I když vám to téma přijde příliš bulvární, nejčtenějším článkem tohoto týdne se stala zpráva ohledně účasti prezidentské dcery a oficiální první slečny Kateřiny Zemanové na sexuální párty, kde se natáčel pornosnímek (četli jste na žena-in zde).

O tuto kauzu se momentálně zajímá celý svět, dá se říct s nadsázkou. V médiích v cizině vyšla řada článků, které přebíraly informace, jež zveřejnil server extra.cz

plesk

Kauza propukla v čase, kdy byla zrovna jako na potvoru Kateřina Zemanova coby součástí delegace zahraniční cesty prezidenta v Izraeli. Určitě se tam zpráva také dostala, zajímala by mne reakce a pohledy místních zástupců země, kde je nahota a odvázané chování tohoto typu dost na hraně. V zemi, kde se muslimky zahalují a kde nahota žen je tabu. A pak tam stojí vedle prezidenta jeho výrazně blonďatá mladá žena (už to, že je blondýna v této zemi poutá pozornost) s takovýmhle škraloupem.

Dnes jsme narazili na článek – výpověď Pavla Novotného k celé kauze. Můžete si ji přečíst zde: extra.cz.

Reaguje na to, jak se k situaci postavili ostatní média, tiskové oddělení a mluvčí Hradu a samotná Kateřina. Co ale opravdu nečekal? Citujeme z jeho článku:

„A totiž, že tiskový odbor Hradu, toho času na zájezdu, v presu udělá nejhorší chybu v krizové mediální komunikaci, jakou vůbec udělat lze a o které se učí už malé celebrity v kroužku pro budoucí celebrity hned první den.

Prostě: Pokud máte ve střetu s bulvárem máslo na hlavě, nikdy nesmíte začít lhát!

Je to cesta do pekel, která končí pokaždé stejně. Ostudou, rozpaky a zoufalou snahou zastavit rozjeté bulvární tanečníky na hrobě lháře, v tomto případě lhářky a bohužel také instituce, kterou chtě nechtě reprezentuje.“ Pokračování je v uvedeném článku.“

A my se ptáme:

Je v tomto případě lež lepší než pravda? Nebylo by lepší, kdyby její tatík s úsměvem řekl, že kdo nebyla na takovým večírku je žabař a novinářský póvl se zase nabažil? Ještě by dodal něco o bezedné žumpě a smradu…

Jenže tím, jak zapírají a hledají autora videa, se celá věc posunuje jinam.

Zavolali jsme Pavlovi Novotnému a zeptali jsme se ho:

Jak si myslíš, že bude celá kauza pokračovat, přizná se, nebo nepřizná?
My jsme zvažovali realitu, ona se nepřizná, ale samozřejmě hned zaútočí na novinářský póvl. Oni už nemůžou říct, že udělali chybu, protože by tím dali najevo, že lhali.

Nemáš strach, že tě nějak sesadí z tvého postu, nebo ti aspoň propíchají gumy u auta?  
Podle mě se to projeví na práci, že už nemáme o čem psát, vytrestají nás, to je jasné, s tím já nějak počítám, rozhodně si nedělám iluze, že by se nic nedělo, určitě se to projeví, může se stát cokoliv.

Čtěte také:

Foto: Isifa.com

Reklama