Takovou měla čtenářka s nickem Snížek. Dlouho se neviděly a když ji po letech potkala, vypadala jako bezdomovec, a trochu se za ni styděla. Nakonec musela sebekriticky uznat, že ani ona na tom není o moc lépe, a hned druhý den si šla koupit něco na sebe

Moje dětství jsem trpěla v oblečení, které mi nutila mamka. Ona byla už ve věku babičky a moc úzkostlivá, abych se nenachladila, takže jsem měla na sobě vrstev oblečení jako cibule. Potom jsme šli se třídou na procházku a já měla plnou náruč sundaných svetrů.

Taky nesnáším čepice, ty jsem musela povinně nosit. Brzo jsem se vzbouřila a kupovala si sama oblečení - jen ne červené, to mi bylo vnucováno jako malé a doteď tu barvu nemusím. V pubertě jsem sehnala dvoubarevné rifle, rodiče byli v šoku a i v místním obchodě se nad tím pozastavovali, no jak v dědině.

Můj muž má dobrý vkus, s ním ráda nakupuju, líbí se nám stejný styl, akorát jednou mne přesvědčil, abych si koupila kostýmek a ten kousal, málo jsem ho nosila.

Když jsem byla na mateřské, to jsem o sebe moc nedbala, nic si nekupovala na sebe...Až jsem potkala kamarádku, léta jsme se neviděly. Byla jsem v šoku, co to za strašidlo na mne volá. Nemohla jsem ji ani poznat, vypadala jako bezdomovec. Takovou hrůzu, co měla na sobě, jí snad někdo dal, to se už tak 20 let nenosilo. Styděla jsem se za ni, lidé nás obcházeli obloukem. Hned jsem se doma na sebe kriticky podívala a uznala, že ani já nevypadám nejlíp. Po té léčbě šokem jsem si hned druhý den šla na sebe koupit něco slušivého a už jsem se cítila lépe. Pro dobrý pocit je potřeba si udělat radost občas i novým oblečením.

SNÍŽEK

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

A co vaše kamarádka? Nedozvěděla jste se, proč se takhle obléká? Neměla jste odvahu se jí na to zeptat?

Co si o tom myslíte, milé ženy-in? Řekly byste kamarádce, že je špatně, nevhodně, nebo nevkusně oblečená? Řekla to někdy kamarádka vám? Jak jste se cítila? bylo vám trapně, urazila jste se, nebo jste s tím něco udělala?

Napište nám, zda jste se někdy styděly za své oblečení, nebo za oblečení svých blízkých.

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama