Domácnost

Kamenný gril - je to dobrý pomocník?

Poraďte čtenářce Hannah58. Váhá nad pořízením grilu s kamennou grilovací deskou. Chtěla by ho jako vánoční dárek, ale stále si není jistá a za zkušenosti bude velice vděčná...

V rodině čtenářky Hannah58 patří kuchyně více manželovi. A tak by ho chtěla potěšit grilem s kamennou deskou, ale stále trochu váhá. Poradíte jí?


Doma mi chybí... kdepak, nic mi nechybí. Alespoň, co se kuchyňského vybavení týká. Pravda, občas v kuchyni chybím já. Místo abych šlehala, míchala, přelévala, kastrůlky pokličkami přikrývala, zdejchnu se na houby, na návštěvu nebo k počítači. No, vaření není moji doménou, vrátím se raděj k tématu dne. Tak tedy: v kuchyni mi opravdu nic nechybí (Ehm, občas naopak přebývá - tuhle slupky z brambor, onehdy skořápky od vajíček, sem tam prázdná krabice od mléka.), ovšem mému muži ano. Jak tak natahuju uši a od září špicluju po vánočních přáních (To víte, babičku obligátní mýdlovou kazetou a dědu teplými bačkorami na přezku neobdarovávám, toť doba minulá. Ta současná přeje nápadům originálním. A pak taky hlavně nevím, zda kazeta s mýdly a bačkory s přezkou ještě na trhu existují.), vypozorovala jsem, že manžel projevil zájem o lávový grilovací kámen. Jasně, že není kámen jako kámen. Lávové kamínky ho již prohřály v letošním mrazivém lednu, neboť v loňské nadílce rozbalil obálku s poukazem na masáž. Jedinečný zážitek, povídal. Letos by tedy určitě rád již zmíněný kámen na grilování, který by mu poctivě sloužil po celé léto v naší venkovní kuchyni, aby nasytil hladovou rodinnou smečku a občas i kamarády chalupáře. Už manžela slyším, jak po grilovací sezóně, s pocitem dobře vykonané práce, pronese: „Jedinečné zážitky to byly“.
Což o to, nějaké informace k zamýšlenému dárku jsem si našla na netu. Třeba to, jak ošetřovat grilovací desku nebo, že grilování dobrot na kameni je zdravější a taky rozměry... prostě dost toho bylo. Prostřednictvím netu nakupuju ráda, protože mi přitom nikdo nepošlape kozačky a taky ušetřený adventní čas můžu věnovat poněkud přitažlivějším činnostem. I výběr je na netu velký, ovšem s lávovým kamenem přece jenom váhám. Tvrdý oříšek pro mě. Nepoškodí se při přepravě? Dojde v pořádku? Aby ten můj ve vánočním balíčku nenašel sadu drobných oblázků! A vůbec - máte s deskou na grilování nějaké osobní zkušenosti? Za vaše rady předem díky.
Kdyby to s tímhle štědrovečerním dárkem klaplo, teda, to by bylo pod stromkem radosti. Takové, že by kámen na kameni nezůstal. :-))

Hannah58

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Pořídila byste si gril s kamennou deskou?

Možnost%
Ano.86,7
Ne.13,3

Téma dne 17. října 2011: Co vám doma chybí?

Toužíte po nějakém spotřebiči, kusu nábytku či třeba kuchyňském vybavení? Šetříte na něj, ale vlastně si ani nejste jistá, že o něj stojíte? Svěřte se ostatním čtenářkám magazínu a nechte si poradit od lidí, kteří tento kousek již mají!

Své přání a důvody proč po tomto kousku toužíte, napište jako příspěvek k tématu dne 17. 10. 2011. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na získání dárku (viz níže). Příspěvky posílejte nejpozději 17. 10. 2011 do 15.00 hodin. Čekám je v redakční e-mailové schránce. A jaký že dárek můžete za svůj příspěvek vyhrát? Luxusní termokonvici Tchibo.

A pokud po ničem netoužíte, přijďte alespoň ostatním čtenářkám poradit a předat jim své zkušenosti!

tchibo

konvice

   
17.10.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [4] karolina78 [*]

  My jsme kamenný gril měli. Jeho nevýhoda je v tom, že tvrá déle, než se nahřeje, ale zase déle vydrží teplý. Teď jsem si oblíbila grily na dřevěné uhlí, je to zlatý standard mezi všemi druhy. Uspokojí gurmána i začátečníka.

  superkarma: 0 05.08.2014, 11:20:32
 2. avatar
  [2] maje [*]

  z vlastní zkušenosti můžu jen doporučit. Sml22Sml22děláme na něm naložená masíčka, křidélka (kuřecí), paličky, stehna, čtvrtky kuřete,  zeleninu, volská oka (na ty udělal manžel udělátko, takže jsou krásná i na pohled). dělám na nich i pita chléb (plácnu těsto a když se nafouknou, tak sundávám a balím do utěrky). náš kámen má jedinou vadu - je menší. všechno se musí dělat postupně. takže bych doporučovala koupit větší. a hlavně, nebát se zkoušet.

  superkarma: 0 17.10.2011, 12:44:36
 3. avatar
  [1] enka1 [*]

  Sml16Sml80Kamarád má takové krboohnišťátko, na které kámen pokládá. Masíčko z něho bylo moc dobré, jiné zkušenosti ale nemám

  superkarma: 0 17.10.2011, 12:25:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme