Čtenářka Lída se o sexu dozvěděla od spolužačky, která ji neváhala zasvětit o přestávce mezi hodinami nákresem na tabuli...

Další čtenářský příspěvek je od Lídy. Dozvíte se v něm nejen, jak se o sexu sama poučila, ale i jeden krásný dětský výklad funkce tatínka při plození dětí...


Nevím, jak to bylo za mého mládí v jiných rodinách, ale u nás se na téma sex nemluvilo nikdy. Pamatuji si přesně, kdy a jak jsem se dozvěděla o sexu já. Bylo to v šesté třídě o přestávce. Moje spolužačka Marcela mi vše vysvětlila a názorně nakreslila na tabuli. Samozřejmě se to neobešlo bez posměšků poučenějších spolužáků. V době, kdy jsem začala dospívat, mi maminka přinesla tlustou knihu, kde bylo popsáno vše, co by mladá dívka měla vědět a to bylo vše. Víc se mnou o tom nemluvila.
Mám dvě dcery. Ve věku, kdy začaly zjišťovat, kde se berou miminka (někdy ve školce) stačilo vysvětlení, že když se mají maminka s tatínkem hodně rádi, mamince vyroste v bříšku miminko z vajíčka. Proč je k tomu potřeba tatínek, to vysvětlila sama starší dcera - musí prý zahřívat mamince bříško.
Když dcery povyrostly a ta starší se začala zajímat, jak to je s tím vajíčkem, rozhodla jsem se jí to vysvětlit a ušetřit ji případnému posměchu zkušenějších kamarádů, na který jsem si dobře pamatovala.
Večer jsme si spolu sedly, já ji držela za ruku a povídala a povídala. Jak se muž a žena mají moc rádi, jak spolu chodí, poznávají se a jak je to dál. A dcera poslouchala prvně s úsměvem plným očekávání, potom se usmívat přestala a když jsem domluvila, s očima plnýma slziček rezolutně prohlásila: „ Maminko, tohle já NIKDY dělat nebudu!“
No, nevím, kdy svoje rozhodnutí změnila, ale dneska je jí už 24 let, je dva roky vdaná a nedávno se mi svěřila, že příští rok možná budu babička :-)

Lída

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 16. prosince 2011: Jak jste se dozvěděla, že děti nenosí čáp?

  • Jak jste se dozvěděla o sexu?

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Okolo 17.00 hodiny se dozvíte,které čtenářky získaly slíbené tři dárky: hru Laškování (vydalo Albi), leporelo Bobr ve školce (vydal Fragment) a 555 bodů do Šťastné vánoční soutěže o ceny v hodnotě 30.000 korun!

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

laskovani bobr

Reklama