Bulvár

Karlovy Vary finišují s přípravami

44. ročník MFF Karlovy Vary

44. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech začíná už v pátek 3. července a přípravy vrcholí.

Filmy se budou stejně jako loni promítat ve 14 sálech. V nově otevřené karlovarské multifunkční hale se ještě letos budou konat pouze zkušební digitální projekce, ale příští rok už by měla sloužit plně festivalu. Celkem se diváci mohou těšit na 230 filmů.

Centrem festivalového dění bude tradičně hotel Thermal. Jeho prostory nyní upravuje sedm desítek brigádníků. O grafiku se už tradičně stará tandem autorů – Aleš Najbrt a Zuzana Lednická. Letošním motivem bude černobílý filmový pás.

Od pondělí už také organizátoři přehlídky nově spustili na svých stránkách on-line rezervaci vstupenek. Podle výkonného ředitele festivalu Kryštofa Muchy tak chtějí vyjít vstříc těm divákům, kteří do Varů přijedou jen na den či dva, a nemají tak šanci si lístky koupit v běžném prodeji, který probíhá vždy den předem.

44. ročník MFF Karlovy Vary

Tradičně plné jsou i ubytovací kapacity, festivalová ubytovací agentura hlásí volná lůžka pouze na okrajových částech města nebo naopak dražší pokoje v centru města.

Hvězdou festivalu bude John Malkowich

Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii převezme na 44. ročníku MFF Karlovy Vary americký filmový a divadelní herec, režisér a producent John Malkovich. „V rámci Pocty Johnu Malkovichovi uvede festival také dva filmy, na kterých se umělec podílel – thriller Tanečník seshora a dokument Which Way Home,“ uvedla umělecká ředitelka festivalu Eva Zaoralová. Loni festival takto ocenil Roberta de Nira, Ivana Passera, Juraje Jakubiska a Dušana Hanáka.

John Malkowich v Nebezpečných známostech

Dalšími hvězdami, které se na letošním festivalu objeví, budou francouzská herečka Isabelle Huppertová a španělský herec a hollywoodská „star“ – Antonio Banderas. „Banderas uvede svůj režijní počin Letní déšť. Isabelle Huppertová se představí v retrospektivě ve snímku Gabrielle a Villa Amalia,“ doplnila Eva Zaoralová.

Karlovarská znělka – stejně jako loni – představí v nezvyklé roli držitele Křišťálového glóbu z Karlových Varů: po Danny DeVitovi, Harvey Keitelovi, Věře Chytilové a Miloši Formanovi to letos budou režisér Jiří Menzel a hollywoodský herec, režisér a producent Andy Garcia. „Znělku, v níž bude účinkovat Robert De Niro, se nepodařilo natočit kvůli jeho časovému zaneprázdnění. Vznikne na podzim a uvedeme ji v příštím roce,“ prozradil prezident festivalu Jiří Bartoška.

 

Kam dál?

Antonio Banderas přijede do Čech

   
30.06.2009 - Kultura - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. [6] rae [*]

  škoda, že tu nezůstaly ty vánoční stromky z půlky června

  superkarma: 0 08.07.2009, 16:29:51
 2. avatar
  [5] Myškomedvídek [*]

  JE TO DALEKO,ŠKODASml80

  superkarma: 0 03.07.2009, 16:17:52
 3. avatar
  [4] Quentinová z Montargis(Kentánová) [*]

  ToraToraTora — #3 Nebuď na něj škaredá, tetaSml79 My už tady ve Varech měli leckoho, na kom mlsně mé oko spočinuloSml57 

  Jirka Bartoškojc vloni ochotně šel do dřepu ke kočárku, kde seděla malá Kentánová a hezky se s ní nechal vyfotit, nabízela mu svůj čaj, cháá, byla ještě miminko ) byl moc milej, vtipnej...  Fakt mu hnusnej ostrej dopis nepiš, přimlouvám seSml16

  superkarma: 0 30.06.2009, 14:29:44
 4. avatar
  [3] ToraToraTora [*]

  Slováci se zmohli a na svůj filmový festival pozvali Jeremy Ironse...Malkovich dobrý, ale Irons je Irons. Už brousím tužku na nějaký sprostý dopis Bartoškovi

  1. na komentář reaguje Quentinová z Montargis(Kentánová) — #4
  superkarma: 0 30.06.2009, 12:28:33
 5. avatar
  [2] Lenki [*]

  jojo makaj jak o život, jsem tam předevčírem byla, mám to kousek Sml57

  superkarma: 0 30.06.2009, 10:23:23
 6. avatar
  [1] Quentinová z Montargis(Kentánová) [*]

  Samozřejmě jedeme, jako každý rok na fesťák) bydlíme 15minut od VarůSml57 

  Akorát letos mám vyjímku, Malkowichovi i Banderasovi jsem už poslala sms, oba přijedou k nám domů na grilovačku, kluci psali, ať na ně počkám u zastávky autobusu. U tý horníSml24.

  superkarma: 0 30.06.2009, 10:21:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme