Bulvár

Kamarádky vs. životní partner

Často musíme řešit dilema, jak skloubit dohromady kamarádky a milovaného muže. Zajímavé téma, co říkáte? Jak se s tím popasovala čtenářka s nickem eli.emanuela, se dozvíte, když si přečtete její příspěvek.

Jako dítě jsem měla jen jedinou kamarádku. Během puberty jsem se ale začala víc a víc otvírat novým přátelstvím. Za čas jsem měla spoustu skvělých kamarádek. Byly pro mě samozřejmostí, že tu jsem pro své kamarádky ve dne v noci. Dělalo mi radost vymýšlet pro ně dárečky a překvapení. Pokud měla kamarádka problém, neváhala jsem jí pomoci – nehledě na fyzické vyčerpání, i uprostřed noci. Očekávala jsem, že i ony tu pro mě budou, když mi bude úzko. A nějaký čas to docela dobře fungovalo. Trávily jsme spolu téměř každý den, pomáhaly si, svěřovaly si svá tajemství. Zřejmě bychom byly kamarádkami dodnes, nebýt jednoho muže...

Zamilovala jsem se. A kamarádkám se to nelíbilo. Zrazovaly mne od vztahu, vymýšlely tisíce hloupých důvodů, proč s ním nemám být. Nechápala jsem, proč mi mé štěstí nepřejí. Samy byly z většiny bez přítele – že by záviděly? Žárlily? Chtěly mě mít jen pro sebe?

Nedala jsme se přesvědčit. Věřila jsem, že nemám růžové brýle, že náš vztah může fungovat. S kamarádkami jsem se vídala míň a míň. Jejich „útoky“ nabraly na síle, když jsme počali vytoužené miminko. Psychicky jsem to již nezvládala, měla jsem i strach o mimuško. Ze svého života jsem je musela vyškrtnout.

Zbylo mi zlomené srdce a jen tři kamarádky, které mi mou volbu partnera nerozmlouvaly.

Dnes, s odstupem mnoha let, mohu říct, že jsem se rozhodla dobře. Můj vyvolený je skvělým tátou a bezva parťákem pro život.

Volba kamarádky nebo životní partner byla krutá, zbavila mě iluzí, ale na druhou stranu jsem ráda. Vím totiž, že kamarádky, které mi „zbyly“, jsou báječné holky, na které se mohu 100% spolehnout. Jsou obrovským darem, kterého si teď, po mé trpké zkušenosti, mnohem víc vážím.   

eli. manuela

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Děkujeme za další a velmi poučný pohled na dnešní téma.

Jak byste volily vy, milé ženy-in? Nechaly byste si od kamarádek mluvit do vztahu s mužem?

                 

   
24.11.2009 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Marbulka [*]

  taky jsem přišla o kámošku když jsem poznala svého nynějšího muže...nerozdýchala, že mám vztah který klape, že jsem se vdala, mám dítě a ona ne.....ona je dodneška bez chlapa (má kamarády, to ano).

  superkarma: 0 24.11.2009, 20:33:02
 2. [3] eli.emanuela [*]

  Holky, děkuji za milá, povzbudivá slova. Sml16 Souhlasím, že životní partner a kamarádky se dá skloubit, ale obě strany musí chtít.

  mi-ki, je mi líto, žes zažila něco podobného. Snad už je teď líp...

  superkarma: 0 24.11.2009, 15:53:32
 3. avatar
  [2] mi-ki [*]

  Tohle mi delala prave ta jedna kamoska ze stredni - ale ona mi ani nedovolila, abych nejaky vztah navazala :) 

  Kazdopadne nebyly to prilis dobre kamaradky, pokud ti rozmlouvaly partnera. Kamaradky a pratele jsou hodne duleziti, ale nemene dulezite prece je zalozit kvalitni a staly partnersky vztah. A pokud jsou pratelstvi i vztah zdrave, tak se prece nijak nemusi navzajem omezovat (tedy az na to, ze clovek mezi ne musi delit cas :) ) a jdou dokonce i skloubit :)

  superkarma: 0 24.11.2009, 15:31:47
 4. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  No každopádně, jsi udělala dobře, nebyly to kamarádky od srdce, když se takto chovaly k tobě, obvzlášť, když jsi čekala miminko, to snad ani není možný, že se může takto chovat kamarádka Sml79

  superkarma: 0 24.11.2009, 15:17:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme