Cestování

Kanárské ostrovy

Teď po dovolených, na konci léta, je skoro dráždění rozjitřené duše, když začneme mluvit o báječných Kanárských ostrovech, se sluníčkem, teplým mořem, dlouhatánskými plážemi, dozlatova opálenými těly urostlých Španělů, vůní čerstvých krevet na česneku, typickou jižanskou hudbou a lenošivou atmosférou. Nebojte, nebudeme vás jitřit, budeme lákat.

 

Takový zájezd na Kanárské ostrovy totiž už dnes není ničím, co by si nemohla běžná rodina dovolit – není to nejlevnější, ale ani vás to nezruinuje. A to nemluvíme o tom, jak snadné je dnes si na dovolenou půjčit, nebo ji splácet.

 

Tak honem do tepla – co vás tam čeká?

Na „Kanárech“ je celoročně teplo. Během naší zimy se tam průměrná teplota pohybuje kolem 21 ْ C. Během našeho jara, léta a podzimu je zde průměrných 25ْ  C. Voda má průměrnou teplotu 21ْ  C a v hlavních turistických destinacích, jakými jsou ostrovy Gran Canaria, Lanzarotte a Fuerteventura, je déšť téměř vzácný.

Hodinky si po příjezdu na Kanárské ostrovy musíte posunout o hodinu zpátky – o hodinu dovolené více!

 

Do peněženky si nabalte EURa, těmi se tady platí. Chcete-li, aby vás tady jídlo stálo co nejméně, nakupujte v běžných hypermarketech a vařte. Můžete-li se jen trochu finančně odvázat, ochutnejte místní lahůdky v desítkách útulných a dobrých restaurací.

 

Dopravní infrastruktura je na velmi dobré úrovni, většinou si ani nemusíte půjčovat auto, ale i když to uděláte, nebudete muset po zbytek dovolené jíst rohlíky, obzvlášť, když se o částku za půjčení ještě s někým podělíte. Auto na den vyjde v přepočtu něco málo přes 1 000,-Kč včetně pojištění. Pojištění je dobré uzavřít – dodržování dopravních předpisů není právě ta nejsilnější stránka místních a k drobným nehodám, jako jsou pomačkané blatníky, dochází dnes a denně.

 

Jinak jsou obyvatelé kanárských ostrovů velmi milí lidé. Na večerní flámek ideální společníci, budete-li však od nich něco potřebovat, bezstarostně to odloží na maňána. Jenže i maňána má své maňána…

   
15.09.2004 - Zahraničí - autor: Michaela Veselá

Komentáře:

 1. avatar
  [3] muflonka [*]

  Já bych taky někam letěla už se taky nemůžu dočkat

  superkarma: 0 15.09.2004, 20:42:17
 2. avatar
  [2] klara.kr [*]

  My letime v rijnu na Fue, uz se taky nemuzeme dockat

  superkarma: 0 15.09.2004, 11:33:26
 3. avatar
  [1] Jabpet [*]

  Za 14 dní vyrážím na Gran Canarii, už se nemůžu dočkat!!!!

  superkarma: 0 15.09.2004, 08:46:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme