Magie

Karinečka vyvovala ducha

Přeji krásný strašidelný den.

Už v mém útlém věku moje dětská fantazie pracovala na plné obrátky.Tehdy jsem si v noci povídala s malinkými trpaslíky,kteří hlídali u mé postele.Nikdy jsem se jich nebála,nikdy mi nic neudělali.Dodnes nevím,jestli to byly sny nebo skutečnost.Pravda je,že se říká,že děti mají schopnosti vidět víc než dospělí.Tehdy to prostě byli moji kamarádi,průsvitné bílé postavičky s dlouhými vousy.

Pak přišlo období,kdy mě začalo zajímat vyvolávání duchů a věci s tím spojené.Jednou se mi podařilo přesvědčit pár známých,že to zkusíme.Nastal den D,hodina H a my,plni očekávání začali.Snad tehdy nikdo ani pořádně nevěřil,že by se nám to mohlo povést,ale najednou při tom našem laickém pokusu se začaly dít věci.Bylo cítít takové těžké ovzduší,moje stará hračka,sto let nefunkční se z ničeho nic probudila a nebyla k zastavení.To jsem se pořádně bála i já,ani nevím,jak se nám to povedlo ukončit,ale nejmíň týden jsem pořádně nespala.Od té doby mám k těmto záležitostem respekt a nic podobného už bych sama nezkoušela.

Potom byl pár let klid až do doby,kdy jsem otěhotněla.Před nedávnem jsem psala v jednom příspěvku o postavě,která stála u mé postele.Neřekla ani slovo,nevím,kdo to byl,jediné,co vím,že to byla žena.Cítila jsem se strašně uvolněná,žádný strach z nadpřirozena.Mockrát jsem přemýšlela o tom,kdo to byl,ale nepřišla jsem na to.Snad nějaká dobrá víla,věděla jsem,že když přišla,bude miminko v pořádku.

Jednu hodně nepříjemnou zkušenost ale mám.Není to přímo o strašení,ale zážitek to byl velice nepěkný.

Téměř přesně před devíti lety skončil můj manžel v nemocnici.Má chronické onemocnění,komplikace se daly očekávat,ale tehdy se to zkomplikovalo až moc a situace byla velmi vážná.Vše začalo jeden večer,ten den jsem byla za manželem v nemocnici na návštěvě,byl ve stavu,kdy nebyl schopen vnímat moji návštěvu,lékař mi řekl,že je to velice zlé,ať se pomalu připravuji na nejhorší.Bylo to tehdy hrozné,doma malé miminko,dodnes se celkem divím,že jsem se tehdy nezbláznila.

Ten večer mi  ale manžel zavolal.Když jsem později mluvila s lékařem,tak mi potvrdil,že v této situaci to byl téměř nadlidský výkon,manžel se z ničeho nic probral,řekl sestřičce,že mi potřebuje zavolat,že ho čeká těžká operace.Bylo to jako telefonát ze záhrobí.Po něm se manžel vrátil do stejného stavu vědomí,jako předtím.Nicméně opravdu tu noc skončil na operačním sále ,operace trvala přes osm hodin.

Začala v osm hodin večer a přesně o půl druhé ráno mi z ničeho nic začal zvonit telefon.Nejdříve jsem si myslela,že volají z nemocnice,ale na displeji nebylo žádné číslo,ani nešel hovor vyzvednout.Jenom prostě zvonil.Do rána jsem už nezamhouřila oko,nervy pořádně pracovaly.Až po více jak měsíci,když se manželův zdravotní stav zklidnil natolik,že lékaři začali mluvit o tom,že by to mohl přežít,jsem dostala odvahu se zeptat na tuto noc.Tehdy mi potvrdili,že v tuto dobu měl na sále srdeční zástavu a byl resuscitován.Naštěstí všechno dobře dopadlo,ale od té doby opravdu věřím všemu.Jsem přesvědčená,že to tehdy bylo takové rozloučení nanečisto.

Karinečka

Text nebyl redakcí upraven.

Brrr, mám husí kůži.

Bílá paní, ohniví psi, bezhlavý jezdec, mrtvý kostelník... Snad každé obec má nějakou tu svojí temnou legendu, tajemný příběh a vlastního strašáka. Napište nám, co straší u vás. Určitě nás bude pěkně mrazit v zádech. Věříte vyprávěním se strašidly, přízraky a duchy? Potkala jste už nějakého?

Svoje příběhy a zamyšlení můžete posílat na známou e-mailovou adresu

redakce@zena-in.cz

   
18.02.2010 - Magie - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Milala [*]

  To bylo znamení,že jěště nenastal jeho čas,určitě tu bude jěště dlouho! Můj manžel před několika lety po dost těžkém úrazu hlavy mi vyprávěl,že věděl,že je to vážné,slyšel doktory o tom mluvit.V narkóze byl prý už někde,kde potkal svého zemřelého otce,strýce,všichni ho zvali ať jde za nimi.Ale on si prý vzpomněl na mne a děti( byli malé) a nějaký hlas mu řekl: tvůj čas jěště nenastal,vrať se a vychovej z nich dobré lidi.Od té doby byl jěště 2x na rozhraní života a smrti.Zatím vždy vyhrál!

  superkarma: 0 18.02.2010, 14:04:02
 2. [4] Králíček4 [*]

  Taky si myslím,že to bylo znamení,ale hlavní je ,že to dobře dopadlo.Až mě z toho zamrazilo.

  superkarma: 0 18.02.2010, 13:28:08
 3. avatar
  [3] karinečka [*]

  Věrulinka — #2 Děkuju moc,doufám,že už nic podobného nezažijuSml23

  superkarma: 0 18.02.2010, 13:00:41
 4. avatar
  [2] Věrulinka [*]

   Taky na to věřím, ano bylo to znamení něčeho Sml15Sml22, hlavně že je manžel v pořádku, tak hodně štětstí vám oběma Sml59Sml59Sml59Sml67Sml67Sml67Sml67

  1. na komentář reaguje karinečka — #3
  superkarma: 0 18.02.2010, 12:28:33
 5. avatar
  [1] enka1 [*]

  Nám se jednou rozešly hodiny po tchánovi asi na den. Ale nepamatuju si, že by se něco stalo.Sml80

  superkarma: 0 18.02.2010, 12:19:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme