Každý se během svého života jistě alespoň jednou setkal se situací, kdy si domů přinesl elektronický spotřebič či kus nábytku, který byl proti poškození chráněn kartonovou krabicí. S nápadem, jak karton využít, jinak než jen jako obalový materiál a vytvořit tak designový nábytek, který si klidně najde cestu do každé domácnosti, přišla společnost Kartoons.

Kartoons je mladá česká společnost, která od roku 2012 působí na nábytkářském trhu a vyrábí designový a ekologický nábytek z recyklovaných kartonů.

Díky přístupu Kartoons, který nabízí širokou škálu barev a motivů potisku, se hodí do jakéhokoliv interiéru a stane se díky neotřelému nápadu středem pozornosti. Jeho jedinečnost dotváří ruční výroba. Způsob výroby, idea a používaný materiál osloví především lidi s pozitivním vztahem k moderním designovým trendům a ty, kterým nejsou lhostejné pojmy ekologie a recyklace.

kartoons.cz

Student architektury Vojtěch Beránek přišel v roce 2010 s unikátní nábytkářskou koncepcí.  Jeho cílem bylo navrhnout svůj vlastní designově originální nábytek určený zejména mladým lidem, vyrobit a prodat alespoň 10 kusů. Což se povedlo a prvními, takto vyrobenými kousky nábytku, byly sedátka a stůl.

Rozšíření Kartoons do povědomí, zejména mezi mladými lidmi, zajistila prezentace na přehlídce nezávislé módy Code:Mode, které následovala dnes již pravidelná účast na Dyzajn Márketu.

První pomocnou ruku, potřebnou pro rozjezd podnikání, nabídl společnosti Kartoons obchod H design, který prodává designový nábytek. V letošním roce byla společnost Kartoons oceněna cenou Rozjezdy 2013, ve studentské kategorii, podporující začínající regionální podnikatele.

kartoons.cz

Během existence Kartoons se rozšířila i paleta jimi nabízeného designového nábytku. Kromě sedátek, které jsou jejich vlajkovou lodí, stojí za pozornost třeba stojan na láhve s vínem či kartonová stínítka. Novým produktem v portfoliu nabízených doplňků do domácnosti je originální kartonový budík vyráběný v různých provedeních.

Nespornými výhodami nábytku, které zajisté dokáže ocenit každý uživatel, je lehkost, skladovatelnost a možnost jeho dalšího kreativního využití. To už záleží na fantazii  a důvtipu jednotlivých uživatelů.

Jak říká sám designér a majitel značky Kartoons, Vojtěch Beránek, jeho cílem je prosadit nábytek z recyklovatelných surovin především do obchodů, kaváren a veřejných prostor a tak ho rozšířit mezi lidi.

kartoons.cz

S produkty Kartoons se lze blíže seznámit na www.kartoons.cz nebo se podívejte na FB profil společnosti www.facebook.com/kartoons.cz

Reklama