantu situace.

  Rád si budu čist i články jako je tento a budu se dívat na nezávislé dokumenty o 11. září, protože pak mám možnost si sám o všem udělat obrázek. A to je svoboda informací za kterou jsem rád.

  Ve chvíli, kdy budeme slepě věřit jedné, nebo druhé straně, tak z nás budou ovce. A media budou oprávněně sedmá velmoc.

  1. na komentář reaguje RenataP — #30
  superkarma: 0 07.04.2011, 04:08:34
 4. [27] rita14 [*]

  Kaylie — #2 Taky nejsem úplně přesvědčená, že je všechno tak, jak říkaj. Moc velká náhoda a hodně podivných okolností. Nechce se mi jenom konzumovat.Sml22

  Śkoda, že pravda je v luftě. A asi bude pořád u takových případů.

  mmch - Hodně světových novin i televizních stanic mluví o tom, že neštěstí mohl někdo pomoci.

  superkarma: 0 06.04.2011, 23:26:35
 5. [26] rita14 [*]

  phoebe24 — #25 ..Tak já naopak kvituju, že někdo je schopen tu psát i něco jinýho, než tisíckrát omletý témata typu rozešel se se mnou protože jsem tlustá, nebo úniká mi nekontrolovaně moč. To už bych dávno byla raději na webu u chlapů.Sml52

  Chodím sem, protože je tu všechno.

  superkarma: 0 06.04.2011, 23:17:18
 6. avatar
  [25] phoebe24 [*]

  Přečetla jsem jen titulek tohoto článku a mohu říci, že mě by překvapilo jediné: kdyby pod ním nebyla podepsaná Kudláčková.......

  1. na komentář reaguje rita14 — #26
  superkarma: 1 06.04.2011, 20:14:16
 7. avatar
  [24] peetrax [*]

  dasal — #11 Jo jo, o tom by se měl udělat samostatný článek... že ta nízká hysterie byla opravdu spíš ke škodě... a najednou je ticho po pěšině. Zajímavé... Sml3

  superkarma: 0 06.04.2011, 19:22:38
 8. avatar
  [23] Gloria [*]

  lesni malina — #6 Pripada mi velice nevhodne tvuj smajlik, uvedom si ze zemreli lide jak pri nestesti Titanic tak i pri padu polskeho letadla, na tom neni opravdu  nic k smichu!!!

  1. na komentář reaguje lesni malina — #29
  superkarma: 0 06.04.2011, 19:10:16
 9. [22] Aggata [*]

  To letadlo spadlo, protože se do souhry nepříznivých okolností ještě namíchala nabubřelost a autoriativnost polských "špiček". To nebyl zdaleka první případ, kdy byli piloti nuceni porušovat předpisy a velice riskovat.

  superkarma: 0 06.04.2011, 17:58:15
 10. [21] Broučínečka [*]

  dasal — #11 Hezký pokus, ale pozdě. Tady už to na nejspodnější poličce bulvární knihovničky je dlouho.

  Napsat, že "[size= 13px; line-height: 16px]Polovina světa kroutí hlavou a pochybuje…" je prostě choré. Z jakých statistik to číslo vyplývá?[/size]

  Kromě bandy čarodejnic tady neznám nikoho, kdo by se takovými bláboly byl ochoten vážně zaobírat. Snad je na světě o něco méně než 50% bláznů Sml28 Výzkumy to taky podložené nemám a když to tady čtu, tak o svém optimismu občas i zapochybuju Sml24

  superkarma: 2 06.04.2011, 17:18:08
 11. [20] toman [*]

  dasal — #11 ..a já jsem naopak za jiný pohled, nebo názor rád. Součástí mlčícího, konzumního stáda jsem byl za bolševika dost dlouho. Psalo se jen to, co bylo přikázanou pravdou a jinak se nesmělo ani přemýšlet natož mluvit. Děkuju nechci.

  Jestli Tobě stačí jeden mozek pro jednu společnost, já si nechám vlastní.

  Krom toho, je to jiný názor, není to názor ojedinělý a nevidím na něm nic, co by mělo cosi společného s Tvým odkazem.

  Co je bulvárního na pochybnostech???

  superkarma: 0 06.04.2011, 16:34:31
 12. avatar
  [19] syrrit [*]

  ToraToraTora — #7 lesní malina je pan Malina :-) Zabloudím se jednou za uherský rok, ale chyby moc nedělám

  superkarma: 0 06.04.2011, 15:16:46
 13. avatar
  [18] Lukáš Čejka [*]

  dasal — #17 to se stane Sml16

  superkarma: 0 06.04.2011, 15:13:25
 14. avatar
  [17] dasal [*]

  Lukáš Čejka — #16 Sml30 no je to překlep, ale váš

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #18
  superkarma: 0 06.04.2011, 15:10:50
 15. avatar
  [16] Lukáš Čejka [*]

  dasal — #15 aha,ja myslel, ze je to jenom preklep - ze ji tam vypadlo pismenko - co je synchonicita nevimSml80

  1. na komentář reaguje dasal — #17
  superkarma: 0 06.04.2011, 15:07:22
 16. avatar
  [15] dasal [*]

  Lukáš Čejka — #14 Synchonicita x Synchronicita?

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #16
  superkarma: 0 06.04.2011, 15:04:03
 17. avatar
  [14] Lukáš Čejka [*]

  dasal — #13 co mam precist?

  1. na komentář reaguje dasal — #15
  superkarma: 0 06.04.2011, 15:01:02
 18. avatar
  [13] dasal [*]

  Lukáš Čejka — #12 Fááákt? Přečti si to pořádně.

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #14
  superkarma: 0 06.04.2011, 14:59:56
 19. avatar
  [12] Lukáš Čejka [*]

  syrrit — #5 to je pojem od Junga - oznacoval jim jakesi spojeni vnejsiho hmotneho sveta a psychickeho sveta

  1. na komentář reaguje dasal — #13
  superkarma: 0 06.04.2011, 14:54:44
 20. avatar
  [11] dasal [*]

  OMG

  Myslím, že už byste těch konspirací měli nechat, viz http://zpravy.idnes.cz/pripad-anicky-byl-nejsmutnejsi-skodili-nam-senzibilove-rika-vysetrovatel-1ty-/krimi.asp?c=A110406_1561836_krimi_cen, poněkud to ŽI stahuje někam na úroveň nejspodnějšího bulváru.

  1. na komentář reaguje toman — #20
  2. na komentář reaguje Broučínečka — #21
  3. na komentář reaguje peetrax — #24
  superkarma: 2 06.04.2011, 14:49:20
 21. avatar
  [10] Lukáš Čejka [*]

  Altamora — #9 o tom se nesmi mluvit, on nema rad publicitu Sml54

  superkarma: 0 06.04.2011, 14:44:27
 22. avatar
  [9] Altamora [*]

  Lukáš Čejka — #8 A zpívá na něm ElvisSml16

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #10
  superkarma: 0 06.04.2011, 14:42:26
 23. avatar
  [8] Lukáš Čejka [*]

  lesni malina — #6 Titanik se nepotopil, jen ho natreli maskovaci barvou a poradaji na nem plavby okolo sveta dodnes. Ale nesmi se o tom mluvit, je to tajne, tak psst. Sml54

  1. na komentář reaguje Altamora — #9
  superkarma: 0 06.04.2011, 14:40:05
 24. avatar
  [7] ToraToraTora [*]

  lesni malina — #6 Myslíš nezávislé  ruské experty nebo ty experty, kterým bylo dovoleno za pečlivého dohledu tajných služeb dohlížeti na práci ruských expertů? Sml80

  Sml52Sml52Ale rozesmála jsi mě, máš dneska červený puntík za dobrý skutek.

  1. na komentář reaguje syrrit — #19
  superkarma: 0 06.04.2011, 14:29:01
 25. avatar
  [6] lesni malina [*]

  Ja bych rekl, ze v tom maji prsty ti, co potopili Titanik.Sml30

  Ale nezavisli letecti experti se uz jednoznacne dohodli na nestestim zapricinenym lidskou chybou. (Pilotem)

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #7
  2. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #8
  3. na komentář reaguje Gloria — #23
  superkarma: 0 06.04.2011, 14:20:26
 26. avatar
  [5] syrrit [*]

  Co to je synchonicita, nějaký nový pojem  anebo něco, co je tu odnepaměti?

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #12
  superkarma: 0 06.04.2011, 13:49:08
 27. avatar
  [4] Lukáš Čejka [*]

  V tom maj prsty urcite mimozemstani Sml32

  superkarma: 0 06.04.2011, 11:56:17
 28. avatar
  [3] ToraToraTora [*]

  Prostě smůla umocňující tragický osud polského národa v novodobých dějinách. Snad odpověď snad otázka  na intenzitu víry v nejkatoličtější zemi světa

  superkarma: 0 06.04.2011, 10:48:23
 29. avatar
  [2] Kaylie [*]

  Ví jen bůh, jak to bylo, pravdu se patrně nedozvíme, ale že něco nehraje je asi jasné každému. Mám z toho divné pocity...../../../images/smiles/sml68.gif

  1. na komentář reaguje rita14 — #27
  superkarma: 0 06.04.2011, 10:12:01
 30. avatar
  [1] RenataP [*]

  To video jsem viděla....Sml15Sml68

  neuvěřitelný....

  taky nevěřím, že to byla náhoda....ale co se děje v našich elitách, to ani náznakem netušíme, protože kdybychom tušili, dobrovolně bychom se všichni tady zhoupli...

  asi tak..

  superkarma: 0 06.04.2011, 07:09:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme