Zdraví

Karinečka: Tuhle dovolenou jsem si vytrpěla

Přeji krásný slunečný den. Sluníčko miluju snad odjakživa,hlavně to letní.Ale na loňskou dovolenou nezapomenu.

Vybaveni všemi možnými opalovacími přípravky jsme vyrazili k moři.Celá naše rodinka je taková ta plážová povalovací,takže od rána do večera jsme se chodili koupat na krásnou pláž,nikde moc lidí,jemný píseček a sluníčka fůra.Inteligentnější část rodiny se schovávala pod slunečníkem a pravidelně se mazala,jen já,velká frajerka, vystavovala své "česky" opálené tělo na přímém slunci a mazala se jen občas.

První týden jsem si užívala,pekelně se připalovala,ale po půlce dovolené přišel zlom. Jednoho odpoledne při návratu z koupání mi moje drahá polovice oznámila,že mám na zádech nějaký puchýř.Nic mě nebolelo,přece neukážu,jak jsem blbá,že jsem se pořádně nenamazala a tak jsem nad tím mávla rukou.

Jenže k jednomu puchýři se přidal druhý.ještě větší,pak třetí a bylo vymalováno.Všechny puchýře jako by se domluvily a téměř naráz praskly. Říkala jsem si,že tím je všechno vyřešeno,ale ouvej.Pod původními se udělaly nové,vodou podlité,moje záda vypadaly jako opařená.K tomu se přidala teplota,nevolnost a ukrutná bolest a já už věděla,že bude zle.

Moje představivost fungovala spolehlivě a já viděla,jak za teplé letní noci objíždím řecké nemocnice a tamní doktoři si nad mou blbostí klepou na hlavu a to jsem nechtěla dopustit.A tak jsem hned navečer s manželem vyrazila do nejbližšího obchodu rozhodnuta,že se vyléčím sama.Nakoupili jsme fůru jogurtů,které neskončily v žaludku,kam patřily,ale na mých zádech.To byla úleva,když jsem seděla v noci na terase s úžasně bílými zády.Zbytek dovolené jsem doslova protrpěla,puchýře znovu popraskaly,každé koupání v moři bylo jako za trest,že bych si lehla na záda,na to jsem mohla hodně dlouhou dobu zapomenout.

Naštěstí se všechno obešlo bez lékařské pomoci,ale kůži na zádech jsem si léčila ještě několik měsíců po dovolené. A tak jsem se aspoň ponaučila,bez kvalitních opalovacích přípravků už ani ránu.

Karinečka

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Jak jste na tom s opalováním vy? Spálíte se snadno, nebo vám slunce potíže nedělá?

redakce@zena-in.cz

   
14.07.2010 - Zdraví - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] paníliška [*]

  Eva_Fl — #6 Sml52 A ještě zdravotník,

  superkarma: 0 14.07.2010, 21:19:46
 2. avatar
  [6] Eva_CZ [*]

  Mne pripada, ze ma nekdo v hlave nasrano.

  1. na komentář reaguje paníliška — #7
  superkarma: 0 14.07.2010, 20:56:47
 3. avatar
  [5] Japina [*]

  Masochismus nezná mezí. Sml52 

  superkarma: 0 14.07.2010, 14:33:22
 4. avatar
  [4] Tulinka [*]

  monkee — #3 Taky jsem přes zimu občas zašla na solárko.Máš pravdu,že je kůže částečně připravená na léto,ale mezi solárkem a Sml61 je rozdíl v UVA a UVB.

  superkarma: 0 14.07.2010, 13:47:46
 5. avatar
  [3] monkee [*]

  Jitulinka — #1 Už několik let taky "zobu" a ač jsem ten nejsvětlejší fototyp, už se nikdy nespálím, jako kdysi. Začalo to přípravou na jarní dovolenou, betakaroten a solárko mě měly připravit. Zafungovalo. Solárko už vynechávám, pravé sluníčko je spolehlivější a na dovolenou už bývám solidně na opalování připravená. A vysoký faktor to jistí. Ti mlaďoši to teď mají daleko jednodušší - fůra informací a možností. Mě jako bleďulu nikdo neřešil, prostě jsem se každý rok spálila, patřilo to ke koloritu.Sml15

  1. na komentář reaguje Jitulinka — #4
  superkarma: 0 14.07.2010, 13:36:01
 6. avatar
  [2] enka1 [*]

  Ještěže tohle se mi stát nemůžeSml16

  superkarma: 0 14.07.2010, 13:05:26
 7. avatar
  [1] Tulinka [*]

  Příště než vyjedete někam k moři doporučuji tak měsíc před pobytem zobat Beta karoten.Pravidelně ho kupuji ve velkém balení a celá rodina zobeme už od dubna Sml30 Sml30

  Jinak k moři jedině s 30 faktorem Sml22 tam se spálíš i ve stínu Sml80pod slunečníkem.

  1. na komentář reaguje monkee — #3
  superkarma: 0 14.07.2010, 12:37:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme