Bulvár

Kasparov nebo Schwarzenegger?


Arnold Schwarzenegger, Garry Kasparov, Adam Wajrak, Angela Merkelevá nebo Nicolas Sarkozy. Co myslíte, že mají společného? Všichni kandidují na titul Evropan roku, v anketě, kterou každoročně vyhlašuje týdeník European Voice.

Z padesáti významných osobností, nominovaných v devíti kategoriích, v nichž se také soutěží o prvenství, vybírají čtenáři toho nej Evropana nebo Evropanku. Hlasování se můžete zúčastnit i vy!

Žádného Čecha ovšem mezi nominovanými nenajdete. A pokud alespoň trochu nesledujete dění ve světě, bude vám většina jmen poměrně neznámá. Až na Schwarzeneggera, který je ovšem nominován jako politik, nikoliv jako herec, nejde o žádné hvězdy šoubyznysu, ale o představitele států, vládní zmocněnce, osobnosti známé z organizací bojujících za lidská práva, funkcionáře EU a další spíše politicky aktivní jedince.

Devátou kategorii, které je trochu paradoxně zařazena do nominací, tvoří neevropské osobnosti.

Dala jste někomu hlas? Komu? Kdo by si podle Vás zasloužil titul Evropan roku? Schází Vám někdo v nominacích? Nominovala byste i nějakého Čecha?

   
21.09.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Canadian [*]

  Dášule: pokud mas pulku rodiny v US a druhou v Evrope, cast zivota zijes tam a cast na druhe strane... to je jak vybirat, ktere ze svych deti mas radeji - prote pitomost

  superkarma: 0 23.09.2007, 21:46:45
 2. avatar
  [3] Dášule [*]

  KJalifornský guvernér EUROPANEM roku. Ať si proboha rozmyslí, jestli je herec nebo politik a hlavně - pokud chce být Evropan, ať se vzdá občanství USA. Čech - těžko hledat, kdybych musela, tak Pavel Kohout.

  superkarma: 0 21.09.2007, 13:57:32
 3. avatar
  [2] gerda [*]

  Váhala bych nad Schwarzeneggerem. Jako odrodilec do Evropy nepatří!

  superkarma: 0 21.09.2007, 12:57:55
 4. [1] Matelka [*]

  Hlas jsem nedala nikomu. Musí se totiž vybrat nějaké jméno v každé kategorii, a když z té kategorie neznám ani jednoho, nebudu přece hlasovat jenom na základě libozvučnosti jména.
  Evropankou roku by mohla být Angela Merkelová.
  Z Čechů mě nenapadá nikdo, kdo by si nominaci zasloužil. No jo, Václav Havel byl jen jeden...

  superkarma: 0 21.09.2007, 11:51:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme