Bulvár

Kapitán Janewayová se v Praze setkala se svými fanoušky

Představitelka kapitána Janewayové z legendárního seriálu Star Trek se v Národním domě na Vinohradech poprvé setkala se svými českými fanoušky. Během akce odpovídala na jejich dotazy a vydražila exkluzivní večeři, která proběhne v jejím bytě v New Yorku, ale také různé předměty. Výtěžek z aukce poputuje na nadaci, která se v zabývá výzkumem Alzheimerovy choroby.

kate

Herečka přiletěla do Prahy již tento týden v úterý. Organizátoři akce jí připravili bohatý program, během kterého si Kate Mulgrew prohlédla pražské památky. Nejvíce jí utkvěla v paměti návštěva památníku Terezín. Jak sama zdůraznila, studovala holocaust, a proto její kroky vedly právě tam.

„Češi jsou národ s velmi fascinující a bohatou historií a Praha je to nejkrásnější město, jaké jsem kdy viděla,“ řekla Kate Mulgrew. „Velmi jsem si to tu užila, hlavně díky lidem, kteří mou návštěvu zorganizovali. Na Praze i jejích obyvatelích je něco tajemného.

Herečka, která má na kontě řadu seriálových, filmových i divadelních rolí, zhlédla také v Národním divadle operu Aida. Hercům na jevišti pak hlasitě aplaudovala a volala „bravo“.

Představení bylo úžasné, jen mě překvapilo, že publikum v Čechách je trochu rezervované,“ řekla.

Zřejmě ovšem změnila názor, když dnes předstoupila před vyprodaný Raisův sál v Národním domě na Vinohradech. Publikum ze všech koutů Evropy propuklo v nadšený jásot, jen co svoji první dámu ze série Star Trek Voyager spatřilo.

Kate Mulgrew se ukázala jako velmi svérázná a energická dáma, která tlumočníka téměř nepustila ke slovu. Nejprve se rozpovídala o svých dojmech z Prahy, zmínila také místní kuchyni.

Když jsem přiletěla, byla jsem štíhlá, teď budu potřebovat nějakou velkou loď, aby mě odtud odnesla,“ žertovala herečka v duchu své nejslavnější role.

Okolo její role kapitána Janewayové se točila i většina otázek, na které publikum chtělo znát odpovědi. Podle ní je seriál metaforický návod, jak se vyrovnat s problémy v běžném životě: kde se posádka vesmírné lodi setkává s cizími civilizacemi, uplatňuje komunikaci, vstřícnost a porozumění a díky tomu dosahuje řešení.

Doufala také, že se jí podaří posunout hranici vnímání ženských postav nejenom ve sci-fi. Její kapitán Janewayová je inteligentní, nezávislá žena a vědkyně, která na sebe nepotřebuje upoutávat ryze ženskými atributy.

Z publika zazněl také dotaz, zda je těžší být politik, nebo herec. Druhý manžel Kate Mulgrew je politik, a tak měla herečka jasno. Podle ní je těžší spíše politická role.

Pomyslným vrcholem byl závěr diskuze, kdy Kate Mulgrew vyzvala jednu z divaček, aby přišla na podium. Pak pozvala i dívčina dlouholetého přítele. Ukázalo se, že pár má desetileté výročí, a muž se rozhodl za pomoci kapitána Janewayové požádat svoji přítelkyni o ruku.

Po dojemné scéně následovala dražba předmětů s autogramem herečky a také exkluzivní večeře přímo u Kate doma v New Yorku, jejíž cena se vyšplhala na 4 tisíce dolarů. Výtěžek z aukce, celkem 4 950 dolarů, bude věnován Grossmanově výzkumnému centru v Minneapolis.

Fanoušci se ještě mohli se svou oblíbenou herečkou vyfotografovat a samozřejmě proběhla i autogramiáda.

Prahu bych nevyměnila ani za Austrálii nebo Las Vegas. Ráda se sem brzy vrátím,“ řekla kapitán Janewayová na závěr své cesty za českými fanoušky.

   
19.09.2011 - Společnost - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Altamora [*]

  Solei — #5 Tak nákupy mě nenapadly. Asi že je pro mě nákup noční můrou, kterou podstupuji jen v případě totální beznadějeSml16

  superkarma: 0 19.09.2011, 16:30:12
 2. avatar
  [5] Solei [*]

  Ehm, ehm, na co ty hned nemyslíš?

  Co by měla z tlupy slintajících chlápků, když může s jejich manželkama jít například po nákupech.

  1. na komentář reaguje Altamora — #6
  superkarma: 0 19.09.2011, 16:24:43
 3. avatar
  [4] Altamora [*]

  Solei — #3 Proč si to myslíš? Je podruhé vdaná. Proč by to dělala, kdyby ji muži nezajímali? Sml80

  superkarma: 0 19.09.2011, 16:04:48
 4. avatar
  [3] Solei [*]

  No jo, jenže sedmá z devíti by si odskočila spíš s jejich něžnějšími protějšky.

  1. na komentář reaguje Altamora — #4
  superkarma: 0 19.09.2011, 15:35:38
 5. avatar
  [2] Marbulka [*]

  Lukáš Čejka — #1 Sml30 taky si to myslím

  superkarma: 0 19.09.2011, 13:06:04
 6. avatar
  [1] Lukáš Čejka [*]

  nechci rozpoutavat nejaky flame, ale rekl bych, ze vetsina fanousku muzskeho pohlavi by radeji uvitala Sedmou z deviti Sml57

  http://www.albatani.cz/images/store/wallpapers/wallpaper_000.jpg

  1. na komentář reaguje Marbulka — #2
  superkarma: 0 19.09.2011, 11:52:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme