Čtenářka eli.emanuela napsala příběh své kamarádky Jany, která se ex nechala ponižovat a trápit a který na ní do dnes vzpomíná, kdykoliv je mu špatně. Díky eli.emanuelo za Váš příspěvek, který nechť je poučením pro každou, která sebou nechává mávat ode zdi, ke zdi!

Sama o sobě nemám moc o čem psát. Stále jsem šťastně vdaná za svého prince na bílém koni, takže dramatické rozchody za asistence plačících dětí jsem nezažila.

Při čtení dnešního tématu jsem si ale vzpomněla na jednu mou kamarádku, říkejme jí třeba Jana. Jako mladičká holka, někdy v patnácti, šestnácti, se zamilovala do jednoho kluka. Vše ze začátku vypadalo dobře. Jenže kluk je jí brzy nabažil, už neměl potřebu chovat se vzorně, a tehdy začalo několikaleté peklo.

Janu využívat, ponižoval, urážel. Byl to obratný manipulátor, který sledoval jen své zájmy.r Choval se k ní jako ke kusu hadru. Ona ale byla mladá, blbá, byla to její první láska, navíc z domu znala podobný rodinný model. Nedokázala se z toho vymanit.

Mockrát brečela a nechápala, proč tak strašně žárlí, proč jí vyčítá, že má malý prsa (nemá je malá!) a chce po ní, aby si našetřila na plastiku a podobně. A když pak začala na brigádách vydělávat, začal zneužívat i tohoto.

Nebylo mu blbé, že on sám si v práci vydělá mnohonásobně víc, stejně za sebe nechal v hospodě platit, nechával si od ní vařit, ...

Vyžadoval po ní velké dary k narozeninám i ke svátku. Když nedostal parfém nejmíň za tisícovku, stříbrný řetěz a podobně, bylo zle. Janě láska zatemnila rozum a snášela to dlouhé roky. Několikrát ji podvedl s prsatou blondýnou (ona je tmavovláska), dokonce se pokusila o sebevraždu, ale nakonec se jí podařilo sebrat dost sil a odešla od něj. Tedy - až na druhý pokus, napoprvé ji umluvil a ona se k němu vrátila.

Dodnes o něm něco zaslechne, přeci jen měli společné přátele. On se nechává slyšet, že s tak bezvadnou holkou nikdy předtím ani potom nechodil, že Janě se žádná nevyrovná, že by se k ní rád vrátil, ...

Někteří Janini kamarádi jí ale říkají, že je teď bez práce a jeho holka ho vykopla, protože ho odmítla živit a podobné zkazky. Prostě si na Janu vzpomene, když se mu nedaří, doufajíc, že by zase mohl získat své teplé místečko s all inclusive zadarmo a zatím se porozhlížet po lepší partii.

Když bylo krátce po rozchodu, děsili jsme se, aby se k němu Jana nevrátila, tak jako poprvé. Ten kluk je jen vyžírka, který by udělal cokoli, aby se dostal do vyšší společnosti, a je mu jedno, koho cestou nahoru využije, zneužije a odkopne.

Jana naštěstí odolala, už je to pár let, co je bez něj, má nového přítele, který je opakem toho prvního. Snad se už poučila, jeden pitomý ex bohatě stačí...

A měla štěstí, že nepřišly děti, protože to by všechno bylo mnohem horší, s ním by se nedalo domluvit.

eli.emanuela
Text nebyl redakčně upraven


Jaké máte vztahy s bývalými manžely, milenci a příteli?

  • Zcela jste je zavrhla?
  • Nebo s nimi udržujete vřelé kontakty?
  • Musíte se s nimi stýkat kvůli dětem?
  • Stali jste se přáteli?
  • Co na to váš současný muž?
  • A co on? Udržuje kontakty s bývalými?
  • A vadí vám to?

Pište své příběhy, úvahy, stížnosti i pochvaly na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás dnes kolem 16. hodiny za příspěvek odměním třemi knihami: Hrana rozkoše od Evy Berlinové, Zákon přitažlivosti v praxi od Roberta Doyla, knihou Divoši od Dona Winslowa a třemi Margotkami na nervy s bývalými partnery.

Velmi se těším na vaše příspěvky a všem, které nebudou chtít, abych zveřejnil jejich nick či jméno, anonymitu samozřejmě zaručuji.

Reklama