Zdraví

Kanylové 3D nitě: Jak probíhá zákrok a jak jsem vypadala hned „po“

S menší časovou přestávkou se vracím k pokračování načatého tématu – změna vizáže díky kanylovým nitím. Měla jsem kolem vánoc velmi mnoho práce, tak jsem se k pokračování nedostala, za což se vám, které na něj čekáte, omlouvám.

První článek si můžete přečíst zde - Kanylové nitě: Chce to odvahu ke změně.

nite

nite

Přišel tedy den zákroku a já se těšila, že přijde změna. Nijak jsem v sobě neřešila, že to možná bude bolet, že budu oteklá nebo že se mi udělají modřiny. MUDr. Petra Moravcová mne na konzultaci vysvětlila, že tyto komplikace jsou velmi ojedinělé. Takže jsem tyto obavy vypustila.

nite

Vložila jsem se do rukou této zkušené dermatoložce a čekala jsem, co se bude dít… Až na operačním sále mne došlo, že se vlastně zákrok dělá bez anestezie, tedy bez „umrtvení“ pokožky, kudy povede kanyla tváří kanylovou niť. Anestezie jen lokální a to v místě, kde vstupují kanyly do kůže – v okolí vpichu v oblasti uší a na spánku. Tak to se přiznám, že jsem se zpotila. Najednou na vás ta realita sáhne a stejně už se nedá dělat nic jiného, než být statečná a nedat na sobě zdát náhlý stres. nite

Paní doktorka ale byla moc milá, vše mi názorně vysvětlila a ukázala. Následovala desinfekce obličeje a první vpich kanyly s nití. Začali jsme levou stranou. Vpich kanyly jsem necítila, pohyb kanyly v kožní řase v podstatě také ne – cítila jsem jen tlak. To, co jsem cítila, bylo, když se pomalu se pohybující kanyla těsně přiblížila do citlivého místa – svalového spojení, nervu… byly jsme domluvené, že ji na to hned upozorním, ona změní směr vedení kanyly a místu se vyhne. Takto jsem zvládla devět nití na levé straně. Následně i na pravé. Neříkám, že to bylo úplně bezbolestné, ale zvládnout se to dalo a to jsem „citlivka“. Paní doktorka zvolila více druhů nití. Každá niť má na konci háček a po své délce speciální zoubky, aby se mohla dobře „ukotvit“ na místě, kam ji kanyla v pokožce dopraví. Pro správné ukotvení a fixaci háčků v pokožce se musí niť po aplikaci do kůže malinko povytáhnout a zároveň zatlačit, aby se dobře fungovala ve výsledném liftingovém efektu.

nite

Když jsme po 20 minutách skončily „práci“ na levé straně obličeje, podala mi zrcadlo, abych se podívala, jak to vypadá. No, ze spánku mi trčely konce nití, tvář jsem měla po zákroku bolavou, ale když jsem viděla tu změnu, jak pokožka není povislá, usmála jsem se na půl úst, kam mi to tvář dovolila a řekla jsem „Krása, prosím pokračujte“... Takto proběhla i druhá část obličeje.

nite

Čas ambulantního zákroku – kolem 45 minut. Dermatoložka mi ještě ostříhala zbytky trčících 3D nití a umyla mi obličej od žluté desinfekce.  Pak jsem dostala speciální tlakovou masku, ve které jsem musela 5 dní chodit a spát, sundávat ji jen na krátko jen pro čas mytí. Také jsem musela nosit masku ještě měsíc na noc a moc nespat na boku, aby byl efekt co nejlepší, dokud nitě pěkně nezarostou. Maska se dala v pohodě z větší části zakrýt šátkem, noc se dala v pohodě přežít. K mému podivení se mi neudělaly otoky ani modřiny, paní doktorka byla prostě šikovná! Ano, asi týden mne po zákroku bolely tváře a bylo to hodně citlivé. První tři dny jsem nemohla moc otevírat pusu. Časem ale vše odešlo, bolesti, mimické omezení.

nite

Jestli si myslíte, že jsem moc trpěla a že to nemá cenu se takhle trápit, tak já odpovídám - ano, trochu jsem trpěla, dalo se to bez problémů přežít a bylo to pro krásu. A cenu to určitě mělo, aspoň pro mne. Nyní jsem 9 měsíců po zákroku a kanylové nitě stále drží.

nite

nite

Pro zákrok jsem si vybrala Plastickou kliniku Perfect Clinic. Díky naší dlouhodobé a kvalitní spolupráci jsem věděla, že tady to bude jistota a nebudu v sobě řešit, jestli jsem si vybrala to správné pracoviště. Dělali jsme tu mnoho reportáží z operace očních víček, plastiku nosu, šetrného odsátí tuků a já sama jsem tu byla na laserové operaci křečových žil. Všechny operace dopadly výborně a čtenářky, které zákrok prožily, následně úplně vykvetly do krásy. Měla jsem z toho vždy radost – jak když už se žena rozhodne, překoná strach a předsudky najednou zjistí, že to už měla udělat dávno. Protože je spokojená a krásná. A to bylo pro mne inspirující.

nite

Na některé otázky nebudu asi umět odborně odpovědět, mohu jen popsat své zkušenosti a pocity, zde jsou tedy vyjádření MUDr. Petra Moravcové:

Jaké jsou výhody moderní liftingové metody?

MUDr. Petra Moravcová z kliniky Perfect Clinic: „Touto „niťovou“ terapií jsme schopni tvarovat kontury obličeje, pozvednout ústní koutky, obočí i tváře, vyplnit vrásky obličeje a taktéž provést lifting krku, povadlého poprsí, valů paží, zadečku a stehen. Samozřejmě musí být splněna indikační kritéria, nestane se tak u každého. Je nutné si uvědomit, že stěžejní pro provedení tohoto typu ošetření je kvalita podkoží, a proto je někdy před aplikací nitě nutné použít speciální přípravky s obsahem aminokyseliny či kyseliny hyaluronové, které se dají aplikovat injekčně nebo ve formě drinku a které podkoží zregenerují a nastartují tvorbu kolagenu. Teprve pak je možné zákrok provést a předpokládat pěkný výsledek. U příliš tenkého podkoží může niť prosvítat, její zoubky se nemají kam uchytit a výsledek nemusí být ani pro jednu stranu uspokojivý.”

3D nitě, absolutní novinka

„Při vlastním výkonu je ideální použití nití více profilů a typů. Ty se liší nejen sílou nitě a délkou, ale i typem háčků či drážek. Jedná se o vstřebatelné kanylové 3D nitě, což je nová generace nití na bázi polidyoxanonu s liftingovými zoubky, které se zavádějí do kůže pomocí kanyl pouze z drobných vpichů v kůži, kterou pomocí lokálního anestetika znecitlivíme. Vše je tedy bezbolestné a v mikroskopickém provedení. Použité množství nití je individuální, nicméně nejde již o desítky, jak tomu bývalo a stále je u mezonití, ale jedná se v průměru o 5 až 10 nití do jedné poloviny obličeje. Konkrétní počet závisí na ošetřované lokalitě a požadovaném efektu,” říká MUDr. Moravcová.

Dr. Moravcová přibližuje další výhody 3D nití: „Tato technologie používá hned několik inovací. Za prvé se niť aplikuje pomocí kanyly, čímž se minimalizuje riziko traumatizace kůže a podkoží. Proto jsou modřiny a otoky minimální, na rozdíl od mononití, které se aplikují pomocí jehel. Menší dyskomfort v místě aplikace může trvat maximálně jeden až dva týdny. Za druhé jsou nitě značně silnější než mononitě používané dříve a mají zoubky nastavené různými směry. Jedny zajišťují lifting, jiné zpevňují a udržují dosažený výsledek. Za třetí lze délku nitě měnit podle velikosti obličeje pacienta.”

Čtěte také:

   
09.02.2016 - Zdraví - autor: Klára Křížová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [59] datura [*]

  Do toho bych nešla ani za nic Sml23Sml23 raději se smířím s tím, že jsem halt stará a jako dvacítka už nikdy vypadat nebudu i kdybych se rozkrájela Sml30

  superkarma: 0 13.02.2016, 10:52:26
 2. [58] Maryene [*]

  Krásná žena před i po.

  superkarma: 0 10.02.2016, 14:30:31
 3. avatar
  [57] kareta [*]

  Pavla_b — #55ženy řeší vzhled odjakživa, podle mne od doby kamennéSml54 Chlapům je to obvykle fuk...hlavně chtějí mít klid, jídlo a sexSml8Sml26

  superkarma: 0 10.02.2016, 09:13:42
 4. avatar
  [56] kareta [*]

  Pavla_b — #55 Vrásky neřeším, ty jsou něco jiného. povadlá kůže s převisy, které ruší konturu tváře - jako jasně, čas nezastavíš, ale u někoho je to předčasné. já zas považuju za zbytečné barvení vlasů, šediny, no a co?Sml80

  superkarma: 0 10.02.2016, 09:06:40
 5. [55] Pavla_b [*]

  kareta — #43 Ve 40 letech jsou vrásky normální. Sml80 Jen dnešní doba (spíš společnost) blázní a žene se za ideálem krásy pomocí plastik.

  1. na komentář reaguje kareta — #56
  2. na komentář reaguje kareta — #57
  superkarma: 0 10.02.2016, 08:42:58
 6. avatar
  [54] peetrax [*]

  Ale to se nepočítá, vy jste byla kočka už před tím! Sml54

  superkarma: 0 09.02.2016, 21:08:43
 7. avatar
  [53] Suzanne [*]

  Krásný výsledek Sml67

  superkarma: 0 09.02.2016, 20:04:35
 8. avatar
  [52] Babca.p [*]

  No opravdu to chce odvahu.

  superkarma: 0 09.02.2016, 19:06:16
 9. avatar
  [51] Dudlajlama [*]

  Velky rozdil, vypadate o 10 let mladsi.

  superkarma: 0 09.02.2016, 18:50:54
 10. [50] anina4 [*]

  rozdíl je znatelný, samozřejmě,že k lepšímu,ale já bych do toho nešla,nejen kvůli financím,ale i kdybych ty peníze měla, jsem srab, bojím se každé injekce

  superkarma: 0 09.02.2016, 17:45:04
 11. avatar
  [49] gerda [*]

  Kadla — #45no jo, ale to už bys musela mít zkrášlovací proceduru za sebou, aby byli sponzoři nadšenějšíSml57Sml52

  superkarma: 0 09.02.2016, 16:08:36
 12. avatar
  [48] monyk [*]

  Abych do sebe nechala vrazet jehly s tim, ze budu dva roky vypadat lepe, tak na to se mam moc rada Sml30. Radsi zustanu takova jaka jsem a ty bych urcite radsi roztocila za neco uplne jineho Sml30. Pokud nekdo chce takovy zakrok podstoupit, je to jeho vec..

  superkarma: 0 09.02.2016, 15:52:44
 13. [47] slávenka [*]

  Určitě to muselo i "trochu" bolet. Ale výsledek je perfektní. Tvář je vyhlazená, vypnutá. Na fotce v červené mikině to p. Kláře moc sluší.

  superkarma: 0 09.02.2016, 15:36:13
 14. avatar
  [46] SNÍŽEK [*]

  raději zůstanu taková jaká jsem Sml22

  superkarma: 0 09.02.2016, 15:14:37
 15. avatar
  [45] Kadla [*]

  Klára Křížová — #36Kruci, to je fakt hodně peněz... To abych si našla nějakého sponzora Sml52

  1. na komentář reaguje gerda — #49
  superkarma: 0 09.02.2016, 15:03:09
 16. avatar
  [44] kobližka [*]

  Uff,tak to mě dostalo.Být při tom,jak mě do tváře vrážejí nějakou jehlu snad 5 cm,to bych teda nedala ani za nic Sml23Sml23Sml23 On ten rozdíl se nedá na fotkách poznat,na každé je jiné osvětení,jiné líčení a tak.Jestli vám to,Kláro,pomohlo a cítíte se dobře,tak je to O.K.Jediné,na co bych šla,jsou víčka.Ale jen pokud by spadla tak nízko,že bych už neviděla Sml30 jinak s vráskama si starosti nedělám,téměř žádné nemám.Hladká pleť a plná kštice vlasů je jediné dědictví po mých rodičích Sml16 za což jim dodatečně děkuju.

  superkarma: 0 09.02.2016, 15:01:10
 17. avatar
  [43] kareta [*]

  Pavla_b — #42no, jenže ve 40ti se s tím žena smuiřuje hůřSml80.

  1. na komentář reaguje Pavla_b — #55
  superkarma: 0 09.02.2016, 14:55:15
 18. [42] Pavla_b [*]

  kareta — #40 Já myslela, že přirozené stárnutí se daří každému bez problémů.Sml57 Po šedesátce nebudu mít problém z povolených kontur nebo vrásek.Sml80

  1. na komentář reaguje kareta — #43
  superkarma: 0 09.02.2016, 14:27:26
 19. [41] Klára Křížová [*]

  Pavla_b — #38Já to nikomu neberu, ale mě se líbí některé možnosti moderní medicíny a plastické chirurgie. Jsou zákroky, které zlepší vzhled, například operace víček, řešení povislých kontur obličeje, plastika nosu, přišití odstátých uší..

  superkarma: 0 09.02.2016, 14:13:34
 20. avatar
  [40] kareta [*]

  Pavla_b — #38 To se nepodaří každému, buď jsi ten typ s pevnou pletí, který vrásčí všude stejně, mírně, nebo máš jemnou, křehkou ple´t, která povadne a udělá kolem kontur obličeje záhyby, které zbytečně zestařují.Sml80

  1. na komentář reaguje Pavla_b — #42
  superkarma: 0 09.02.2016, 14:06:06
 21. avatar
  [39] risina [*]

  Zákrok je určitě povedený, i z fotek je vidět rozdíl, natož naživo. Ale jeho cena je asi taková, jako vydáme za letní dovolenou ve dvou. Takže za mě je volba jasná - radši ta dovolená Sml22.

  superkarma: 4 09.02.2016, 13:37:28
 22. [38] Pavla_b [*]

  Klára Křížová — #37 A co třeba přirozeně stárnout i s těmi vráskami atd.? Sml80

  1. na komentář reaguje kareta — #40
  2. na komentář reaguje Klára Křížová — #41
  superkarma: 3 09.02.2016, 13:18:41
 23. [37] Klára Křížová [*]

  denkas — #28Podle mne po šedesátce je lepší klasický lifting obličeje. Ty práce vypadají taky moc pěkně.

  1. na komentář reaguje Pavla_b — #38
  superkarma: 0 09.02.2016, 12:53:18
 24. [36] Klára Křížová [*]

  Díky za pochvaly. Ten rozdíl je opravdu vidět víc v reálu. zejména v odstranění povislých tváří. Cenu jsem neuváděla, protože tyto zákroky dělá sposuta klinik a ceny jsou velmi rozdílné. Já jsem byla v Perfect Clinic z důvodů, které popisuji ve článku. Ten můj zákrok stál 28tis. Ano, je to dražší, ale podle mne se vyplatí. Když spočítám, za kolik kravin, obědů v restauraci, nepotřebných triček a dalších rozmarných nesmyslů, za které občas vyhodím peníze a sečetla bych je za dva roky, tak to převýší tuto částku. Ale jak píšu, jinde to může stát víc nebo míň.

  magic11 — #32Tyto věci musí dělat kvůli sobě. Investuje do sebe Sml67

  Kadla — #13Moje dovolené nebývají moc odpočinkové, spíš jsou někdy tak aktivní, že se těším do práce, že zas budu sedět na zadku Sml30

  1. na komentář reaguje Kadla — #45
  superkarma: 2 09.02.2016, 12:50:47
 25. [35] Pavla_b [*]

  denkas — #34 No na 2 roky mi to přijde dost drahej špás.Sml22

  superkarma: 3 09.02.2016, 12:46:38
 26. avatar
  [34] denkas [*]

  Pavla_b — #29 To moc dlouho není Sml80

  1. na komentář reaguje Pavla_b — #35
  superkarma: 2 09.02.2016, 12:45:17
 27. [33] Wercik.W [*]

  Super práce,ale já jsem strašná cíťa na to aby do mě dloubali :/

  superkarma: 0 09.02.2016, 12:33:15
 28. [32] magic11 [*]

  Moje kolegyně to taky podstoupila, v domnění, že se vyrovná o dost let mladším "konkurentkám", ale stejně jí manžel, který jim všem dělal šéfa, pokukoval samolibě po těch mladších dál. A kdyby nám to neřekla, sami bychom si nevšimli, že nějaký zákrok podstoupila. Tak měla aspoň lepší pocit, že ho vysála o nějakou tu korunu Sml30

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #36
  superkarma: 3 09.02.2016, 12:29:18
 29. avatar
  [31] Kadla [*]

  Rikina — #27No, právě proto by mě zajímalo, kolik stál zákrok Kláru, protože jsem v jejím věku a jsem na tom podobně... Z těch cenu na webu si to neodvodím.

  superkarma: 0 09.02.2016, 12:18:41

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Kristina Vodičková [*]

  Změna je dost veliká a myslím, že i na fotkách je vidět, jak je pleť krásně vypnutá a kontury obličeje jsou perfektně vykreslené. Naživo samozřejmě vidím rozdíl ještě lépe a tenhle způsob omlazení mi přijde ideální! :)

  superkarma: 2 09.02.2016, 12:11:58
 2. [29] Pavla_b [*]

  denkas — #28 Mělo by to vydržet 2 roky.

  1. na komentář reaguje denkas — #34
  superkarma: 0 09.02.2016, 12:09:10
 3. avatar
  [28] denkas [*]

  k. Mě by jestě zajímalo na jak dlouho to je a taky jak by to pomohlo ženě po šedesátce, která už opravdu má povadlý obličej. Protože jak se tu níže píše,Klara byla pěkná ženská i před tím.

  1. na komentář reaguje Pavla_b — #29
  2. na komentář reaguje Klára Křížová — #37
  superkarma: 1 09.02.2016, 11:56:16
 4. [27] Rikina [*]

  Koho zajímá cena, tak podle ceníku té kliniky jmenované v článku je to "niťový lifting 16 ks" za rovných 30 000,- Kč. Cena je zřejmě závislá mimo jiné na počtu použitých nití, takže např. 4 nitě vyjdou na pouhých 1 200,- Kč. Zákrok nazvaný Silhouette obličej vyjde na 38 800,- Kč. No, mít ty prachy nazbyt, jedu radši do Karibiku na dovolenou... Sml80

  1. na komentář reaguje Kadla — #31
  superkarma: 4 09.02.2016, 11:36:23
 5. [26] Beruška63 [*]

  Já bych se bála.

  superkarma: 0 09.02.2016, 11:27:41
 6. [25] knihovna [*]

  Radek Kříž — #23Tak přeji, ať to dlouho vydrží a co bude dál ... ?

  superkarma: 0 09.02.2016, 11:25:59
 7. [24] Ferdicek [*]

  Já bych se bála.

  superkarma: 0 09.02.2016, 11:12:25
 8. avatar
  [23] Radek Kříž [*]

  V reálu je ta změna dost velká... K lepšímu...

  1. na komentář reaguje knihovna — #25
  superkarma: 2 09.02.2016, 11:09:45
 9. avatar
  [22] gerda [*]

  Rikina — #5i kdybych předtím koketovala s myšlenkou, že bych.....tak po tomto článku určitě ne. Výsledek nevidím natolik přesvědčivý (a jistěže je i drahý), že by mě ta bolest, strach a následná rekonvalescence nestála za to. Fotky ze zákroku jsou poctivě naturalistické, stačí to vidět ...radši ne. To už možná ta víčka, kdyby mě začla hodně tlačit na oči, to se mi zdá po úvaze pro mě přijatelnější - zdravotní důvody.

  superkarma: 3 09.02.2016, 10:56:02
 10. [21] Boros [*]

  ani náhodou

  superkarma: 0 09.02.2016, 10:43:32
 11. [20] bobani [*]

  nevidím velký rozdíl . nešla bych na to a cena bude horentní

  superkarma: 2 09.02.2016, 10:35:21
 12. [19] evamates [*]

  Fotka po zákroku je někde z dovolené Sml22, takže je paní v pohodě a odpočatá...cena není uvedena, protože to paní nejspíš dostala za reklamu na kliniku...Sml15

  superkarma: 2 09.02.2016, 10:24:01
 13. [18] mamkaJa [*]

  já bych řekla že jste hezká ženská a že to nemáte zapotřebí. ale pokud z toho máte sama dobrý pocit, tak to je nejdůležitější Sml67

  superkarma: 1 09.02.2016, 10:05:46
 14. avatar
  [17] Pentlička [*]

  Nevidím absolutně žádný rozdíl.Sml80

  superkarma: 0 09.02.2016, 09:48:47
 15. [16] Pavla_b [*]

  Pokud se na to hodně zaměřím a pátrám v obličeji, tak tam malinko změna vidět je, na první pohled bych to ale nezaznamenala. Navíc - jak už je psáno níž - různé světlo, nalíčení, nelze pak změnu posoudit.Sml80

  superkarma: 1 09.02.2016, 09:44:33
 16. avatar
  [15] kareta [*]

  Krásně vyhlazená, já tam rozdíl vidím a vypadá to skvěle.Sml67

  superkarma: 0 09.02.2016, 09:37:14
 17. avatar
  [14] paníliška [*]

  Taky vidím jen rozdíl unavená - odpočatá a změnu make-upu. Ale hezká ženská jste, to zas jo. Já bych do sebe řezat ani píchat jen tak z rozmaru nenechala.

  superkarma: 0 09.02.2016, 09:23:51
 18. avatar
  [13] Kadla [*]

  Jak říkají holky vedle - taky vnímám ten rozdíl jako rozdíl mezi "unavená" a "odpočatá". Nicméně - kdo by nechtěl vypadat odpočatě, i když je ztrhaný z práce, žejo.. Sml30 Takže za mne, já bych do toho šla, kdybych na to měla. Klárko, nevadilo by Vám napsat, na kolik Vás ten zákrok přišel?

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #36
  superkarma: 0 09.02.2016, 09:06:20
 19. avatar
  [12] Kahomar [*]

  Když vidím ty fotky "ze sálu", tak ze mne "ani za zlatý prase". Klidně se přiznám, že jsem posera a dobrovolně bych v životě nic takového nepodstoupila (ani kdyby mi to platili)

  Vám to slušelo před zákrokem, sluší Vám to po něm. Ale žádný zázračný rozdíl tedy na fotkách nevidím. Krom toho, že každá je focena za jiných světelných podmínek, jiný make-up apod.

  Nicméně, pokud Vy sama jste spokojená, tak v pořádku. Sml67

  superkarma: 6 09.02.2016, 08:39:02
 20. avatar
  [11] *modrá [*]

  tak do toho bych nešla as moc děkuji za podrobnou reportáž

  superkarma: 0 09.02.2016, 08:35:46
 21. avatar
  [10] Eliana [*]

  Sml29 krásnáSml67

  superkarma: 0 09.02.2016, 08:19:48
 22. [9] MaVy [*]

  tak já nevím, sluší Vám to, ale přiznám se, že žádný podstatný rozdíl nevidím Sml80, takže já bych si prošívat obličej nenechala - jen s výsledkem jako že - dobře odpočatá

  superkarma: 6 09.02.2016, 08:12:07
 23. [8] Rikina [*]

  Rozdíl tam vidím, ale asi jak píše gerda - první fotky unavená a nevyspalá, druhé fotky odpočatá, na dovolené, vysmátá. To by byl rozdíl vždycky. Sml80 Když chci foto jako srovnávací materiál, tak se má fotit ve stejném prostředí, za stejných světelných podmínek, stejným foťákem a ve stejné pozici. Jinak to porovnávat nelze, tyhle fotky mají navíc každá úplně jiné barevné odstíny, to taky zkresluje. Sml80

  superkarma: 7 09.02.2016, 08:06:07
 24. avatar
  [7] Žofie [*]

  Víme cenu ?

  superkarma: 0 09.02.2016, 07:43:09
 25. [6] knihovna [*]

  Taky rozdíl nevidím Sml23 Možná ve skutečnosti nějaký rozdíl je vidět, než na fotu. Ale tady jde asi o pocit, že něco pro sebe udělám pro krásu! Prosím Vás, krása je, co z vás vyzařuje a né jestli máte tváře jako slabikáře. Ale jako reklama - dobrý! Sml67

  superkarma: 4 09.02.2016, 07:39:29
 26. [5] Rikina [*]

  Oceňuju tu odvahu podstoupit to veřejně a dát se fotograficky všanc. Nicméně - mě osobně podobné reportáže a fotografie vždycky jen utvrdí v názoru, že něco takového nikdy nedopustím, aby se se mnou takto zacházelo. Takže jako propagace se to míjí účinkem. Sml80

  1. na komentář reaguje gerda — #22
  superkarma: 7 09.02.2016, 07:39:03
 27. avatar
  [4] ivule60 [*]

  Myslím si,že věk nejde zastavit,je to jen v našich hlavinkách..já jsem srab,zdrhám i před jehlou,takže by mě nikdo nedostal na žádný zákrok...kosmetické přípravky jsou vcelku kvalitní a nějaký ten roček nám dokáží ubrat,tak proč do sebe řezat,když to jednou stejně povolí..Sml22

  superkarma: 1 09.02.2016, 06:31:25
 28. avatar
  [3] gerda [*]

  Velké uznání za odvahu k zákroku i ke zpovědi.Sml67 Přiznám se, že já teda.... nevidím žádný veliký rozdíl, protože i před tím jste byla pěkná. Připadáte mi, jako byste byla předtím trochu unavená, bez make upu a na finálním snímku odpočatá a dobře vyspaná. Ale určitě jde i o osobní pocity a pokud všecko vyhovuje, tak to bylo v pořádku. Já bych si netroufla, i když jde o "operaci bez řezání".

  superkarma: 3 09.02.2016, 05:53:18
 29. [2] manislava [*]

  Sml80Nejde me to posoudit a nemam na to peníze

  superkarma: 1 09.02.2016, 03:58:20
 30. [1] evamagdalena [*]

  Klárko, moc Vám to sluší. Úplně projasněná, svěží pleť. Velká změna k lepšímu.

  superkarma: 1 09.02.2016, 00:22:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme