Moje první kapesné bylo v druhé třídě. Dostávala jsem 20kč na měsíc. Musím říct ,že jsem byla hodně spořivá ,protože jsem ušetřila na dárky pod stromeček. Pak se kapesné zvyšovalo.Postupem času na 150kč.

Moje dcera začala dostávat kapesné až v osmé třídě. Kapesné závisí ne na výsledcích ve škole, ale jak má uklizený pokojík, a jak vodí svoji sestru do školky. Dále pak musí vynášet koš, žehlit a uklidit v kuchyni. Pokud něco neudělá kapesné se jí snižuje.

Zatím jsem ji dávala 350kč.Ale letos jí to chceme zvednout. Rozhodně jí učíme spořivosti.A zjistila jsem ,že když něco chce dokáže si na to našetřit. Nejsem zastánce velkého kapesného. Děti by měli znát cenu peněz. Aby potom v životě nebyli  překvapeni .Dokonce jsem začala s dcerou probírat, kolik co stojí. Kolik platíme za nájem, za jídlo, za penzijní pojištění. A rozhodně si myslím, že rodiče by měli své děti v těchto věcech poučit.

Katy

Text nebyl redakcí upraven.

Tenhle systém je docela dobrá motivace. Jen nevím, jestli funguje i na odrostlejší puberťáky. Kolik je dceři teď?

Dnešní téma je kapesné.

  • Dáváte svým dětem kapesné?
  • Jakou formu preferujete? Měsíční kapesné, odměny za známky a úklid nebo dáváte peníze, když si o ně řeknou?Jaké výdaje si ze svého kapesného hradí samy?
  • Kolik je podle vás ideální výše kapesného?
  • Dostávala jste kapesné vy?

Tohle a vše ostatní, co vás ke kapesnému napadne, pište už teď na adresu

redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama