Bulvár

Karlovy Vary v Praze!

Pokud jste milovníky filmů a letos jste se nedostali do Karlových Varů na Mezinárodní filmový festival, nemusíte smutnit. Od 9. do 22. července máte jedinečnou příležitost zajít do pražských kin Aero a Světozor, kde pro vás přichystali akci Ozvěny. Letos se Ozvěny konají už pošesté a český divák má jedinečnou příležitost vidět zajímavé novinky světové kinematografie.

Ozvěny přinesou pořádnou porci filmové nadílky, fajnšmekři si mohou vybrat ze 49 snímků. Organizátoři se snažili nevynechat žádnou z hlavních sekcí festivalu, přičemž důraz kladli zejména na hlavní soutěž. Proto se můžete pokochat filmy jako Číňan, Nepohřbený muž nebo Večeře u Noriko.

Nechybí ani diváky vyhledávaná sekce Horizonty, ta přináší snímky už oceněné na filmových festivalech a také ty, které se chystají do české distribuce – Bratři, 3-iron, Manderlay. Chybět nebudou ani nezávislé filmy – např. maďarskou verzi South Parku Distric nebo vynikající Doo Wap.

V Praze budou k vidění i karlovarské retrospektivy – např. snímky věnované divokému západu a také aktuální téma druhé světové války ve starších filmech jako Pád Berlína, Jdi a dívej se a dalších. Českou republiku reprezentují např. Příběhy obyčejného šílenství Petra Zelenky nebo celovečerní debut režisérky Marii Procházkové Žralok v hlavě s vynikajícím Oldřichem Kaiserem v hlavní roli.

Ozvěny 40. MFF Karlovy Vary

Praha 9.–22. 7. 2005

Kino Aero www.kinoaero.cz

Kino Světozor www.kinosvetozor.cz

V obou kinech možnost rezervace vstupenek přes internet  

 
   
15.07.2005 - Kultura - autor: Eva Rajlichová

Komentáře:

  1. avatar
    [1] Trinii [*]

    A já jsem tam byla , poprvé a
    a doporučuju pokud někde budou hrát Vaterland-lovecký deník, český film...moc dobré

    superkarma: 0 15.07.2005, 16:10:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme