Čtenářka Rusalka2008 obdivuje Karla IV. , ale má problém s jeho vztahy k Židům. A také velmi ostře kritizuje současnou politickou situaci. Děkuji Vám Rusalko2008 za Váš příspěvek. Víte, ono se to velmi těžko z dnešního hlediska soudí. Ale jeho postoje měly racionální, i když z morálního hlediska velmi zavrženíhodné zdůvodnění


Vždycky jsem obdivovala a milovala tuto část českých dějin. Karel IV. dokázal pozvednout naši zem ze samotného dna na úplný vrchol. Za jeho vlády se stala slavnou, ekonomicky vyspělou, centrem vzdělanosti...
Co ale nikdy nepochopím, proč nejlepší český vládce tak nespravedlivě pronásledoval Židy, nechal je zabíjet, zabavovat jim majetky a dokonce předem vyhlásil amnestii na veškeré násilí proti Židům. Pogromy v říši tak moudrého krále?

Asi každý panovník v historii měl nějaké své slabiny... ovšem tolik „SLABIN“ či spíš slabostí ( a slabomyslností?), kolik mají dnes naši politici, to opravdu zdravý rozum nebere. No aspoň na dávnou historii můžeme být hrdí, když už se musíme za naše dnešní „vládce“ převážně stydět :-(  Dnes budeme světově „slavní“ hlavně kvůli kvetoucí korupci, neschopnosti, žabo-myším válkám a hlouposti našich „mocipánů“.

Rusalka2008
Text nebyl redakčně upraven


Která historická postava našich dějin je vám nejsympatičtější a proč?

Obdivujete staré hrdiny z českých pověstí?

  • Nebo snad Přemyslovce?
  • Obdivujete naše královny?
  • Nebo snad Marii Terezii?
  • Nedáte dopustit na obrozence?
  • Nebo na zakladatele samostatného českého státu?
  • Jste hrdé na některého našeho prezidenta?
  • Nebo vojáky ze světových válek?

No, napadá mne ještě spousta otázek. Tak věřím, že vás ještě více odpovědí. Jen s Cimrmanem na mě nechoďte. O tomhle velikánovi si můžeme povídat někdy jindy.

Vaše příspěvky směřujte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já dnes v 16 hodin jednu z vás, která přispěje, odměním. Mám tu velkou encyklopediiPraha a národní dědictví České republiky a také kontroverzní knihu Černá kniha církve s podtitulem …A neuveď nás v pokušení.

Reklama