Krásný den všem,novoroční předsevzetí si většinou žádná nedávám,protože už 2.ledna si pořádně nadávám,co jsem si to na sebe upletla a 3.ledna je předsevzetí fuč,ale tentokrát jedno mám.

 Mojí mamince je 58 let, má spoustu zdravotních problémů, ale jako "správná" ženská svoje potíže neřeší. Přece nebude svůj drahocenný čas trávit u doktora a pořád jenom platit poplatky. Už přes 10 let ji trápí bércové vředy,poslední dobou se stále zadýchává i při chůzi po rovině,trápí ji bolesti na prsou,celá otéká,ale stále se považuje za naprosto zdravou,přece s takovýma prkotinami nebude chodit po felčarech, říká.

Celá rodina včetně mně se jí snaží domluvit,aby pro svoje zdraví něco udělala,ale zatím byly všechny snahy marné. A tak ač vím,že dodržet tentokrát moje novoroční předsevzetí nebude vůbec jednoduché,jsem rozhodnutá.Budu se snažit,aby máma pro sebe něco udělala,aby se jí po zdravotní stránce aspoň trošičku ulevilo,protože i když tvrdí,že jí nic není,tak vím,že si jenom nechce pořád na něco stěžovat.

Už teď vím,že to bude dost dlouhá cesta,ale doufám,že se mi ji povede přesvědčit,že její zdraví je to nejdůležitější co má a nebude si zbytečně hrát na hrdinku.
Karinečka

Text nebyl redakcí upraven.

Karinečko, jste dobrá duše. Přejeme hodně úspěchu.

Dáváte si novoroční předsevzetí? Pokud ano, jaká jsou ta do roku 2011? Co byste chtěla v příštím roce stihnout, dokázat, zažít?

Pište nám své úvahy na e-mailovou adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama