Zdraví

Kartáček do školy? Proč ne?

teeth

Čisté zuby bez kazu by pro své děti chtěl každý rodič. Zabalte svým potomkům do batohu vedle zdravé svačiny i jejich kartáček! Nemusí se za něj stydět a hlavně - nebudou stát nudně jen doma před zrcadlem!

Základní návyk, který má téměř každý z nás - čistit si zuby jen před zrcadlem v koupelně - nemusí být vždycky příjemná varianta, jak trávit čas. Obzvláště děti jsou na tento způsob trávení volného času citlivé. Pokud jim však vysvětlíte, že kartáček nemusí nutně držet v ruce pouze v koupelně, třeba nebudou tolik protestovat proti připomínkám starostlivých rodičů.

Každý rodič tuto situaci jistě dobře zná. Přichází nový školní rok a vaši potomci mají pocit, že potřebují nezbytně novou tašku, nový penál, nové boty... Kupte jim i nový kartáček na zuby. Že to zní jako bláznivý nápad?

Čištění zubů a škola: Jde to dohromady!

Zkuste děti naučit, ať se o své zuby starají i během školní docházky. Čištění zubů ráno a večer má dospělý již spolehlivě zažité, ale dětem bychom měli toto pravidlo opakovat, aby byly schopné si tento důležitý hygienický návyk dokonale osvojit.

Kartáček na zuby mohou děti do školy nosit, a dokonce jim bude více ku prospěchu než doma v koupelně. Ve škole totiž tráví vekou část svého času, dopolední a odpolední výuka, odpolední kroužky až do podvečera. A během těchto činností samozřejmě i spousta jídla, obědy, svačinky a něco dobrého na zub. Když si dítě zvykne čistit zuby po školním jídle, ve volných chvílích mezi výukou a zábavou, bude mu ústní hygiena připadat jako normální a všední součást každého dne. Děti se rychle učí a není vyloučeno, že tímto zvykem „nakazí" rychle i své spolužáky. Věřte jim. Rodiče pak budou mít o starost méně, když se budou moci na svého potomka spolehnout. Nezapomeňte, že včasná prevence je důležitá! Zubní kaz je nepříjemné onemocnění a u dětí mnohdy zbytečné!

Více informací, jak pečovat o zuby dětí, jaké jim vybrat vhodné dentální pomůcky a další zajímavosti se dozvíte na www.orbitklub.cz.

   
19.01.2010 - Zuby - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [12] Klára Křížová [*]

  maje — #9 V naší škole nejde, aby rodiče zaplatili dětem svačinu. Jsou sice na chodbách nějaký hrozný automaty na sladkosti, ale u nás ve třídě má každé dítě svačinu a 1/2 l pití.

  superkarma: 0 19.01.2010, 13:06:50
 2. avatar
  [11] Kuře [*]

  Tak nevím, nám paní zubařka říká, že si děti NEMAJÍ čistit zuby těsně po jídle, neb si tam akorát rozmažou zbytečky. Že mají tak čtvrt hodinky počkat. Sml80

  Jinak ve školce to zkusili a opět zrušili. Děcka si kartáčky pletly, rozlívaly voduna vypláchnutí, párkrát vybraní jednci dokonce zkusili spláchnout kartáček do záchodku. Nakonec jsme se na rodičáku dohodli, že dokud nebude školka opravená, tak je to nereálné. Umývárna je totiž tak nešikovně udělaná, že si děcka ani nemají kam odložit kalíšky na vodu. 

  superkarma: 0 19.01.2010, 12:00:08
 3. avatar
  [10] enka1 [*]

  U násve škole mají družinové děti nad umyvadly poličku, každý svůj kelímek s kartáčkem a pastou a "mydlí" ráno i po obědě.

  superkarma: 0 19.01.2010, 11:48:59
 4. avatar
  [9] maje [*]

  Klára Křížová — #8 jo? tak to nevím. já, co jsem se ptala, tak buď rodiče, místo aby dělali svačiny, tak je radši ve škole zaplatí a mají je bez práce. takže dítě dostane svačinu na tácku. nebo mají děti suchou housku a třeba 1 zabalený trojúhelníček sýra nebo pár koleček salámu. fakt. a to asi nosí v tom igelitovým sáčku. takže si nejspíš rodiče myslí, že jsem hrozná puťka Sml80

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #12
  superkarma: 0 19.01.2010, 10:07:29
 5. [8] Klára Křížová [*]

  maje — #7 Myslím, že u nás ve třídě mají všechny děti box, i děti na tréninku, pytlíky jsou podle mě přežitek.

  1. na komentář reaguje maje — #9
  superkarma: 0 19.01.2010, 09:40:45
 6. avatar
  [7] maje [*]

  Klára Křížová — #5 box na svačinu mi přijde jako úžasný výrobek. každé ráno má dcera namazané pečivo (popř. buchtu) a ovoce nebo zeleninu. a představa, že se jí oblemtá houska např.mandarinkou a ta se následně obalí v sýru, no nic moc. a proč by si kartáček vrážela do krku? ona pořád skáče, kroutí se, tancuje,... neumí být v klidu. není to hyperaktivní dítě, ale chce využít každé volnější chvilky. a navíc si někdy říkám, že snad měla být původně kluk. ale pánbůh mě chtěl potrestat za mojí bouřlivou pubertu, tak mi nadělil holku, abych si v tom pořádně pochodilaSml57

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #8
  superkarma: 0 19.01.2010, 09:30:57
 7. avatar
  [6] wich [*]

  Je to teda hodně dávno, co jsem chodila na ZŠ Sml30, ale vzpomínám si, že my jsme si kartáčky nosilii a po svačince rejžovali Sml22

  superkarma: 0 19.01.2010, 09:10:03
 8. [5] Klára Křížová [*]

  maje — #4 Albert nosí do školy spoustu hovadin. Od kartiček co si furt vyměňujou po lego. Boxy na svačinu se nám teď dva záhadně vypařily, podle mě je někde zapomněl. Boxy jsou náhodou dobrý, aspoň nemají nikde rozblemcaný rohlíky se šunkou nebo namazaný chleby.

  p.s. proč by si ten kartáček vrážela do krku? To je přece nepříjemná akce....

  1. na komentář reaguje maje — #7
  superkarma: 0 19.01.2010, 08:54:06
 9. avatar
  [4] maje [*]

  Klára Křížová — #3 to je pravda. sice nevím, jak je to jinde, ale u nás se učitelka do žádné iniciativy navíc nehrne. takže kartáčky, pokud si to prosadím jako rodič, si moje dcera donést může, ale nikdo za ní nebude zodpovídat, až si ho vrazí do krku. pak jí ho kluci seberou, možná zlomí a stále se nic dít nebude, protože v podstatě kartáček do školy nepatří. a tak je to se vším. dcerce už takhle rozduply 2 boxy na svačinu. prý si na to musí dávat větší pozor. a vůbec, má ji nosit v pytlíčku, jako většina dětíSml80Sml31

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #5
  superkarma: 0 19.01.2010, 08:18:26
 10. [3] Klára Křížová [*]

  Dante Alighieri — #1 to si nemyslím, moje dítě - měli to tak ve školce, vždy si po obědě čistili zuby. A kdyby paní učitelka v první a teď i ve druhý třídě řekla, ať si donesou kartáčky, že si budou čistit zuby, určitě se nad tím nikdo nepozastavoval.

  1. na komentář reaguje maje — #4
  superkarma: 0 19.01.2010, 07:54:44
 11. avatar
  [2] maje [*]

  Dante Alighieri — #1 přesně tohle mě taky napadlo. navíc moje dcerka by si ho byla schopná ještě vrazit hned při první příležitosti do krkuSml32

  superkarma: 0 19.01.2010, 06:54:14
 12. avatar
  [1] Dante Alighieri [*]

  "není vyloučeno, že tímto zvykem „nakazí" rychle i své spolužáky"

  Spíš se obávám, že dítě, které vytáhne o přestávce kartáček, dostane nálepku "divné", případně se mu rovnou budou smát. Sml80

  1. na komentář reaguje maje — #2
  2. na komentář reaguje Klára Křížová — #3
  superkarma: 0 19.01.2010, 01:58:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme