Bulvár

Kapela Mandrage: Divadelní turné je takovým polohereckým skoropředstavením

Singl Hledá se žena dnes zná už každý, kdo si občas zapne rádio. Právě ten definitivně katapultoval Mandrage mezi nejúspěšnější české kapely, kde se stále drží. Od roku 2009, kdy vydali třetí desku eponymním názvem Hledá se žena, posbírali řadu cen v hudebních anketách jako je Anděl, Žebřík či hudební ceny televize Óčko.

Jejich jméno se každoročně objevuje téměř na všech velkých hudebních festivalech a vyprodávají koncerty napříč republikou. Letos si pro fanoušky připravili specialitu – akustické turné po českých divadlech. Turné se v současnosti rozbíhá a kluci z Mandrage prozradili, co obnášely přípravy, jak zvládají cestování i plány do budoucna.

ggg

Máte za sebou první koncerty z vašeho Divadelního turné. Jaké jsou prvotní dojmy?
No, pocity jsou to skoro nepopsatelný. V plzeňském divadle Alfa jsme strávili dva dny, od brzkého rána do pozdního večera, zkoušeli jsme, stavěli, montovali, svítili... A při obou koncertech jsme byli neuvěřitelně nervózní. O to větší radost máme teď, když víme, že se vše povedlo a lidé jsou spokojení.

Jaké byly reakce fanoušků, kteří jsou od vás asi zvyklí přece jen na větší nářez?
Překvapivě pozitivní. Trochu jsme se sami báli, jak obecenstvo přijme tuhle naši doposud skrytou podobu, ale sklidili jsme dokonce potlesk vestoje, takže to snad lidi bavilo. Zápornou reakci jsme kupodivu zatím stále ještě neobdrželi.

Pokud se nepletu, jsou to vaše první akustické koncerty. Byla příprava na ně náročnější než na běžné turné?
No jejej. Písničky jsme aranžovali bezmála rok, sehnat všechny doprovodné muzikanty taky nebyla úplně hračka. Vůbec nejsme zvyklí takhle hrát, je to naše velká premiéra, co do příprav je to naše asi nejnáročnější turné.

Jste známí tím, že na pódiích předvádíte živou energickou show, akustické koncerty bývají klidnější. Nenudíte se?
Rozhodně ne. Jednak hrajeme na nástroje opravdu ryze akustické, což klade větší nároky na takové to „hráčské muzikantství,“ jelikož nemáme k dispozici žádné elektronické efekty, za které obvykle skrýváme naše nedostatky. A druhak je celý ten koncert vlastně takovým polohereckým skoropředstavením, všichni máme na jevišti spoustu práce. Takže ne, nenudíme se.

ggg

Jako kapela už fungujete spoustu let, jste na sebe zvyklí, víte, co od sebe čekat. Na akustické turné jste přibrali smyčcový kvartet, dechové trio a vokalistky. Jak moc to narušilo běžný chod kapely?
Chod kapely to rozhodně nenarušilo, naopak obohatilo. Muzikanty jsme vybírali pečlivě a měli jsme to neuvěřitelné štěstí, že se nám podařilo oslovit opravdické profesionály, kteří, dáte-li jim noty, zahrají prakticky cokoli. V kompletní sestavě jsme před turné zkoušeli pouze jednou, víc zkoušek jsme si, vzhledem k odlišným rodištím jednotlivých muzikantů, dovolit nemohli. A všichni to zvládli a byli (a jsou) skvělí. Děkujeme všem dechařům, Aristo Quartet i vokálním sestrám Katzerovkám!

Co bylo na celé přípravě tohoto turné nejtěžší?
Asi jak pro koho. Všeobecně nejtěžší u každého turné bývá vymyslet celý ten koncept, celou tu show, co se kdy bude dít. Svařit a stlouct všechny kulisy, sehnat muzikanty a sezkoušet hudbu už oproti tomu bývá hračka. Spoustu práce nám třeba před tímhle turné dalo sepsání scénáře, což je věc, kterou jsme nikdy nedělali, protože nás na pódiu vždycky bylo jen pár. Teď nás ale jezdí dohromady 24 a všichni potřebujeme nějakej „návod“ v němž je napsaný, co kdy kdo kde přesně dělá.

ggg

Jaký je to pocit, když najednou pod pódiem máte místo kotle sedící publikum?
Je to zvláštní, ale vlastně to není nepříjemný. Obecenstvo je tak nějak soustředěnější, věnuje méně času natáčení koncertu na telefony a víc poslouchá. Což samozřejmě zvětšuje trému, ale zas to člověku dodává takovej příjemnej pocit výjimečnosti.

Co všechno můžou návštěvníci vašeho akustického koncertu očekávat?
Věru, uvidíte Mandrage tak, jak jste je ještě nikdy neviděli. Vystoupení se pohybuje někde na hranici akustického koncertu a divadelního představení a celé je to vlastně postavené trochu tak, že ani my vlastně moc nevíme, co od sebe máme čekat. Čeká vás zážitek místy intimní, místy pompézní až kýčovitý, každopádně u nás doposud nevídaný.

Máte nějaké rituály, které dodržujete pokaždé před koncertem?
Ono to všechno, co se před koncertem děje, je vlastně pro nás už takový rituál. Od srazu před zkušebnou, přes cestu kamsi, až po převlékání v šatně. Celý ten proces pro nás funguje jako taková předkoncertní natěšovačka.

Krom turné máte také nominaci v kategorii kapela roku v hudební Anketě Žebřík. Jaké si vedle kapel jako Chinaski nebo Kryštof dáváte šance?
Popravdě si je moc ani nedáváme. Chinaski mají venku nové album, Kryštof pustili do světa singl, to jsou všechno věci, které nás teprve čekají. A i když bychom samozřejmě měli z další ceny velkou radost, snažíme se teď spíš soustředit na právě probíhající tour a na vznikající album.

Vaše počátky se datují do roku 2001, v současné sestavě fungujete zhruba 11 let. Kdybyste měli rekapitulovat, co byste v rámci fungování kapely změnili, nebo už znova neudělali?
Asi bychom každý pozměnili spoustu drobností, v zásadě si ale myslíme, že nic, co by bylo nějak významně pitomé, jsme zatím neudělali, pročež není co brát zpět.

fff

Když jsem hledala dostupné informace o kapele na internetu, pobavilo mě Frankovo „bio“ na Wikipedii: „František Bořík (klávesy). Je již oficiálním členem skupiny. To on se ovšem nechtěl fotografovat a ukazovat ve videoklipech. Na nápor fanoušků svolil. Do října 2011 účinkoval v bubenickém seskupení Muerta Mente (téměř 7 let). Mezi jeho záliby patří lezení na komíny.“ Zajímalo by mě, jaké největší nesmysly jste se o sobě a o kapele dočetli?
Jakkoli to může znít komicky, nic z toho, co je obsaženo v otázce výše, není nesmysl, všechno je to pravda. Občas se o nás někde samozřejmě objeví nějaká pitomost, zejména bulvár je na tohle talentovaný, v něm se ale neobjevujeme zdaleka tak často, aby to stálo za řeč.

Františku, už jsi zlákal ostatní členy kapely pro svůj koníček?
Moc nikoho nelákám. On ten industriál je taková věc, že to člověka buď baví, nebo ne, moc se k tomu nedá nalákávat. Jeden komín jsem si vylezl s naším technikem Kečupem, bubeník Matyáš jich se mnou několik nedolezl, proto se komínařině věnuji spíše v rodinném kruhu.

fff

Máte nějaké aktivity kromě muziky, které jako kapela společně podnikáte, nebo jste rádi, když si od sebe můžete odpočinout?
Kromě muziky spolu v kapele řešíme všechny ty ostatní pracovní věci, což si bere tolik času a energie, že když nemusíme, spíše se nevídáme. Každá chvíle, kterou netrávíme spolu, je nám vzácná a jsme moc rádi, můžeme-li občas být i s někým jiným než sami se sebou.

Jak se zabavujete na dlouhých cestách na koncerty?
Těžko. Posloucháme muziku, koukáme na filmy nebo z okna, hrajeme lepíky... Klesli jsme dokonce až tak hluboko, že se necháváme bavit naším dvorním fotografem, který nám, jsa vystudovaným historikem, vypráví o starověkém Babylonu, VŘSR či Napoleonských válkách.

Většina kapel v ČR jezdí na turné dodávkami, často půjčenými a v ne moc dobrém stavu. Tourbusy amerického stylu u nás jsou převážně k vidění jen tehdy, když přijede zahraniční kapela. Vy však máte to štěstí, že jste na turné tourbus získali. Co všechno navíc oproti dodávce vám nabízí?
Nutno tedy říct, že ani naše kapelová dodávka není v nijak špatném stavu, ba naopak! Stará se nám o ni náš dvorní automechanik David Srp, což je člověk mohutný a zručný. Ale tourbus, kterej nám poskytli na cesty do divadel kamarádi z RedBullu, je samozřejmě o něčem úplně jiném. Spousta místa navíc, a to jak pro nás, tak pro náklad, je to obrovská pomoc. Šetří nám to spoustu starostí a peněz.

Jaký asi bude návrat zpět do dodávky?
Tak on to úplně návrat nebude. Krom autobusu jezdíme stále ještě dvěma dodávkami, kamionem a osobákem, vzhledem k tomu že tourbus je ale zdaleka nejpohodlnější, očekáváme, že se o místo v něm budeme trochu škorpit. Návrat do dodávky tedy krom jistého nepohodlí přinese možná i konec hádek o místa.

Co musí fanynka udělat, abyste ji vzali do tourbusu na exkurzi?
Přeprat všechny naše manželky a přítelkyně.

Zpátky k práci - už plánujete, co se bude dít, až vám divadelní tour skončí?
No jasně, to se ví! Vymýšlíme, co budeme dělat na festivalech, zkoušíme písničky na novou desku, vymýšlíme klip k singlu, kostýmy na turné, který pojedeme za rok... Už od roku 2011 jsme zvyklí uvažovat rok dopředu, jinak to ani nejde. Takže zatímco pro většinu lidí je akustické turné naprostá aktualita, pro nás je to vlak, který už dávno opustil svoji výchozí stanici, abychom tak řekli.

Hudební kariéra v Čechách je vrtkavá a budoucnost hudebního průmyslu velmi nejistá. Jak vidíte budoucnost vy?
No to víš, to je otázka složitá. Posíláme posly do Delf, snad se vrátí brzo a sdělí nám, co s námi bude. Snažíme se především řešit to, co je, tak, aby to bylo dobré. To, co bude, to bude, ať bude, jak bude.

Chcete vyhrát jedno ze tří triček kapely Mandrage?

Staňte se na chvíli textařkou kapely a napište pro ni krátký text výhradně do diskuze pod tímto článkem. V textu musí zaznít slova Mandrage, divadlo, koncert.

Tři nejlepší příspěvky vybereme a odměníme tričkem s designem kapely Mandrage.
Nezapomeňte pod text připsat velikost trička.

Soutěž končí v úterý 3. března ve 12:00.

asef afse

   
02.03.2015 - Společnost - autor: Marta Pušová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [40] vitej [*]

  Mandrage je parta skvělá,

  sexy mozky, mužná těla.

  Jsou to kluci otevření,

  to si na nich člověk cení

  Do koncertů dávaj všechno,

  akčnější jsou víc než techno

  Jako obrovské lákadlo

  přidali ještě divadlo

  Tedy ne že by něco hráli

  oni nám tam zazpívali

  A jako vždy skvěle!

  To je zatím celé :-)

  Tričko XL

  superkarma: 2 03.03.2015, 08:41:14
 2. avatar
  [39] krokodylice [*]

  krokodylice — #24 (teď ještě ten text )

  Ukolébavka

  Den se chýlí k závěru

  v další z řady večerů...

  Obleky, montérky,

  s kérkou i bez kérky,

  kytary, bicí.

  Kdo je tu spící?

  Den se chýlí k závěru

  v další z řady večerů...

  Koncert už balí,

  zavřou se haly.

  Končí divadlo,

  hercům vyhládlo

  Den se chýlí k závěru

  v další z řady večerů...

  Zvonily vitráže,

  hráli vám Mandrage.

  Skla i kapela

  ... dozněla.

  superkarma: 3 03.03.2015, 07:35:08
 3. avatar
  [38] stonehod [*]

  Jsme Mandrage a na vavřínech usnout nesmíme,

  co zlepšit a jak sály naplnit, pořád se bavíme!

  Proto jsme vyslali posla do věštírny Delfské,

  zdali nás ještě čekají písně nové a koncerty velké?

  Kněžka Apollónova chrámu posla našeho přijala,

  Pýthie se zajímavou věštbou ho za námi poslala.

  "Je jedno jestli v divadle, nebo pod širým nebem budete hrát,

  Lidi vždy přijdou, když dokážete do písní srdce své dát.

  A když zde budete pro lidi a ne lidi pro Vás,

  bude vždy plno, toť věštba od nás"

  PS: Kdyby jste náhodou tričko mi chtěli dát,

  pro dceru velikost L bude dobrá snad Sml57

  superkarma: 1 02.03.2015, 23:21:13
 4. avatar
  [37] Natty172 [*]

  Ať den zdá se být sebe více smutnější

  je tu kapela co mě vždycky potěší.

  Co teprve když je spatříte,

  to máte pocit, že sebou snad praštíte.

  O koho, že se jedná? Zboří sál či DIVADLO,

  tak už tě to napadlo?

  Víťu stačí slyšet maličko,

  hned zářím jako sluníčko.

  Mates do bubnů mlátí,

  k nohám se jim publikum klátí.

  Na basu nám Coopi zahraje,

  Bolan už mu k tomu notuje.

  Franko tančí za klávesami,

  melodie se rozléhají kulisami

  Oč tu běží, stále nevíš?

  dnes je KONCERT, kam to běžíš?

  Koupit lístky do lóže

  Jasně, jsou tu MANDRAGE.

  Aréna, klub či DIVADLO,

  Vždy chceš nejlepší místo či sedadlo.

  Co ještě dodat k tomuhle?

  Sejdeme se v divadle!

  (tričko ve velikosti L (nejlépe-Sejdeme se v divadleSml58) Sml30)

  superkarma: 1 02.03.2015, 22:15:43
 5. [36] katajezkova [*]

  Jednou mě tak napadlo, zajít se na divadlo.

  Šaty, šperky, lodičky a kapesné od babičky.

  Přijdu, zjistím novinku! Dám si z toho dám lahvinku!

  Dneska hrají Mandrage? Tak to bude asi drahé, že?

  Prodavačka paní milá, cenu vstupného snížila.

  A já celá natěšená, na koncert vlítla jako šplašená.

  Od začátku byli skvělí, mezi lidi chodit chtěli.

  Díky, díky, díky Vám, s krásným zážitkem teď usínám.

  (velikost S)

  superkarma: 0 02.03.2015, 22:12:34
 6. [35] NataliaPekna [*]

  Láska na první zacinkání rolničky,

  kašpárek oznamuje nadcházející písničky.

  V divadle sedím a vzpomínám.

  Když jsem se zamilovala bylo mi málo,

  teď vím že to čekání před podiem za to stálo.

  Vždy mě dobijete energií

  a já najednou vím že bozi žijí.

  Jsou to moje zlatíčka,

  na koncertě naplní naše srdíčka.

  Stačí mi vidět jejich silueta,

  a už jsem euforií sjetá.

  Když mě najednou kluci znají

  lidé se ptají:

  "Jsi velká fanynka?"

  Hlavu mi rozsvítí vzpomínka.

  S Mandrage se objímám

  a je to ten nejkrásnější pocit co znám.

  (prosím velikost trička M)

  superkarma: 0 02.03.2015, 19:36:56
 7. avatar
  [34] lenig [*]

  Šla jsem dnes z práce zvesela,

  Proč? Večer tu hraje kapela.

  Mandrage se jmenuje,

  krásné skladby notuje.

  V divadle i na sále,

  hrají kluci vesele.

  Jejich šrouby a matice,

  se mi líbí nejvíce.

  Žádný koncert plzeňské kapely,

  mojí pozornosti neujde nikdy.

  superkarma: 2 02.03.2015, 17:45:27
 8. [33] setury [*]

  Městem nocí procházím

  stopy tebe nacházím

  šel jsi večer z koncertu

  či z divadla Ungeltu

  mě však jiná hvězda láká Sml25

  co se se mnou jen tak fláká

  Mandrage zní mi do uší

  a mnozí o nich netuší

  kluci jemní jako gladyol

  co na čokoládě staniol

  když tuhle bandu znáš Sml29

  ráda znovu ochutnáš Sml67

  (velikost trička? maximální Sml16)

  superkarma: 1 02.03.2015, 15:26:30
 9. avatar
  [32] DanaD [*]

  Ajta, ajta, křížená krajta,

  Panoptikum

  Ohnivá žena v divadle

  A pak se ještě ukáže

  Bezhlaví Mangrage

  Panoptikum, Panoptikum

  Ajta, ajta, chlupatá krajta, hrbatý pes

  Panoptikum – to všechno dnes

  A koncert kočičí

  Nikdo nic nezničí

  Principál zavelí

  Poklusem v les

  Ajta, ajta, červená krajta, zelený pes

  Panoptikum, panoptikum, panoptikum .....

  velikost XL

  superkarma: 4 02.03.2015, 13:40:47
 10. [31] Elis19 [*]

  Jakože, cože?

  Přijede k nám Mandrage(že)Sml59

  Šrouby a matice, ty já miluju

  znám je už nazpaměť, tak si notuju.

  V našem malém divadle, bude narváno

  koncert byl hned vyprodán, to je mi známo.

  Abych se tam neztratila, beru sebou manžela

  aby pak nemusel zpívat,nikomu bych nepřála.

  "Hledá se žena moje milá,v tričku XL oděna

  naposledy na jevišti, byla viděna"

  superkarma: 0 02.03.2015, 13:35:33

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Jandywoman [*]

  V temném koutu pasáže,

  kde obvykle úchyl číhá,

  zničený štít "Masáže"

  zdobí stará černá rýha.

  V tomhle místě nevlídném

  visel kdysi malý plakát,

  že asi tak do týdne,

  pár kluků nám zkusí zahrát.

  Uteklo pár letopočtů,

  utek´ trochu čas,

  o Mandrage dnes se dočtu,

  ... život plný krás!

  Koncerty a ocenění,

  co víc si jen přát,

  i divadlo k dosažení,...

  Tak jen dál tak hrát!!!Sml67

  superkarma: 3 02.03.2015, 13:27:32
 2. avatar
  [29] vmarta [*]

  assaly — #21 Sml67Sml59

  superkarma: 0 02.03.2015, 12:57:36
 3. avatar
  [28] glady [*]

  Facta — #22 Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 02.03.2015, 12:53:17
 4. avatar
  [27] Kadla [*]

  prototype — #25To si fakt myslíš? Mně přijdou vesměs strašné... Sml15

  superkarma: 4 02.03.2015, 12:45:39
 5. avatar
  [26] kobližka [*]

  assaly — #21 Sml67

  superkarma: 0 02.03.2015, 12:41:33
 6. [25] prototype [*]

  Bude těžké vybrat, ty nej texty Sml22

  1. na komentář reaguje Kadla — #27
  superkarma: 0 02.03.2015, 12:16:11
 7. avatar
  [24] krokodylice [*]

  Myslíte, že jsem věděla,

  co hraje tahle kapela?

  Musím si přečíst na netu,

  ať tady rýmy nespletu,

  jestli vzít dražé nebo dráž,

  pokud chci triko od Mandrage.

  Divadlo a rock na jevišti,

  z kytar a bicích tóny prýští.

  Dejte nám tady anketu,

  kdo by na jejich koncertu.

  (Ten, kdo je ještě neslyšel,

  píše si tady o XL)

  1. na komentář reaguje krokodylice — #39
  superkarma: 4 02.03.2015, 12:02:40
 8. [23] jarne [*]

  Na poličce v obálce

  do divadla lístek mám.

  Na Mandrage konečně

  já se podívám.

  Víťa chopí mikrofon, Pepa kytaru.

  Po koncertě sejdeme se, všichni na baru.

  Společné foto, autogram na tričku (XL),

  v duchu si zpívám, tu jejich písničku.

  "Kdybych měl pro tebe vyšplhat do nebe,

  postavím z ocele kovový chrám.

  Na cestu k Měsíci sestrojím pramici,

  nakreslím dálnici a po ní se dám"...

  superkarma: 3 02.03.2015, 11:55:00
 9. avatar
  [22] Facta [*]

  Na koncertu Mandrage,

  kousnul mně pes do paže.

  Majitel byl venkovan

  a pes nebyl očkován.

  Z divadla k lékaři teď rychle spěchám ,

  dají mi injekci, toho se lekám.

  velikost M

  1. na komentář reaguje glady — #28
  superkarma: 5 02.03.2015, 11:54:24
 10. [21] assaly [*]

  Já mám kliku stojím v triku u tý starý garáže

  Před pár lety s mojí Bety poslouchal jsem Mandrage

  Měl jsem džíny, v hlavě klíny, prolejzal jsem pasáže

  Včera oblek, Bety šaty, koho by to napadlo,

  Koncert, světla, vlastní auto, dneska zase divadlo

  Je to boží šňůra pecek, ať máš oblek nebo ne

  Muzika tě dostane

  1. na komentář reaguje kobližka — #26
  2. na komentář reaguje vmarta — #29
  superkarma: 2 02.03.2015, 11:51:03
 11. avatar
  [20] glady [*]

  Nejsem žádná hérečka,

  neumím hrát divadlo.

  Vydám se do městečka,

  koho by to napadlo.

  Koncert se prý velký chystá,

  zahrají tam Mandrage.

  Bude príma, jsem si jistá,

  Mandrage to dokáže.

  XL

  superkarma: 3 02.03.2015, 11:20:58
 12. avatar
  [19] glady [*]

  enka1 — #17no jo, díky.....pondělí....ještě jsem se nenastartovala....Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 02.03.2015, 11:12:24
 13. [18] kukátko [*]

  Nedělej mi divadlo,

  zbytečně se hádáš.

  Špatně by to dopadlo

  napraví to Mandrage.

  Na koncert má Popelko

  vem si tričko - "iks_elko"

  superkarma: 0 02.03.2015, 11:08:38
 14. avatar
  [17] enka1 [*]

  glady — #10 vypadl ti - koncertSml16

  1. na komentář reaguje glady — #19
  superkarma: 0 02.03.2015, 11:07:55
 15. avatar
  [16] enka1 [*]

  Jdu si koupit sladké dražé,

  vtom narazím na Mandrage -

  ve výloze plakát visí,

  jedou k nám ze štace v Lysý

  nad Labem, nad Labem.

  V divadle tu účinkují,

  akusticky v nástroj dují,

  snad na koncert se dohrabem.

  (píšu jen pro zábavičku,

  jiné nechám chodit v tričku)

  superkarma: 3 02.03.2015, 11:04:06
 16. avatar
  [15] OlgaMarie [*]

  OlgaMarie — #9 P.S. V euforii, že jsem něco stvořila, jsem se zapomněla přiznat k velikosti XL.Sml30

  superkarma: 0 02.03.2015, 10:55:08
 17. [14] prababka [*]

  Omluva : škrtnout poslední 3 řádky.A huba tam bylo nedopatřením , vypadává mně písmenko D.

  superkarma: 0 02.03.2015, 10:50:27
 18. [13] prababka [*]

  Já vím , že je to hrůza , ale ta výhra !

  superkarma: 1 02.03.2015, 10:48:27
 19. [12] prababka [*]

  Kapela Mandrage se představuje

  Kapela Mandrage je česká , v písničkách má slova hezká.

  Melodie plynou lehce , i když se rodí těžce. V moři hudby

  popové není nic vždy hotové.Loď se jménem Mandrage

  pluje první na řadě , na palubě posádku skvělou , tak se drží plavbu celou.

  Kapitán však neváhá , novotám se nezdráhá, k mořským vlkům přidal plavčíků nadějných příval.

  S doplněnou partou - koho by to napadlo -hraje kromě koncertů i divadlo!

  Melodie plynou lehce ,

  i když se rodí těžce.

  V moři huby popové

  superkarma: 0 02.03.2015, 10:47:52
 20. avatar
  [11] glady [*]

  glady — #10oprava

  Mandrage Sml30

  superkarma: 0 02.03.2015, 10:44:52
 21. avatar
  [10] glady [*]

  Divadlo je u nás krásné, to já dobře vím,

  ale,i když je to divné, moc tam nechodím.

  Půjdu tam zas ledaže

  přijede k nám Madrage.

  tričko prosím XL Sml30

  1. na komentář reaguje glady — #11
  2. na komentář reaguje enka1 — #17
  superkarma: 0 02.03.2015, 10:44:26
 22. avatar
  [9] OlgaMarie [*]

  enka1 — #6 Dík, už jsem si význam a výslovnost vygůglila.Sml52 A něco jsem vymyslela.Sml30 Věřím, že mi nebude kantorsky vytýkána čeština. Kapelu a jejich písně neznám.Sml24

  Man - dra - žé, Man - dra - žé

  To jméno vyslovit

  je koncert žé, žé, žé

  Hrajeme, zpíváme

  Man - dra - žé, Man - dra - žé

  To nikde nezní mdle

  ba ani v divadle

  Man - dra žé, Man - dra - žé

  Sml57

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #15
  superkarma: 1 02.03.2015, 10:41:11
 23. avatar
  [8] Eliana [*]

  Kyvadlovkou do divadla, v závěsu brzd taxíku,

  šinu si to na koncert, nejsem totiž v balíku.

  Doufám, že sic pře divadlem vyhandluju lupeny,

  za Mandrage budou love, pak si skáknu do Penny.

  Sml54 eM

  superkarma: 2 02.03.2015, 10:39:29
 24. avatar
  [7] gerda [*]

  tohle chcete rýmovat??Sml52

  superkarma: 0 02.03.2015, 10:18:55
 25. avatar
  [6] enka1 [*]

  OlgaMarie — #5 Tuším: mandražeSml80

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #9
  superkarma: 0 02.03.2015, 10:11:43
 26. avatar
  [5] OlgaMarie [*]

  Jak se "Mandrage" vyslovuje?

  1. na komentář reaguje enka1 — #6
  superkarma: 0 02.03.2015, 10:00:11
 27. avatar
  [4] Kahomar [*]

  Oprava - samozřejmě, že první slovo má být Povídal..

  superkarma: 0 02.03.2015, 09:45:57
 28. avatar
  [3] Kahomar [*]

  Povídala mi synek že,

  přijedou do Jablonce Mandrage.

  Víťa, Pepa, Coopi, Mates, Fanda,

  dorazí v dubnu do divadla.

  Ještě tričko, vyhrát by to chtělo,

  byl by s nimi, jako jedno tělo.

  Všechna cédéčka již doma máme,

  letní festivaly si s nimi užíváme.

  Na koncert samostatný velmi těšíme se,

  jak s písní na rtech společně zasmějeme se.

  A tím, že náš Marek má v dubnu svátek,

  bylo by tričko ke koncertu krásný dárek.

  velikost trička L, XL

  superkarma: 3 02.03.2015, 09:18:14
 29. avatar
  [2] Klára Wimmerová [*]

  Článek je zpět, omlouváme se, ještě dodáme videa.

  superkarma: 0 02.03.2015, 07:45:05
 30. avatar
  [1] monkee [*]

  Kde to vázne?Sml80 Poloherecké skoropředstavení...! To zase bude cosi, když se tak šavluje s češtinou...

  superkarma: 0 02.03.2015, 00:44:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme