Čtenářka Datura asi spoustu masožroutských čtenářek, stejně jako mne lehce naštve. Já bych chtěl taky brát jako normální jíst steaky ze srnky a kance. Fňuk! Děkuji Daturo za příspěvek!

Dobrý den,

zvěřina u nás nebyla nic neobvyklého. Mamka pracovala v lese a tak, když hajný něco střelil, přivezla si domů vzorek. Kančí nebo srnčí biftečky nebylo nic neobvyklého. Kančí gulášek nebo svíčková ze zajíce byla taky klasika.

Když jsem se pak vdala a mamka už nebyla, navázala jsem kontakt s naším řezníkem. Jenže tam o zvěřinu skoro nezavadíte. Tak mi aspoň schovával telecí nebo jehněčí.

Ještě že se u nás občas pořádají v jedné restauraci kančí hody. To pak vyrazíme hromadně na večeři. Kromě vysoké ceny to nemá chybu. Kančí medailonky, kančí řezanka, gulášek a dost, už slintám.

Blíží se doba honů a tak dostaneme od příbuzné, která pracuje v bažantnici dva bažanty. Škubání a kuchání je úkol pro manžela. Škubat bažanta vyžaduje cit a trpělivost, aby se nepotrhala kůže. To není jako škubat slepici, to jsem si zkusila a když jsem ji měla vykuchat, zvedl se mi kufr a od té doby tyhle speciální práce svěřuji do rukou manžela.

Srnčí maso nám sem tam někdo známý přinese. Naše městečko leží uprostřed hlubokých lesů, tak mají myslivci pořád co střílet. Jen mi vrtá hlavou, proč se neobjevuje i na pultu řezníka. Maso snad upravit umím, přece jen jsem dost odkoukala od mamky, vyhlášené kuchařky.

Zdraví Datura
Text nebyl redakčně upraven


Pomalu končí téma: Jaký je váš vztah ke zvěřině a myslivectví…

Jednu z vás dnes v 16 hodin za příspěvek, který mi poslala do mailu odměním. A čím? To bude překvapení!

Reklama