A to je jen jedna z mnoha činnosti, kterou čtenářka Katy ovládá. Je to opravdová žena na stavbě a manžel jen kulí oči. Více již v dalším podařeném příspěvku.

Žena na stavbě. Super téma.
Připomněli jste mi naši rekonstrukci před 2 roky. Náš byt po rodičích má 80m. Bohužel manžel v té době čekal na operaci kyčelního kloubu. A rekonstrukce nešla posunout. Účastnil se pouze bourání. A když viděl ty hromady tak prohlásil, že ten byt už dohromady nikdo nedá. Ale protože jsem optimista a dost dobrý organizátor, dala jsem mu jediný úkol objednat kontejner a zaměřit se na operaci.

Na pomoc s vynášením jsem pozvala švagra a jeho kamarády. Za den bylo hotovo. Pak jsem sama oškrábala všechny místnosti nanosila materiál a to do druhého patra. Zedník mě naučil filcovat stěny a musím říct, že dokonce obouruč. Když mě viděl můj strejda, nevěřil vlastním očím. A nakonec k vůli mě zůstal 4 dny a pomohl mi. Ovšem nejhorší byli stropy. Jsem malá tak jsem stála na špičkách a filcovala a tam mi pomohl opět můj švagr a protože je elektrikář udělal mi elektriku v celém bytě.

Zajímavou činností bylo lití podlah v kuchyni. Protože tam byla křivá podlaha, musela se vyrovnat. Je to velmi rychlá práce, vylít podlahu poválet do 20 minut pak vám to začne tvrdnout a nesmí tam být bublinky. No spárování kachliček tak to by zvládla asi každá. Penetraci v celém bytě jsem dělala v každé místnosti 2x a sama.

Když se manžel vrátil z nemocnice, málem mu vypadly oči z důlku. Myslela jsem si, že aspoň vymaluje,
 ale nakonec jel do lázní tak mi opět pomohl švagr a jeho kamarád.

Musím všem poděkovat, jak jemu tak i hlavnímu zedníkovi, zvládli jsme to skvěle a dva měsíce před vánoci jsme se stěhovali.

Takže všem ženám na stavbě zdar.
Katy

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Jsem moc ráda, že se Vám dnešní téma líbí, poněvadž očividně k němu máte co říct / tedy napsat.
Jste moc šikovná a učenlivá a je dobře, že to Váš manžel ocenil.
Mějte se moc hezky a děkuji, že jste napsala. Pěkný příspěvek ...
Saša

Téma dnešního dne: Ženy na stavbě

  • Napište nám, kde bydlíte, jestli v domku, ve vile, v panelovém domě, a jak a zda jste se společně se zedníky, tesaři, elektrikáři, instalatéry a jinými řemeslníky podílely na jeho stavbě či přestavbě
  • Anebo jste třeba stavěli sami, jen s manželem a kamarády ?
  • Napište, jestli vás pomáhání na stavbě bavilo
  • Jestli jste s výsledným dílem spokojené
  • Napište i nějakou příhodu ze stavby / představby (domu, chaty, bytu), ať už veselou, nebo méně veselou, kdy jste třeba přišly na stavbě k úrazu. (se šťastným koncem))
  • Napište, jestli se fyzické práce na stavbě nebojíte

Já myslím, že ne. Vždyť co si budeme povídat, ženy jsou osobnosti silné, i co se práce týče …
Tak pište a posílejte i fotografie (nejvýš dvě). Těším se.

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z šikovných „stavebních dělnic“ odměníme pěkným dárkem, který si může dát spolu s ostatními o pauze: luxusní arabskou kávou a čajem s českým černým rybízem...

kavacaj

Reklama