.

Karlovické hotely jsou na Silvestra plné, roste zájem o vánoční pobyty

Cestování

Karlovické hotely jsou na Silvestra plné, roste zájem o vánoční pobyty

valachy

Kdo by chtěl spojit lyžování a oslavu Silvestra v některém ze tří největších hotelů oblíbeného lyžařského střediska ve Velkých Karlovicích na Valašsku, žádal by v současné době o rezervaci pokojů marně. Hotely Lanterna, Horal i Galik již definitivně naplnily své kapacity. Opozdilci tak nyní mají šanci prakticky jen v případě, že se na poslední chvíli uvolní některá z rezervací.

valachy
„Ani v době ekonomické krize zájem o Silvestra na horách nepolevil. Zhruba polovinu pokojů si dokonce stálí hosté závazně rezervovali již ve chvíli, kdy po posledním Silvestru odjížděli domů. Z 80 procent na Silvestra jezdí stálá klientela, což je pro nás signál, že se hostům ve Velkých Karlovicích líbí,“ uvedl Michal Vala z turistického resortu Valachy, pod který všechny tři hotely patří. Každý rok se podle něj před Silvestrem uvolní na každém hotelu maximálně dvě či tři rezervace, které pak recepce nabízejí „náhradníkům“ v pořadníku.

valachy
Hotely navíc začínají pociťovat i výrazný nástup nového trendu - zatímco ještě nedávno bylo pro mnohé Čechy nemyslitelné, aby trávili Štědrý den mimo domov, nyní výrazně roste poptávka také po vánočních pobytech. „Zatím jsme v posledních pár letech vánoční pobyty nabízeli jen ve Spa hotelu Lanterna, ale na základě zájmu a pozitivních ohlasů letos poprvé přidáváme i pobyty v Horalu. Štědrovečerní návštěvníci budou navíc vůbec první, kdo si v Horalu vyzkouší dokončovaný slaný bazén s dvěma plaveckými dráhami a vodními atrakcemi,“ dodal Michal Vala.

valachy
Vánoční pobyty zatím preferují nejčastěji rodiny s dětmi, mladé páry i senioři. „Hosté, kteří již u nás na Vánoce byli, si pochvalovali především fakt, že nemuseli doma absolvovat předvánoční shon a stres. Bylo o ně postaráno, měli klid a spoustu času věnovat se jen sobě a svým blízkým. Snažíme se jim vánoční atmosféru zpříjemnit v duchu lidových tradic, mj. večerem s cimbálovou muzikou, pásmem koled a tradičních zvyků, večerem s degustací moravských vín, nechybí vánoční stromeček a na Štědrý den stylová štědrovečerní večeře,“ popsala vedoucí Spa hotelu Lanterna Zuzana Vašutová.

valachy
Návštěvníci se pak zpravidla po večeři rozcházejí do pokojů a tam si v soukromí předávají dárky. „Samozřejmostí je i dárek od nás. Vedle něj od nás letos návštěvníci obdrží masáž mořskými lasturami, zábal v banánových listech nebo některý jiný novinkový relaxační rituál Pure Fiji z Tichomoří. Samozřejmostí je, že na Štědrý den budou moci ubytovaní hosté lyžovat zdarma na sjezdovkách Ski areálu Razula,“ doplnila Zuzana Vašutová. V hotelu Horal návštěvníky zase čeká překvapení v podobě masáže od rodilých Thajek nazvané Vánoční thajské pohlazení. Vánoční náladu dovrší možnost projížďky na saních či v kočáru tažených koňmi.

   
01.11.2010 - Doma - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [3] Martina59 [*]

  Zkusil bych dovolenou v ČR

  superkarma: 0 26.04.2013, 15:55:44
 2. [2] monikaa [*]

  myslím že hotel Znojmo ještě nějaká místa má :-)

  superkarma: 0 06.12.2010, 21:09:46
 3. avatar
  [1] delfi.na [*]

  jéé, já bych se taky nechala hýčkat Sml16

  superkarma: 0 01.11.2010, 10:21:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme