Vztahy

Kamarádka se naváží do mého přítele. Proč?

Není ojedinělým případem, že pevné a neprůstřelné kamarádství naruší nová láska z jedné strany. Stalo se tomu i u dvou nerozlučných kamarádek Olgy a Táni. A vůbec nešlo o pubertální děvčata, ale o dvě dospělé ženy.

Když si Táňa našla před půl rokem přítele, Olga to nesla jako zradu. Do té doby byla Táňa její spřízněnou duší, nejlepší kamarádkou, se kterou si poplakaly na rameni a postěžovaly si jedna druhé, jak jsou muži zlí a hloupí.
V době, kdy se seznámily, byly už obě rozvedené, ale obě si to svým způsobem způsobily samy.
Olga zahrnovala svého manžela tak přehnanou péčí, až mu to začalo lézt na nervy a utekl za jinou. Děti neměli. Táňa se naopak manželovi nevěnovala vůbec, tak jí utekl taky. Měli spolu dvě dcery.

Přečtěte si také:

Tyto dvě opuštěné ženy se pak potkaly na zájezdě, kde Olga byla sama a Táňa se svoji starší dcerou.
Zjistily, že mají společné zájmy, že bydlí v jednom městě kousek od sebe a že si prostě rozumí.
Začaly se navštěvovat a staly se z nich nerozlučné kamarádky. Chodily spolu do kina, do divadla, na výstavy. Jezdily spolu i na dovolenou.

ženy

Zlom v jejich kamarádství nastal před zmíněným půl rokem.
Táňa se v zaměstnání sblížila s novým, o sedm let starším kolegou, který u nich nastoupil. Byl taky rozvedený. Uvědomila si, že ještě není tak stará, aby trávila čas jen po cukrárnách s kamarádkou, a začala se scházet i s Jardou, tak se nový kolega jmenoval.
Zpočátku se scházeli tajně, také Olze se různě vymlouvala, pak už ale byli viděni na veřejnosti společně a Táňa se se svou láskou konečně svěřila i své nejlepší kamarádce.
Olga byla zaskočena. Cítila to od Táni jako zradu. Vždyť si přece řekly, že žádný chlap už jim do života nevstoupí, že jsou to všechno prevíti a jenom k zlosti.
Nicméně se přemohla a řekla: „No, to Ti přeju, Táni. A kdypak mi ho představíš?“

Táňa pozvala Olgu na nedělní oběd, Jarda už u ní v tu dobu bydlel. Vzájemně je představila. Vše proběhlo v pořádku, celkem se u stolu bavily.
„Tak co, co mu říkáš?“ šeptala Táňa Olze v kuchyni.
„Já nevím, Táni, mně se moc nelíbí.“
„Hlavně, že se líbí mně, ne?“
zasmála se Táňa.

Jenže brouk v hlavě byl nasazen a přátelství dvou žen narušeno. Olga se cítila sama. Pokaždé, když přišla domů z práce, volala hned Táni, co dělá, jak se má, že by mohly někam zajít, jako za starých časů. Táňa se snažila s kamarádkou scházet, ale bohužel se nerozkrájí, a tak si Olga často do telefonu vyslechla i věty typu:
„Olgo, už jsem slíbila Jardovi, že půjdeme do divadla.“
„Olgo, jdeme s Jardou na nákup.“
„Olgo, jedeme s Jardou na chatu, a víš co? Nechceš jet s námi?“

Chata patřila Jardovi a ten nebyl proti, aby pozvala na víkend i kamarádku, pokud to ovšem nebude pravidlem.
Ovšem už po jednom večeru Táňa této nabídky litovala. A bylo jí vůči Jardovi trapně.
Olga se do něj navážela, jak jen mohla. Ať už v jeho přítomnosti, nebo bez něj. Pořád do Táni hučela, že se k ní Jarda nehodí, že je starý. Jemu se vysmívala, že chodí jak raněný jelen a co má s nohama, a proč se tak hrbí a proč se rozvedl, že je stejný jako ostatní, když opustil ženu a děti, prostě nenechala na něm nit suchou.
Víkend skončil rozpačitě.

Táňa se Jardovi za Olgu omluvila. Kdykoliv se ale s Olgou potkala, slyšela od ní pošklebek:
„Ještě jsi s tím starým kozlem?“
Táni vadilo, jak se Olga do jejího přítele naváží, a tak se s ní přestala scházet. Pořád na ni ale myslí a je jí svým způsobem kamarádky líto. Jenže jak říká Jarda: Je to zlá a zapšklá ženská, a teprve nyní se ukázala v pravém světle.
Místo aby své kamarádce přála štěstí, tak je zelená závistí, a od té jí nikdo nepomůže. Jedině že by se našel nějaký svatý, který by s ní vydržel.

Myslíte, že se kamarádství Olgy a Táni vrátí do starých kolejí?

Možnost%
Ano, vrátí0
Ne, nevrátí80,8
Nevím, nedokážu posoudit19,2

   
10.02.2014 - Ona s ní - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [14] Karo Líná [*]

  Suzanne — #5 Přesně tak. Taky jsem podobnou situaci zažila. Blízká kamarádka nemohla přenést přes srdce, že jsem si po letech samoty někoho našla a ona pořád nic. Zezačátku to ještě celkem šlo, dokonce celkem věrohodně vypadala, že mi to přeje. Taky si hned přála, abych je seznámila a dokonce pro něj měla jen slova chvály. Potud dobré. Všechno se změnilo v okamžiku, kdy jsme se s přítelem sestěhovali a vzali. Obrátila o 180 stupňů, začala na našem soužití hledat jen chyby, v jednom kuse do nás rýpala a dokonce se snažila před ním mě pomlouvat, když jsem u toho nebyla Sml68

  Když jsem na ni uhodila, proč tohle dělá a proč nás nenechá na pokoji, s pláčem mi vyčetla, že je to proto, že na ni už nemám skoro žádný čas, že nemá s kým jezdit na dovolené a hlavně trávit sobotní večery. Byla to pravda, skutečně jsem na takové věci už čas neměla - vcelku logicky, neviděla jsem na tom nic divného, narozdíl od ní Sml80 Je snad jasné, že když má někdo manžela, jezdí na dovolené s ním, tráví s ním víkendy a tak dále Sml57 Bylo by asi dost divné, kdybych mu řekla "Hele sorry, na dovču jedu s kámoškou, ty si dělej co chceš", nebo kdybych ji brala s sebou jako křena - to by byl asi blahem bez sebe Sml30 V takovém případě by se ženské nemusely vdávat, ale mohly by trávit celý život s kamarádkami Sml80 

  Nicméně i tak jsem se snažila si na ni vyhradit aspoň jeden večer týdně, což mi připadalo celkem dostačující (rozhodně to bylo častější než srazy s mou rodinou). Ne tak jí. Jí to nestačilo a přátelství se rozpadlo. Když se na to dívám zpětně, asi to přátelství za moc nestálo, když neustála moje manželství Sml24 Ale to se holt stává, některé události lidi rozdělí. Noví přátelé zase přibydou..... a často jsou lepší Sml32

  superkarma: 0 10.02.2014, 18:18:31
 2. [13] Karo Líná [*]

  Pavla_b — #2 Vivian — #3 Autorka tahle jména evidentně skloňuje podle vzoru růže. Není to poprvé, co je tady tenhle skvost k vidění Sml68 Rve to oči neskutečně.

  superkarma: 0 10.02.2014, 18:01:56
 3. avatar
  [12] gerda [*]

  Pentlička — #11 no jo, ale určitě jste si třeba zavolaly o narozeninách a tak...tetina kamarádka s ní nepromluvila ani slovo.Sml15 Brala to jako zradu.

  superkarma: 0 10.02.2014, 16:35:47
 4. avatar
  [11] Pentlička [*]

  Mně se stalo 2x v životě, že kamarádství pro mě skončilo, když si druhá kamarádka našla chlapa, jednou v mládí a jednou v dospělosti. Nikdy jsem to ani jedné nevyčetla, ani jsem nijak nezasahovala, ale obě se se mnou vpodstatě kvůli chlapovi přestaly kamarádit, protože na mě už neměly čas. Takže stát se to mohlo, ale nevěřím jim ta jmény, jsou jak z Evžena Oněgina.

  1. na komentář reaguje gerda — #12
  superkarma: 0 10.02.2014, 13:08:24
 5. avatar
  [10] enka1 [*]

  Suzanne — #5 Sml67

  superkarma: 0 10.02.2014, 13:08:12
 6. avatar
  [9] gerda [*]

  Tahle situace není až tak vzácná. Moje teta takto kamarádila až do svých 30 let, ale jak si našla známost a vdala se, její kamarádka se urazila a bylo.Sml80 Někdy je ženské kamarádství horší než manželstvíSml57

  superkarma: 0 10.02.2014, 12:45:47
 7. avatar
  [8] rusalka2008 [*]

  Znám podobný případ dvou kamarádek a několik let už je po přátelství... ta první nechce tu druhou pomlouvačnou potkat ani na srazu ze školy. Sml23

  superkarma: 0 10.02.2014, 11:49:26
 8. avatar
  [7] Suzanne [*]

  Vivian — #6 Pár černobílých věcí jsem v životě zažila Sml30 Pohled kamarádky by byl jistě jiný, to je jasné. Ale každý pohled je individuální. Se mnou se taky kamarádka přestala bavit kvůli chlapovi. Nejdřív se mi snažila rozmluvit mi toho mého, pak nadávala na toho svého, pak ten její udělal krávu ze mě a bylo vymalováno Sml54 A věřím tomu, že když bych se v tom začala šťourat, tak všechny cesty byly dlážděny dobrými úmysly Sml22

  superkarma: 1 10.02.2014, 11:35:25
 9. avatar
  [6] Vivian [*]

  Suzanne — #5 protože je to takový nějak moc černobílý Sml39

  1. na komentář reaguje Suzanne — #7
  superkarma: 0 10.02.2014, 10:14:42
 10. avatar
  [5] Suzanne [*]

  Vivian — #3 Pavla_b — #4 Proč by měly bejt vymyšlený? Takových příběhů je všude kolem Sml80 Největší kraviny vymyslí sám život Sml54

  1. na komentář reaguje Vivian — #6
  2. na komentář reaguje enka1 — #10
  3. na komentář reaguje Karo Líná — #14
  superkarma: 2 10.02.2014, 10:00:39
 11. [4] Pavla_b [*]

  Vivian — #3 asi budou vymyšlený..

  1. na komentář reaguje Suzanne — #5
  superkarma: 0 10.02.2014, 09:41:57
 12. avatar
  [3] Vivian [*]

  Pavla_b — #2 taky mě to rve za oči. Táňa, 3. pád Táně!

  A nejsou ty ženský náhodou vymyšlený?

  1. na komentář reaguje Pavla_b — #4
  2. na komentář reaguje Suzanne — #5
  3. na komentář reaguje Karo Líná — #13
  superkarma: 0 10.02.2014, 09:33:33
 13. [2] Pavla_b [*]

  Táně, prosím, Táně...

  Kamarádství už se nespravíSml80.

  1. na komentář reaguje Vivian — #3
  2. na komentář reaguje Karo Líná — #13
  superkarma: 0 10.02.2014, 08:39:23
 14. avatar
  [1] gerda [*]

  Pro kamarádku je to narušení životního stereotypu, takže žárlí a pomlouvá jen aby se to vrátilo do starých kolejí. No, takový je život...Sml80

  superkarma: 0 10.02.2014, 06:09:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme