Rodina

Kašle na děti kvůli mně?

father

Můj manžel se po rozvodu nestýká s našimi dcerami. Mstí se jim za mě? Jinak si nedokážu vysvětlit, že mu vůbec nechybí, že je dokázal tak snadno vyškrtnout ze svého života, že se mu po nich nestýská, že jsou pro něj vzduch. Snad mu příliš připomínají mě a jeho uražená ješitnost mu brání se s nimi alespoň občas sejít, popovídat si, pozvat je třeba do kina nebo na oběd. Nebo chci snad příliš?

Byl vzorný otec

Vůbec to nechápu, protože když byly malé, choval se jako vzorný starostlivý otec. Narodily se předčasně a byly v v inkubátorech. Vozil jim denně přes celou Prahu mateřské mléko. Když jsme si je konečně po dvou měsících přivezli domů, nebylo mu zatěžko je přebalit, vykoupat, uspávat. Holčičky byly jeho zlatíčka a holčičky byly z něj na větvi.

Teď už jsou dospělé, mají své zájmy, ale cítím, že je nezájem táty mrzí. Rozvedených manželství je kolem nich spousta, ale žádný otec se ke svým dětem neobrátil zády tak jako ten jejich.

Když mu nezavolají samy, neozve se jim třeba dva měsíce. A čím je pauza delší, tím víc se ostýchají. Nechtějí se vnucovat.

A když už dojde na hovor, zajímá ho jen, jak a jestli studují, jako by se už nemohl dočkat, až přestane platit alimenty.

Teď ani nechce platit

Bohužel, ani v této oblasti se nechová jako milující otec, protože výši alimentů, na které jsme se před rozvodem dohodli, si „upravil“ podle svého a neplatí ani polovinu.

Argumentuje tím, že jedna z dcer se nedostala na vysokou školu, a tak prý peníze nepotřebuje. To, že navštěvuje placený přípravný kurz (nultý ročník) na vysoké škole ekonomické, ho prý nezajímá.

Je mi líto a stydno, že jeho otcovský zájem o dcery se už jenom přepočítává na peníze.

Co si o tom myslíte, milé ženy-in? Je to normální? Jaké máte zkušenosti?

   
23.04.2010 - Rodina - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [6] libuno [*]

  Souhlasím s OlgaMarie. Těžko někoho odsuzovat, když neznáme názor druhé strany.

  superkarma: 0 11.05.2010, 18:57:16
 2. avatar
  [5] OlgaMarie [*]

  Kremzina — #4 Z tohoto víme prdlajs, co třeba děti vyslechly, když si dospělí vyříkavali něco mezi sebou. To v nich zůstalo. I tím se vztah dítě - rodič rozhodí. Není nic příjemného, když dospělé dítě pozná, co mu který rodič o tom druhém třeba podsouval. Myslíš si, že nějaké dítě je nadšené z toho, že máma ventiluje do médií, jaký je táta šizuňk, že mu nechce přispívat na výživné? Jaký vztah máma v dítěti pěstuje k otci?

  superkarma: 0 23.04.2010, 09:18:11
 3. avatar
  [4] Kremzina [*]

  OlgaMarie — #3 Tady se ale mluví o vztahu otec a dcery, ne o vztahu k jejich matce. Děti jsou pořád JEHO, ačkoliv se s jejich matkou rozvedl. Bohužel více otců to má tak, že společně s matkou zatratí i děti. Nechápu....

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #5
  superkarma: 0 23.04.2010, 08:43:10
 4. avatar
  [3] OlgaMarie [*]

  Tam se asi narušily vztahy, když byly holky menší a na tom se podepsaaly rodiče oba. Na mě to působí, že ona matka si vždy na bývalém něco najde.

  1. na komentář reaguje Kremzina — #4
  superkarma: 0 23.04.2010, 07:29:01
 5. avatar
  [2] maje [*]

  normální to není a pán je debil. na druhou stranu - jsou případy, kdy se otec chce zajímat, ale nedovolí mu to jeho ex. ta chce jen peníze, ale děti Sml23Sml23 viz můj manžel a jeho ex. takže se bojím, že je to jen o lidech. jestli se dokážou a jsou schopni - OBA domluvit. pokud se jeden sekne, tak s ním nepohne ani pár volů. a že je tenhle tatínek vůl jak andělSml24Sml24

  superkarma: 0 23.04.2010, 07:00:59
 6. avatar
  [1] monkee [*]

  Bohužel mám dost podobnou zkušenost. Včetně těch peněz. Syn si už nedělá iluze a ví, že domluvená schůzka se celkem pravidelně odkládá i 2-3x. Ale bývalý tím jen potvrzuje svůj vlažný postoj z dřívějška (všechno mívalo přednost před potřebami vlastní rodiny). Už je to za námi. Sml22Sml79

  P.S. Stydět by se měl on.

  superkarma: 0 23.04.2010, 00:31:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme