Bulvár

Kamarádky na celý život

Máte už dospělé děti? Jak se dívají na vaše kamarádky. Mají pro ně pochopení? Respektují je? Další zajímavý pohled na téma Kamarádky. Tentokrát očima čtenářky s nickem Olga Marie. Děkujeme

Kamarádky, tak to jsou ty, které 10 let nevidíte a když se náhodně potkáte, pokecáte s nimi, jako byste se včera rozešly. Bez přehánění úspěchů a zatajování trablů.

Od jara jsem se chystala na prodloužené léto na Maltě, a samotné se mi jet nechtělo. V duchu jsem vytřídila kamarády, kamarádky, známé, někdejší kolegyně a vzpomněla jsem si na Evu. Volám jí a ona se hned ptá, copak že potřebuju. V uplynulých 30 letech jsem jí zavolala, jen když jsem něco potřebovala z lékárny. "Jasně, že s tebou pojedu, třeba na konec světa" a děsný smích.

V srpnu jí volám, že si musíme zabukovat letenky. " Ha,ha,ha, já myslela, že sis dělala pr..l, ale večer přijdu." Přišla, zaplatily jsme letenky a tak mi nějak přišlo povzdechnout si :" Věře to bude asi líto...". Za týden volá Věra. "Vy mrchy, klidně byste jely beze mě. Už říkej den, hodinu a kdo nás odveze na letiště. Víš, co to bude za pr..l, až mi tam s tou tvou turistikou zabloudíme?" (Opravdu jsme se motaly později v místech, kam nejezdí ani místní busy a ta pr..l to byla, až když jsme seděly na terase garsonky mé dcery.)

Dceři se mé nejspolehlivější kamarádky nelíbily, přestože byly ochotné nabalit do kufrů spoustu věcí, které jsou na Maltě drahé, např dřez a vodovodní baterie apod. Nazvala mi je ožralkama a sockama, protože si večer na terase dávaly lahvičku vína za 2,5 eura a soustavně jsme se řehtaly dlouho do noci. Musela jsem ji usadit a vysvětlit, že právě ony byly jediné, které kdykoliv přišly, když ona s bráchou byli malí a potřebovala jsem je pohlídat.

Když jsem byla já s horečkou, nakoupily mi, poklidily a navařily. Nedokázala jsem jí ale vysvětlit, čemu se stále řehtáme. Asi jsme měly radost, že celý pobyt byl o tom, že jsme se zase všechny 3 sešly, relativně zdravé a stále v dobré náladě jako kdysi, dnes už v pravěku. A ani mi nepřišlo, že uplynulo tolik let od doby, kdy jsme se stýkaly takřka denně.

A víte, kolik známých, kamarádek a bývalých kolegyň bylo smutných, že jsem neřekla právě jim? Hodně, ale je jsem spíš podezírala, že by se mnou nejely , aby mohly být právě se mnou, ale pro grátis bydlení na Maltě.

Olga Marie

Díky za nový pohled na dnešní téma. Hezky jste to své dceři vysvětlila a doufám, že se vašim kamarádkám alespoň v duchu omluvila.

Co vy na to, milé ženy-in? Necháte své děti, aby hodnotily nebo kritizovaly vaše kamarádky?

 

 

   
24.11.2009 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [4] eli.emanuela [*]

  Doufám, že se něčeho podobného nedožiju od svého potomka. Taky mám pár kamarádek, které pomohly, když bylo nejhůř, dítě mi pohlídaly, vypomohly v kuchyni, ... Já bych si svojí mamince nedovolila do jejích kamarádek kecat. Snad už dcera chápe, jak jsou pro vás kamarádky důležité.

  superkarma: 0 24.11.2009, 16:14:11
 2. avatar
  [3] enka1 [*]

  Helča

  superkarma: 0 24.11.2009, 15:53:23
 3. avatar
  [2] enka1 [*]

  Mluvíš jak kniha. Takový dvě mám z pedáku. Před mýma 50tinama v opojení jsme dumaly jak je oslavíme helča pleskla:" Jedem do Londýna," za půl roku jsme letěly.Pak za dva roky do Amstru. Byly to jen prodloužený víkendy, bránice namožený...Citovat náš deník - nemožné.Škoda, že fotky máme už jen na DVD,nějakou bych nahodila.

  superkarma: 0 24.11.2009, 15:52:38
 4. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml67 super kamarádky, jj dětičky nás rady posuzují, včetně našich kamarádek, ale u mne mají smůlu, je ženu Sml31Sml30

  superkarma: 0 24.11.2009, 15:49:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme