Bulvár

Kateřina Brožová: Ideální chlap neexistuje!


Její jméno mají lidé díky seriálům spojené s pořádnou mrchou. Jaká je ale Kateřina Brožová doopravdy? A jakého by chtěla chlapa?

Momentálně vystupujete ve čtyřech muzikálech a hodně jich máte i za sebou, která z rolí Vám byla nejblíže?
Já bych to upřesnila, momentálně mám na repertoáru v Hudebním divadle Karlín dva muzikály. Je to Noc na Karlštejně (Eliška) a Limonádový Joe (Tornádo Lou), nedávno skončil muzikál Jekyll a Hyde, kromě toho se teď hrají v divadle Goya Bídníci (Fantina). Strašně ráda vzpomínám na muzikál Někdo to rád horké, kde jsem hrála Sugar. Od té doby, co jsem na volné noze, si mohu vybírat práci, do které jdu, tím pádem mám vztah ke všemu. 

Většina lidí Vás zná především díky roli Dagmar z Pojišťovny štěstí, chystají se ještě nějaké další díly tohoto seriálu?
Natáčíme čtvrté pokračování Pojišťovny štěstí, je to pro mne strašně příjemná práce. Scházíme se tam již čtvrtým rokem, takže se člověk s tou prací ztotožní, ale samozřejmě Dagmar Krausová je někdo jiný, než jsem já, přestože si herec neubrání implantovat do té role trošku svůj pohled na věc. Ale samozřejmě Dagmar je Dagmar a já jsem já. 

Někteří lidé si Vás automaticky spojují s touto postavou „mrchy“. Nevadí Vám to?
Někteří mí přátelé tvrdí, že je lepší působit jako žena, která ví, co chce, někdo tomu říká potvora, než jako panenka Barbie, která se nechá vmanipulovat do jakékoliv situace. Je to samozřejmě věc názoru, já jsem člověk, který vyrostl v uměleckém prostředí a myslím, že mám striktní morální zásady, nicméně v posledních letech je doba tvrdá. Je zde bulvár, který žije ze známých lidí a je jedno, co o nás píše. V našich končinách je zvykem si ztotožňovat herce s postavou, kterou hraje, takže každý, kdo hrál nějakou negativní postavu, je považován za toho opovržení hodného člověka. Bulvár vás vmanipuluje do jakékoliv situace, se kterou se setkává každý člověk, na nás je jen více vidět. Každý z nás má právo na své soukromí a každý má právo také dělat chyby.

Co nejhoršího o Vás bulvár kdy napsal?
Tak já myslím, že to je i téměř neopakovatelné, ale přečetla jsem si o sobě různé neskutečné věci. Přiřazovali mne k různým pánům. Několikrát jsem byla těhotná, nebo se vdávala.

Chystáte ještě nějaké další filmové či televizní projekty kromě Pojišťovny štěstí?
Chystá se filmový projekt s mezinárodní účastí, který už byl vloni odložen. Jedná se o krásný scénář, jehož příběh spadá do válečného období. Nechci o tom ale zatím blíže mluvit.

Nedávno jste vydala své čtvrté sólové album...
Mé poslední CD se jmenuje Kateřina, jsou na něm písničky, které mám ráda a které mne provázely určitým životním obdobím. Jsou to písničky třeba dvacet let staré, Lionel Richie, Gloria Estefan. Jedná se o písně, které si ráda sama zazpívám, takže na ně vznikly české texty. Najdou se tam ale také asi dvě původní skladby. Problém je, že občas selhává distribuční síť, takže mi lidé píší, kde ji mohou koupit. (Třeba v Bontonlandu nebo v Tescu, nebo stačí napsat na mé stránky. :-)) 

Kateřina Brožová (9. 2. 1968)

Pochází z umělecké rodiny, už jako dítě chodila na balet, na klavír, a pak do dramatického kroužku. Chtěla se věnovat zvířatům, ale její kroky stejně nakonec vedly k divadlu. Studovala herectví na divadelní fakultě Akademie múzických umění. Od roku 1997 hraje jako host v Hudebním divadle v Karlíně, kde ztvárnila role v řadě představení. Od stejného roku začala také její pěvecká dráha. Natočila několik sólových CD a připravuje další. Natočila mnoho TV inscenací, filmů, seriály, často dabuje a vystupuje i v některých zábavných pořadech.

Jste hodně zaneprázdněný člověk vzhledem ke všem aktivitám, které zastáváte, jak tedy relaxujete?
Pro mě je důležité utéci někam do ticha, do klidu. Nejdůležitější je pro mne pobyt v přírodě, takže bydlím 30 kilometrů za Prahou, kde mám kousek od domu lesy a louky. To je pro mne ta oáza klidu, kdy mě doma přivítá moje úžasná dcerka, náš pes, rybičky, křečci. :-) Takový ten můj svět, má odvrácená tvář, kterou lidé neznají. Znají mě z časopisů jako načančanou, upravenou, krásnou ženu, ale ta druhá tvář je naprosto uvolněná, nenalíčená, přírodní a s culíkem. :-) To je pro mne relax. Jinak se snažím vyhýbat se stresovým situacím a špatným lidem. Jsem mírumilovný člověk, který hledá v lidech to dobré, a mockrát jsem se spálila. Asi to v dnešním světě nejde.

Jak byste definovala ideálního partnera?
Asi ten, kterého jsem stále nenašla :-), a ani vlastně nehledám. Jsem věřící člověk, navíc fatalistka, takže co se má stát, se stane. Člověk tomu může napomoct, ale během té cesty udělá spoustu chyb. Myslím si, že ideál neexistuje. Je zde spousta ústupků. Určitě ale musí zafungovat chemie, něco, co neumíme popsat. Pak teprve přichází na řadu ty vlastnosti... Pro mne ideální muž by byl, který by mne chápal v profesi, kterou dělám, který by mi dokázal pomoct, poradit, který mě musí strašně milovat a milovat i moji dceru. Musí to být někdo, koho budu obdivovat a koho si budu vážit. Inteligence, charisma, osobnost, to je strašně důležité, především ale, jak jsem zmínila, mi musí dokázat poradit. Lidé v mé profesi jsou zranitelní a trpí pochybnostmi. Potřebuji slyšet, že něco dělám dobře, a mít tu oporu. Někdy si říkám, jestli se vůbec dočkám, protože do své profese dávám hodně. Moje dcerka je naštěstí stejné povahy jako já, takže jsme takoví parťáci a je to strašně fajn. Moje dcera je pro mne motorem. On si to málokdo uvědomuje, ale je to obrovský dar, mít dítě. Existuje spousta žen, kterým to bohužel není přáno, nebo které to třeba kvůli partnerovi odmítají, ale to dělají strašnou chybu. Díky svojí dceři jsem dokázala ustát některé těžké životní situace, protože jsem věděla, že mě potřebuje a já potřebuji ji, a to mne naplňuje. Jako máma jsem získala další neskutečný životní rozměr, který jsem předtím neznala.

Vzkážete něco našim čtenářkám?
Já bych ženám přála, aby měly vedle sebe takového muže, kterého si vysnily, a aby se cítily být spokojené. To je strašně důležité, protože když se cítíte šťastná, spokojená a milovaná, tak všechna kosmetika, co do nás buší ty časopisy, je až druhotná, protože člověk září. Takže přeji vám, milé čtenářky, abyste zářily! 
 

   
21.02.2008 - Rozhovory - autor: Aneta Horáčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [105] Roseangel [*]

  Neznám ji osobně, takže můžu posoudit pouze její vzhled...no, musím uznat, na svůj věk vypadá dost dobře

  superkarma: 0 05.04.2008, 16:57:20
 2. avatar
  [104] pastel.ka [*]

  Brožová mi je volná, jako herečku miluji Chýlkovou, ale to není podstatné. Je to pěkná ženská a kdyby každá padesátá čtyřicátníce vypadala jako ona, tak jsme národ pěkných a pěstěných žen. Připadá mi to zde, že ji kdejaká "tlustoprdka" závidí. Do soukromého života ji nevidíme, kdyby i ano, tak co nám je po tom ?Je to její věc, a ne naše starost.

  superkarma: 0 23.02.2008, 23:48:31
 3. avatar
  [103] *Kotě* [*]

  Televizní seriály nesleduju a bulvár nečtu, takže Brožovou znám převážně jenom z fotek a kdysi z jedné televizní pohádky z čistě estetického hlediska se mi nelíbí, není to typ krásy, kterou já obdivuji, vypadá umělohmotně, má poněkud hrubé rysy a působí starší, než je. Ale má docela příjemný hlas.

  superkarma: 0 23.02.2008, 17:36:56
 4. avatar
  [102] Meander [*]

  *modra: Zato krávy jako *modra se musejí spokojit se vším, že?

  superkarma: 0 22.02.2008, 13:59:53
 5. avatar
  [101] Luciš [*]

  jiti: moje máti má v 60 ti letech mnohem hezčí mladší ruce, a to dělá 40 let zdravotní sestru

  superkarma: 0 22.02.2008, 13:16:25
 6. avatar
  [100] jiti [*]

  Já chci vypadat ve 40 jako ona

  superkarma: 0 22.02.2008, 13:04:28
 7. avatar
  [99] Efča [*]

  Taková nepřirozená panna do výlohy.

  superkarma: 0 22.02.2008, 13:01:51
 8. avatar
  [98] lightblue [*]

  Ideální chlap neexistuje? NO hlavně, jestli je ona ideální žena

  superkarma: 0 22.02.2008, 11:55:13
 9. avatar
  [97] gerda [*]

  Je to zcela jistě luxusní žena s luxusními požadavky. Těžko se s ní srovnávat. Žije jinde, v jiných sférách. Nemůžu ji soudit, hodnotit, jen si kolikrát myslím, "její starosti na mou hlavu"

  superkarma: 0 22.02.2008, 10:58:57

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [96] Myskdalen [*]

  No,nevím,nevím.
  Není náhodou krásnější účetní Lucie.


  Brožová na ježka,tak to bych fakt chtěla vidět.
  Třeba Ivetě Bartošové sluší krátké i dlouhé vlasy(koruna krásy)a to i včetně různí barvy vlasů,ale Brožová tento univerzální typ není.Ta musí mít jen dlouhé,které ji zachrání vzhled.

  superkarma: 0 22.02.2008, 10:35:53
 2. avatar
  [95] Eva_CZ [*]

  amidala: tak to se musela hodne zmenit, znala jsem ji osobne a byla to ticha, prijemna a uplne normalni zenska.
  A ja ji jako herecku neznam, ale bezesporu je to krasna zenska.

  superkarma: 0 22.02.2008, 03:28:55
 3. avatar
  [94] MEK [*]

  jé česká Bárbi je o 3 roky mladší,ale vůbec jí nemusím

  superkarma: 0 21.02.2008, 22:16:10
 4. avatar
  [93] wich [*]

  mindulinka: "Není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu", to je největší píkovina, jakou kdo může vyslovit. Vymyšleným drbům pak začnou věřit i sami ti, co je vymysleli...

  Martina V.: Prosím tě, proč by si všichni měli pořád holit ty hlavy? To jsem nepochopila. Vlasy jsou korunou krásy, tak proč by je měl někdo dávat pryč? Dej si prosím eukalyptovou lázeň, pomáhá to regenerovat tělo a osvěžit mysl

  superkarma: 0 21.02.2008, 21:41:46
 5. [92] Majkii [*]

  átéčko: asi jak ja

  superkarma: 0 21.02.2008, 21:04:53
 6. avatar
  [91] Vivian [*]

  Canadian:

  superkarma: 0 21.02.2008, 20:50:50
 7. avatar
  [90] Canadian [*]

  Vivian 77:

  superkarma: 0 21.02.2008, 20:45:26
 8. avatar
  [89] átéčko [*]

  Nelíbí se mi jak hraje, a to jsem ji neslyšela zpívat. Naštěstí. Ale dovedu si to představit

  superkarma: 0 21.02.2008, 20:36:10
 9. avatar
  [88] *modrá [*]

  Kráva jako Brožová těžko najde chlapa se kterým bude spokojená.

  superkarma: 0 21.02.2008, 20:28:16
 10. [87] mindulinka [*]

  Petunie: Já zrovna Blesk a podobné deníky nečtu. Ale není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu. Je tady spousta krásných žen, o kterých se nepíše, protože žijí "nudný život" - viz. zmiňovaná Morávková. Holt za slávu se platí ztrátou soukromí. U mě je "pani herečka": Stašová, Preisová apod. - a také je znám jen z tv nebo z novin.

  superkarma: 0 21.02.2008, 20:07:51
 11. [86] Majkii [*]

  Vivian:(82)

  superkarma: 0 21.02.2008, 20:03:53
 12. [85] Majkii [*]

  babunka: čo ti s takou ušiel chlap??

  superkarma: 0 21.02.2008, 20:03:13
 13. [84] babunka [*]

  Nemám ráda BROŽOVOU...tyhle typy ženských nesnáším .

  superkarma: 0 21.02.2008, 19:55:29
 14. avatar
  [83] sanvean [*]

  Vivian: Ta má sama máslo na hlavě, Mařka ji viděla líbat se na zastávce s tím novým výčepákem

  superkarma: 0 21.02.2008, 19:46:59
 15. avatar
  [82] Vivian [*]

  šája: říkala to Růžena z prasečáku

  superkarma: 0 21.02.2008, 19:34:35
 16. avatar
  [81] Hysteria [*]

  Tyto přeslazené typy nemám ráda.

  superkarma: 0 21.02.2008, 19:33:16
 17. [80] qvak [*]

  Já myslím, že je dobrá. A co, kdybych takhle vypadala ve 40, byla bych moooc ráda.

  superkarma: 0 21.02.2008, 18:52:47
 18. avatar
  [79] šája [*]

  Vivian: je to pravda, říkaly to ženský

  superkarma: 0 21.02.2008, 18:07:19
 19. avatar
  [78] Heduš [*]

  Kateřinu Brožovou jsem teda nikdy moc nemusela. Připadá mi horně umělá a to i herecky. Např. Dana Morávková hraje taky záporné role, ale působí na mě velmi charismaticky a vůbec si nemyslím podle jejich hereckých výkonů, že je v osobním životě taky mrcha. Ale Kateřina, ta mi prostě příjde, že je asi zrovna tou "barbínou", když teda, jak o sobě říká, není mrcha – co hraje.

  superkarma: 0 21.02.2008, 17:52:25
 20. avatar
  [77] Vivian [*]

  Canadian: ideální chlap existuje Ale už je zadanej

  Jinak se teda při čtení diskuse opět bavím, kolik lidí si na základě čtení Blesku a sledování seriálů na Nově myslí, že tu herečku fakt dobře znají Samozřejmě, ona je přesně taková, jak píše bulvár. Když to píšou v Blesku, tak to přece musí bejt pravda, no ne?

  superkarma: 0 21.02.2008, 17:38:48
 21. avatar
  [76] Radka27 [*]

  superkarma: 0 21.02.2008, 17:13:48
 22. avatar
  [75] Petunie [*]

  Mám na mysli různorodost těch nabídek, ne jejich počet.

  superkarma: 0 21.02.2008, 16:54:20
 23. avatar
  [74] Petunie [*]

  Vadí mi, když někdo neumí odlišit mediální obraz od skutečné povahy člověka. U Brožové znám jen její mediální obraz a netroufám si ji jako člověka hodnotit. Jako herečka mi přijde dobrá, akorát je u ní paradoxně až škoda té načančanosti a blonďatosti, asi ji to dost omezuje co se týče nabídek rolí.

  superkarma: 0 21.02.2008, 16:53:47
 24. [73] jitka2 [*]

  Já mám k Brožový neutrální postoj. Nevadí mi, ale ani se o ni zvlášť nezajímám. Zato pro mého je ztělesněním krásy. Na můj vkus působí v ksichtě uměle a studeně.

  superkarma: 0 21.02.2008, 16:31:12
 25. avatar
  [72] Canadian [*]

  femme: no preklep
  spis jsem to myslela tak, jak se to rika s tou druhou pulkou pomerance (v evrope "jablka")

  superkarma: 0 21.02.2008, 15:46:56
 26. avatar
  [71] Eva Randová [*]

  Brožová je na tom jako Dana Morávková.Krásná žena a hraje potvory.Fandím jim oběma.

  superkarma: 0 21.02.2008, 15:43:07
 27. [70] MirkaK [*]

  proč takové "rejpání"?
  Co jste zjistily z jednoho článku...?

  superkarma: 0 21.02.2008, 15:31:11
 28. avatar
  [69] femme [*]

  Canadian: idelani možná ano, ale ideální není žádnej

  superkarma: 0 21.02.2008, 15:05:00
 29. avatar
  [68] Amálie [*]

  Je opravdu smutné, jakou mají média moc...o někom píší jako o povrchní kurvě a většina blbek si to fakt myslí, aniž by člověka znaly. Je mi špatně.

  superkarma: 0 21.02.2008, 14:57:42
 30. avatar
  [67] Canadian [*]

  Suzanne 1: souhlasim, zni mi to jako blbej preklad

  A idelani chlap existuje

  superkarma: 0 21.02.2008, 14:54:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme