.

Karlovarská lázeňská sezona zahájena ve velkém stylu

Novinky

Karlovarská lázeňská sezona zahájena ve velkém stylu

Tradičním průvodem družiny Karla IV. a žehnáním pramenům vyvrcholilo zahájení 658. lázeňské sezony, která vzdává hold zakladateli města a Otci vlasti. Ke kulatému výročí Karla IV. se vztahovaly i další akce jako gurmánský festival nebo videoprojekce na zdi Alžbětiných lázní.

Právě videomapping byl vedle průvodu 300 členné družiny Karla IV. jedním z vrcholů zahajovací ceremonie, zároveň šlo o generálku na zářijový festival světelných instalací, který během prvního zářijového víkendu rozzáří Mlýnskou kolonádu, Císařské lázně i řeku Teplou.

karel1

Novinkou letošní sezony je přesun léčivého pramene Vřídla před Vřídelní kolonádu, kterou vzhledem k havarijnímu stavu čeká rozsáhlá rekonstrukce. V dějinách města jde o poměrně významný mezník. Vřídlo vytrysklo mimo budovu kolonády poprvé po více než čtyřiceti letech.

voda

Léčivou vodu prvního karlovarského pramene nově jímá 14tunová betonová mísa umístěná několik desítek metrů od původní funkcionalistické Vřídelní kolonády z roku 1975. Gejzír vřídla je z bezpečnostních důvodů zredukován přibližně na polovinu. Vřídlo tedy tryská zhruba do šestimetrové výšky.

Vary žijí Karlem a dobrým jídlem

Karel IV. přilákal do krajské metropole desetitisíce návštěvníků ze všech koutů České republiky. Ti se tak mohli alespoň na pár dní přenést do 14. století, kdy byly Karlovy Vary založeny. Atmosféru umocnily stovky lidí v dobových kostýmech, které bylo možno zapůjčit.

vary2

Zahájení lázeňské sezony již tradičně doprovází Food festival, který patří mezi největší gurmánské akce jara, a každoročně přiláká tisíce milovníků dobrého jídla. I letos na návštěvníky čekaly luxusní delikatesy připravené předními tuzemskými šéfkuchaři. Na festivalu nechyběla možnost předvést své kuchařské umění v soutěži, nebo se naopak něco přiučit během kuchařských a barmanských kurzů.

jidlo1

Zahájením lázeňské sezony rok Karlových Varů nekončí. Na začátku léta ve Varech proběhne největší středoevropský karneval, červenec pak bude patřit filmu a září bude patřit zmíněnému videomappingu.

vary1

Zdroj foto: tisková zpráva

   
16.05.2016 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. [3] bobani [*]

  Sml67

  superkarma: 0 16.05.2016, 21:33:05
 2. avatar
  [2] satanBelzebub [*]

  Proč je pod fotografií vodotrysku v řece Teplé psáno o Vřídle? .........KDYŽ-Léčivou vodu prvního karlovarského pramene nově jímá 14tunová betonová mísa umístěná několik desítek metrů od původní funkcionalistické Vřídelní kolonády z roku 1975.

  superkarma: 0 16.05.2016, 19:23:57
 3. avatar
  [1] lenagirl [*]

  škoda že jsem tam nemohla být Sml15 musela jsem do práce

  superkarma: 0 16.05.2016, 19:09:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme