Jíte ráda ryby? Pokud ano, jistě se vám zalíbí recept čtenářky Dispečerky. Poslala mi ho k dnešnímu tématu: Rychlá večeře.

Můj recept na skvělou večeři - kapr na paprice

Žijeme na malém městě uprostřed rybníků, řek, říček i malých potůčků. Je kolem nás všude spousta ryb a ještě více rybářů. A tak se mi někdy stane, že mě nějaký ,,dobrák" obdaruje svým úlovkem. Nejraději mám kapra. Připravuji ho podle receptu, který mě naučil můj tatínek.

Kapr

Potřebuji: jednoho očištěného kapra, sůl, kmín, hladkou mouku,sladkou papriku a olej na smažení.

Postup: Kapra nakrájím na podkovy, které pak ještě rozpůlím. Nakrájené kousky po každé straně osolím, pokmínuji a nechám v ledničce uležet. Mezitím si v misce připravím z asi sedm vrchovatých lžic hladké mouky a jednoho balení mleté sladké papriky směs, ve které porce ryby obalím. Obalené kousky pak smažím asi deset minut, pak obrátím a znovu deset minut. Až se udělá křupavá kůrčička.

Ke kaprovi na paprice se výborně hodí čerstvý chléb a sladkokyselý okurek. Příprava kapra na paprice je rychlá a snadná. A výsledek prostě nemá chybu!

Zdraví,
Dispečerka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vaše rychlovky k večeři

Otázka je tedy prostá...

Co vaříte k večeři, když zrovna nemáte čas?

Pošlete mi svůj recept na rychlé levné jídlo, které zasytí všechny hladové krky! Čekám ho v redakční poště (viz adresa níže). Když přiložíte i fotku, budete mít větší šanci, získat dárek, totiž krásnou soupravu čajů PICKWICK 9 chutí čaje.

Reklama