Zdraví

Kašlu, kašleš, kašleme..

Chladné a sychravé dny jsou ideálním obdobím, kdy na nás zaútočí nepříjemný kašel. Má různé příčiny a druhy, pojďme se s ním trochu seznámit, abychom věděli, jak na něj.

VincentkaKašel je vlastně jakási obraná aktivita, kterou reagujeme na podráždění dýchacích cest. Příčinou může být akutní infekce horních a dolních cest dýchacích, vdechnutí nějakého předmětu či dráždivých látek, atd. Vzhledem k aktuálnímu období se zaměříme na kašel, který je průvodcem nachlazení.

Běžný kašel trvá průměrně 18 dní (někdy až 4 týdny) a většinou neustupuje dříve než po 2 týdnech. Pokud kašlete kratší dobu, než 28 dní, není většinou nutné vyhledat pomoc lékaře. Pokud ale kašel nepoleví ani po této době, doporučuje se navštívit odborníka, který pacienta řádně vyšetří a doporučí vhodnou léčbu.

Jaký kašel můžeme mít?

 • Suchý kašel – je velmi nepříjemný a dráždivý. Jako suchý je označován proto, že se nevytvářejí hleny a tudíž pacient nic nevykašlává. Doprovází jej klasické škrábání v krku a často je velmi vyčerpávající. Měl by být tlumen, abychom příliš nezatěžovali dýchací cesty.
 • Vlhký kašel naopak provází nepříjemné hleny. Při tomto druhu kašle je dobré zvolit přípravky, které usnadňují vykašlávání a ředí hlen.

Správné určení druhu kašle pomůže vybrat vhodnou a účinnou léčbu. Než se ale obrátíme na lékaře či zakoupíme silné léky, zkusme vyzkoušet osvědčené rady či přírodní přípravky.

Co na nepříjemný kašel určitě pomůže?

 • Důležitá je dostatečná vlhkost v interiéru, popíjení tekutin (spíše teplých) a samozřejmě být v teple
 • Med a cibule – cibulovou šťávu s medem užívejte několikrát denně po lžičkách (Pozor! Někoho může med spíše dráždit)
 • Vincentka – minerální voda z přírodního léčivého zdroje rozpouští hlen, zklidňuje podrážděné hlasivky a doplní potřebné stopové prvky – výborný je jejich sirup proti kašli
 • Cibulový sirup proti kašli – recept lidového léčitele pátera F. Ferdy: 10 dkg cibule, 10 dkg cukru, do 1litru vody, vařit ½ hodiny, pít 6 dní

Olejový zábal na hruď – je výborný na odlehnutí a při zánětu průdušek – vatu namočíme do teplého oleje, přiložíme na hrudník, překryjeme igelitem a suchou plenou


VincentkaVincentka Sirup zklidní podráždění, rozpustí nepříjemné hleny a zprůchodní dýchací cesty. Spojuje sílu léčivých bylinek – jitrocele a mateřídoušky, a  minerální vody Vincentka z přírodního léčivého zdroje. Vincentka je při nachlazení ideální zásobou stopových prvků (vápník, hořčík, jód, lithium, fluor a dalších).    Jitrocelový extrakt s obsahem slizu, aukubinu, tříslovin a kyseliny křemičité je vhodný při zahlenění dýchacího ústrojí.

Mateřídouškový extrakt s obsahem silic, thymolu, hořčin, tříslovin a flavonů úspěšně pomáhá při potížích horních cest dýchacích, zažívání a trávení. Zvyšuje tvorbu žaludečních šťáv a podporuje chuť k jídlu, která se díky nachlazení ztrácí.

Doporučená cena: 64 Kč/200ml

   
16.12.2014 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Milala [*]

  Vincentka se mi taky osvědčila. To mi připomnělo,že ji mám koupit.

  superkarma: 0 16.12.2014, 08:32:23
 2. avatar
  [2] kaba [*]

  od vincentky používáme kapky do nosu a jsou dobrý Sml67

  superkarma: 0 16.12.2014, 07:30:30
 3. avatar
  [1] reditelka [*]

  Bydlíme kousek o Luhačovic a v případě nutnosti - zejména chrapotu - honem zajíždíme pro Vincentku na kolonádu.

  superkarma: 0 16.12.2014, 05:51:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme